Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Turul romaniei by renault 11
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 9, 11
Pages: 1, 2, 3
alin007
Salutare mi a venit o idee ce ar fi daca am face turul romaniei cu masinutele noastre sa aratam ca inca nu au disparut de tot batranelele noastre. biggrin.gif asta e doar o idee pt vitor astept si parerile voastre smile.gif
AlexanderCarstoc
O idee cel putin interesanta.

Un program bine stabilit, din timp, sa fie vara, sa ai toate locatiile de campare stabilite si cel putin cu un avans daca nu chiar achitate, sa nu mergi mai mult de 3-4 ore intre locatii.

Nu prea are sanse, dar sunt pentru smile.gif
molady11
Pentru.
molady11
Cam Asa ceva nu ??? sa ne intalnim unde-va dar nu tur de Romania ca te costa benziiiiinaaaa si nu prea este timp sad.gif Oricum ar fii fain sa fie o intalnire chiar si cu mai multe renaulturi ,fufe si beutura smile.gif)
AlexanderCarstoc
Da, este o idee...la vara la mare sau la vara la munte:)
alin007
ar iesi super undeva la munte sau la mare o petrecere pe cinste biggrin.gif
ratzaalexandra
Perfecttt Sunt pentru , in ianuarie iau Permisu este Tocmai bine !
alin007
O INTALNIRE UNDEVA LA MUNTE AR MERGE PERFECT CAND SUNT AFAR 40 DE GRADE SA NE MAI RACORIM PUTIN SI SA VEDEM IN RELAITATE MASINILE DE CARE TOT VB PE ACEST FORUM. SI CUM ARATA TOATE ACESETE MASINI STRANSE LA UN LOC???SI MAI SUNT MULTE FARA IMAGINI
danyhhh
Aia verde de jos arata abolut mondial wub.gif E din strainatate si se vede asta ... imi aduc aminte de vremurile bune cu 9-ul meu smile.gif
molady11
Aia verde de jos ii suuuperrr :X:X da apare a mea pe strazi gun3.gif
Vasiu
Haideti mai baieti sa ne organizam putin.Ce e asa greu?Trebuie sa fie o solutie,mai ales ca suntem din ce in ce mai multi.
molady11
Vasiu de unde ai bara aia pe fata ??? si eu vreauuuuuuuuu,peste 2 sapt o sa merg la arad sa imi aduc masina daca vrei ne intalnim in deva cu babutzele smile.gif
Vasiu
Asa era... biggrin.gif Baba mea tre' s-o bag la mecanic,ca sta din august si nu mai are frane,tre' sa-i curat carburatorul...mai multe....ITP....RCA....dar o sa le rezolv eu cat de curand.
molady11
Nai frica Vasiu k si eu trebe sa fac astea ,Deaceea e la Arad sad.gif( sper sa nu ma prinda Sarbatorile cu ea acolo k ammare nevoie de ea sad.gif(
jul
mai facem planuri? intru si eu in hora
alin007
cat de curand iau permisul wub.gif plus ca se apropie si vara smile.gif cu putina organizare cred ca ar iesi ceva , numai sa vrem biggrin.gif
Drg.R11
daca e cu inscriere din timp, sa ne vb la cineva pe ID...exp alin si sa avem o evidenta cati suntem, apropo: nu cu totii suntem pe salar:D smile.gif) deci nu cazari la hoteluri si delea smile.gif) si sa nu fie turu prea mare sa nu ne lase babutzele =)) e o idee excelenta, momentan pot sa spun ca intru:D
alin007
cel mai frumos ar fi sa mergem toti LA MARE!!! wub.gif wub.gif biggrin.gif
molady11
La Emilian in eforie sud ca are si el R11 smile.gif)
Drg.R11
nu man....o intrunire..aia se face la mijlocu romaniaei..ca sa se poate ajunge din toate colturile fara problema...:|.., avem straja aici, de rally,, peisaje superbe dealu mare abrud, haideti sa ne int la sibiu facem un traseu apoi fiecare home:D....

28 Jan 2010, 23:42:
iNTALNirea sa fie in sibiu, si de acolo se pleaca alba, straja rally, back, sau....prin alte zone..dar tot centrale:D aline tu esti mai aproape de mare...pe mine poate nu ma duce masina:)))
alin007
merge si asa da stam o seara undeva biggrin.gif

29 Jan 2010, 01:10:
Si ceva fapte??, facem o lista ceva, care cine unde vine blink.gif asa vorbim 10 pagini daca nu hotaram ceva concret smile.gif alegem o locatie si o data. Sa vedem cine vine biggrin.gif
Drg.R11
aline...alege tu un traseu daca vreti munte ii fain aici ori pe straja, ori pe dealu mare cum mergi la arieseni, se faceau curse mai demult dar si-au dat seama de pericolu de a iesi de pe sosea:D..si au renuntat...e ft fain privelistea:)...si dormim o zi la arieseni:>..sau daca facem vara...fa repede un traseu unde mancam...toti la un mec'..la deva..sau la sibiu sau asa..in cetru sa poata veni din toate colturile, zine traseu data si ne inscriem la tine..ok:D
cocarel
daca nu vand renoul pana atunci ma bag si eu

29 Jan 2010, 11:50:
si mai vreau o pompa de injectie buna

29 Jan 2010, 11:52:
eu ash putea veni cu dumi meseriasu ca tot este din vl am veni in convoi daca ar mai gasii si el pe altii post-336-1110552459.gif post-336-1110552459.gif post-336-1110552459.gif post-336-1110552459.gif post-336-1110552459.gif post-336-1110552459.gif post-336-1110552459.gif post-336-1110552459.gif post-336-1110552459.gif post-336-1110552459.gif post-336-1110552459.gif cheers.gif cheers.gif sofer5.gif sofer5.gif RO_flag.gif

29 Jan 2010, 11:54:
la paltinis???????????????
alin007
si eu sunt langa voi biggrin.gif dar sa inteleg ca Sibiu este mai aproape de fiecare smile.gif , putem rezerva o pensiune ceva in functie de numarul de persoane care vin smile.gif data ma gandeam undeva prin mai - iunie sa fie cald frumos wub.gif astept si parerile voastre!! smile.gif
molady11
STRAJAAA Silviu stie biggrin.gif
jul
intalnirea e bine sa fie la o distanta egala de toti ,ptr confort de dupa drum,una e sa mergi 0 0ra ,doua,una e sa mergi 7-8,ma refer la cheful celui din urma
Drg.R11
trebuie sa fim oameni punctuali, si decisi, aline...fa turu, gandeste-te organizeaza si cine vine vine..cine nu...asta e..sa ne strangem o medie de minim 5...ca altfel:D
axicrisan
parca imi surade ideea....daca dispun de bani patunci ma bag si io(adik daca reusesc sa ma angajez) oricum cu toate ca nu am mai dat pe forum cva vreme urmaresc conversatiile................astept sa vad locatia si maiincolo sa vad cum stau cu bugetuu
aplauze.gif pentru initiativa
cocarel
si cine se ocupa de tur alin 007
alin007
Sugestii noi nimic????
axicrisan
maramuresuu blush.gif fleur.gif
jul
daca nu se poate din motive de criza,haideti sa ne intalnim pe sectoare de maxim 200 km,asa nu simte nici buzunarelul,se pot cupla 3-4 judete

1 Feb 2010, 19:15:
excl.gif
axicrisan
super ideea lui jul ar fii o treaba faina fleur.gif astea pt tine jul radmasa.gif glumeam sper sa nu te superi....................oricum buna ideea
AlexanderCarstoc
Eu pot sa vin oriunde... la 100 km/h consum 4,5 l....So.oricat de greu ar parea ajung unde stabilim.
jul
8x1,5 ron l gpl=12 ron-vara
10x2 ron l gpl=20 ron iarna

biggrin.gif

oricum :crezi ca ma nimeresti cu o piatra daca o arunci de la geam? radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

poate reusim sa ne intalnim macar noi care suntem la 500 m unul de altul
AlexanderCarstoc
Facem ...facem...
iulian_2233
dry.gif nenea da cu r9 de ce nu? dry.gif

ce noi astia cu 9 suntem pe cale de disparitie? blush.gif

ete daca e vb de asa atunci trebe sa facem si noi astia cu 9 tongue.gif tongue.gif
Drg.R11
jul..pai asa cu ady..ma pot intr in fiecare week...si in cineva care e de pe aici, altfel e..cand veniti...va intalniti toti pe grupele care le-ai facut..si ne int...undeva in mijlocu tarii...! nu te plikti pe drum..nuj, asa e aiurea 2-3:D
alin007
scz am facut eu topicul prost dry.gif , si cei cu r 9 sunt bineveniti biggrin.gif
axicrisan
pai acum am vazut si io faza ca era specificat pentru reno 11 cand a zis iulian dar sincer asa de tare mi-a suras ideea incat nu am mai vaz asta dar ceea ce ma facut sa ma gandesc sa ma bag si io adik ........cred ca ma bag, ii ca ady a pus si un reno 9 printre renourile alea 11 si ma gandeam ca il facem cu totii ....................daca m-am bagat si io numa asa printre voi scuze dar nu mi-am dat seama blush.gif
molady11
smile.gif)) Oameni buni,intalnirea este R 9/11 . dar sa se mai potoleasca vremea asta tongue.gif
iulian_2233
hai ma baieti ca duar acuma stie toata lumea ca r11 si r 9 sunt aceeasi masina duar ca diferenta o face spatele biggrin.gif r9 este o berlina frumoasa care in opinia mea are o terminatie asta pt cei care iubesc masinile clasice iar r 11 vazuta in spate arata ca o masina care este cu fundu taiat ca s a nu scot vreo perla biggrin.gif tongue.gif tongue.gif


in legatura cu intalnirea ce sa zic sa vina ceva vremuri mai bune din punct de vedere si financiar ca sa ne putem vedea ca degeaba vrem daa in rezervor este aer radmasa.gif si in buzunare bate vantu tongue.gif
AlexanderCarstoc
Calculul este simplu.

100-130 pe noapte camera... X 2 nopti
si in rest bani de drum si de mancare.

Acum fiecare stie cat ii consuma si cat mananca.
Drg.R11
Iulian sunt de acord cu tine, doar ca r9 nu are tangente cu old school:)), chiar n-are:D(Spatele)

3 Feb 2010, 19:34:
aaa si r11 nostru e tot berlin:> pe talon;))
jul
pupa tata pe voi,veniti numa,si 9 si 11,a fost o greseala a lui alin,hoooooooo
mai bine strangeti calorii ptr drum sau sedeti bland cum zice ardeleanul 111.gif
roaga tu aline pe unul din moderatori sa schimbe numele sa mai adauge un ...9&.....


hai mai bine sa vedem cati ramanem cu r9 si 11 pana la sfarsitul anului,bine excludem privitorii,adica cei care nu sunt inmatriculati in forum si le e rusine sa dea un salut,stau ca pupezele si citesc,apar doar cand au de vanzare cate ceva sau chiar nu i dau de cap la altceva
atentie nu vb de cei inmatriculati
mai jos va rog sa va enumerati cei care au de gand sa mai posede in viitor bestiile


1)eu unul raman cu posesia visinei 022.gif 022.gif 022.gif
2)silvers e bolnav la cap cu r11x2 deci ramane blush.gif
3)alin e cronic laugh.gif
4)carstoc pregateste una sol-sol-aer rolleyes.gif
5)radu presupun l a molipsit pe silvers laugh.gif
6)jagoman confirma boala destul de recent
7)bogdan inventeaza
8)dumi rupe tot
9)ady ,daca nu uita sa alimenteze si masina,nu numa burta cu bere harhar.gif cheers.gif
10)zsolt confirma
11)was cred ca e pe fir
12)guiutz baga tare
13)iulian ,sa speram
14)dragos,sa speram
15)cocarel,sa speram
16)kamikaze mai face un drift
17)soarece,sa speram ca nu mai e asa dezamagit si la finalizarea turnurilor gemene construite de el ,isi va face intrarea cu r11 blush.gif
18)tomelu desi disparut in misiune,tin minte ca facea tumbe
19)topy e din familie biggrin.gif

restul v as ruga sa imi dati pe pm adeziunea ptr a face o lista completa
v as ruga sa nu mai scrieti nimic pana terminam lista
dau o bere blink.gif
alin007
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
cocarel
dar cei care au diesel de ce nu se baga frate mai multi.
mai scapa de monotonia de zi cu zi.
poate facem si un pescuit sportiv a la r 11 poate se baga mai multi.eu unu ash merge si in delta sa ne intalnim
maoR11
daca aveam permis ma bagam si eu cu tractoru meu
alin007
pana nu iau permisu nu mai comentez nimic , din postura de pieton dry.gif
AlexanderCarstoc
Voi cand va luati permis?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.