Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: combustibilul viitorului
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Clipuri video
roty
Genial - deci ei vor sa bage pompa de aer in masina si sa fie alimentata de la motor - care el functioneaza pe aerul comprimat de pompa mai sus mentionata.

Intr-adevar viitorul, motorul cu randament supraunitar!!
JORJ
Au si ei gainile lor care nasc pui vii, deh.
andu911
as fi curios cat costa energia consumata pentru umplerea buteliilor pentru a merge 100km.
Executron
Incredibil.... Cred ca si cel mai necunoscator om care are pic de bun simt va realiza ca ceea ce a aratat acolo e imposibil. Referitor la perpetuum mobilae.

Adica.... Generatorul ala... e alimentat de aer (produs tot de el) SI TRANSMITE ENERGIE SI MASINII CA SA MEARGA.. Exact cum s-a mentionat rezulta randament supraunitar...

Pai frate am descoperit atunci o metoda perfecta de a cuceri galaxia...Folosind aceasta constructie cu randament supraunitar la scara mare putem crea nave cosmice si sa le trimitem in tot universul.

AAAH... Corect... Masina pe aer comprimat ... Foarte adevarat. Doar ca energia produsa pt a umple rezervoarele MAI ALES IN AMERICA CARE PRODUCE 80% DIN TERMOCENTRALE (carbuni) nu e DELOC "clean".


AH.. si era sa uit. De ce toate masinile astea pe convustibili alternativi arata atat de oribil? Nu le pot face sa arate normale?
caktuss
e "cul" sa arate asa, mai eco... radmasa.gif
ALY89STAR
Perpetuum mobile.....Imposible!

Rimeaza ...nu...va zic eu ...asa e!
bygy007
se poate , baga sub capota 10 pitici (chinezi ) care dau la manivela sa invirta compresorul
dya
sau baga soferu' niste fasole inainte sa se urce la volan :-& crazys4.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.