Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sfat alegere-Beltronics-Pls Help
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment > Detectoare Radar
b3nd3r
Salut,sunt nou pe forum dar dupa ce am citi majoritatea topicurilor de la sectiunea "Detectoare Radar",ma simt oarecum in masura sa pun si eu cateva intrebari si sa va rog sa imi acordati nisate sfaturi.

In primul rand m-am decis asupra Beltronics-ului deoarece am avut ocazia sa merg de ceva timp(aprox o luna) cu un Beltronics V940 inprumutat de la un coleg de facult(sunt din Bacau si sunt la facult in Iasi,si fac destul de des ruta Iasi-Bacau si invers,iar pentru cunoascatori stiu cate "primejdii" sunt in zona radmasa.gif radmasa.gif ).Dupa cateva sute de km cu Bel-u" mi-am dat seama ca e un produs de calitate si merita toti banii-Alarme fase putine+detectie buna a radarelor.
-precizez ca am facut un Bacau-Bucuresti cu un cobra luat de la un preten din cartier si pot spune ca ma exasperat -nu styu ce model era(individul respectiv mi-a spus ca e ceva mai scump dela cobra), dar la un moment era in stare sa urle si la copaci de pe marginea drumului. biggrin.gif biggrin.gif

"Problemele" mele :

Am buget aprox 600 Ron.

La bani astia pot cumpara Beltronics- v940,v945,v955,v965

a)care e diferenta dintre aceste produse in afara de diferenta de pret intre ele. Se merita ca dau aprox. un milion in plus pentru 965 fata de un 940

b)eu fac anual drumuri in afara tariii(Italia- si trec prin ungaria-austria-italia) si din cate am citit pe forum in unele din aceste tariii se foloseste banda KU.Modelele de mai sus nu au nici unul banda KU.Pentru aceasta banda ar trebui sa cumpar - ori un V996 ori un RX65:

b1)se merita sa mai investesc inca 3 mil(fata de limita initiala a buegtului) pentru o iesire anuala de acest gen?.Adica ma va salva de radarele din afara tarii?
b2)cat de mult se merita sa-mi cumpar un rx65 sau 995 fata de un V940 din punct de vedere al performantelor.Se justifica cele 3 mil si ceva in plus ,pentru uz intern(Romania) ,si aicea ma refer la situatii din lumea reala,cum ar fii radarale fixe sau cele din masinile de politie,poate un 995/rx65 sa detecteze aceste radare mai repede decat fratiori mai micii 940-965??

Ps-

-stiu ca 995/rx65 are benzi selectabile-un avantaj clar dar nu decisiv in algerea mea.

AStept pareri si Multumesc pentru eventuale pareri.




ionutctn
Pai cred ca iti ajung banii pentru un 995.
b3nd3r
Tin sa te contrazic-


http://www.price.ro/preturi_beltronics_bel...r_995_14027.htm


cel mai ieftin e 750 Ron,dar la niste magazine fantoma
Pe MarketGsm- e 800 Ron (pretul mediu la care l-as putea cumpara),deci ramen cam 250 Ron diferenta dintre un 995 si un 955 de exemplu.

Ms pentru rasp si astept in continuare pareri.

Ps-bugetul e max 600 Ron dar daca merita(cu adevarat) un 995/rx65 as pute oarecum sa fac un efort financiar mai mare si sa optez pentru produsul mai scump.(doar daca merita,si asta astept pareri din partea voastra)

O zi buna.
GoGu
Iti recomand un Whistler Pro 78 rev C (am mai povestit despre el), iti mai raman si bani iar detectorul e OK.

Diferentele intre V940 si V965 sunt discutabile, nici unul nu are benzi selectabile. In afara tarii (in afara tarilor unde e legal) m-as abtine, ca strain, sa folosesc detector.
cristidb
965 e un 955 la care primesti in plus o husa. Nu se justifica diferenta de pret.
945 e generatie mai veche. Nerecomandat.
955 are in plus fata de 940 modul autoscan care ar trebui sa reduca alarmele false. Oricum, chiar si fara autoscan tot da putin alarme false.
Avand in vedere diferenta mica de pret dintre 940 si 955 eu recomand 955. Radarele Ku sunt foarte mari si se pare ca din ce in ce mai rare, asa ca ai slabe sanse sa gasesti unul.
parpanel
Iti recomand 940, ca posesor.
l@u
Mai strange ceva si ia un rx65 , daca nu ia ce ti-a spus gogu.
b3nd3r
Ms mult pentru raspunsuri.In ultima vreme am inceput "vanatoarea" de radare-magazine,oferte, diferente de calitate....etc ....etc.

Pentru final cred ca sa raman la 2 optiuni-

Bel 955
Bel Rx65e

Probleme-

a)imi recomanda cineva magazine de incredere online ,care isi respecta promissiunile si nu ajung sa-mi para rau ca am comandat la ei.Eventual aici daca gasiti ceva oferte la produsele amintite mai sus ,as fii recunoascator.

b)va dati seama ca as alege si cu ochii inchisi Rx65e...DAR.....e o diferenta de pret considerabila,cam 3 mil ,daca voi face rost de bani necesari voi opta pentru Rx65.

c)daca stie cineva magazine prin Iasi ,as fii recunoscator daca mi-ati spune locatia lor.(in afar de cele 2 Orange shop-alea mici- din Iulius si Moldova Mall)

O seara buna.


Ps-$$ilviu da-mi un Pm cu un ID de mess,si mai vb acolo.Ti-as fii trmis un Pm dar se pare ca sunt membru nou si nu am dreptu sa trimit PM.
$$ilvviu
Daca aveti sansa sa desfaceti un RX65 si un 995 o sa vedeti ca practic e acelasi detector.
ValiGW
QUOTE(b3nd3r @ 13 Nov 2008, 20:57)
Ms mult pentru raspunsuri.In ultima vreme am inceput "vanatoarea" de radare-magazine,oferte, diferente de calitate....etc ....etc.

Pentru final cred ca sa raman la 2 optiuni-

Bel 955
Bel Rx65e

Probleme-

a)imi recomanda cineva magazine de incredere online ,care isi respecta promissiunile si nu ajung sa-mi para rau ca am comandat la ei.Eventual aici daca gasiti ceva oferte la produsele amintite mai sus ,as fii recunoascator.

b)va dati seama ca as alege si cu ochii inchisi Rx65e...DAR.....e o diferenta de pret considerabila,cam 3 mil ,daca voi face rost de bani necesari voi opta pentru Rx65.

c)daca stie cineva magazine prin Iasi ,as fii recunoscator daca mi-ati spune locatia lor.(in afar de cele 2 Orange shop-alea mici- din Iulius si Moldova Mall)

O seara buna.
Ps-$$ilviu da-mi un Pm cu un ID de mess,si mai vb acolo.Ti-as fii trmis un Pm dar se pare ca sunt membru nou si nu am dreptu sa trimit PM.
*


Pana la urma ce ti ai luat ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.