Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Piston electric inchidere centralizata
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane I
mojorisin
Salutari,

De cateva zile nu mi se mai inchidea usa din dreapta la actionarea telecomenzii. De deschidea se deschidea asa ca am desfacut usa si mecanismul de inchidere/deschidere, broasca mecanica si partea electrica. Responsabilul problemei este un piston actionat electric ce blocheaza/deblocheaza broasca. Acesta s-a defectat. Ati mai avut probleme cu aceasta piesa ?
E complicat de montat la loc ?
Se potriveste aceeasi piesa de la un Logan ?
La service se schimba numai piesa sau ceva de genul "toata usa" ?

Daca aveti si alte sfaturi, va ascult. Momentan stau cu usa desfacuta si doar o surubelnita o mai tine cat de cat inchisa.
radunre
Din cate stiu se potriveste de la Logan sau Solenza, du-te cu ea intr-un magazin specializat Dacia si fa o comparatie, sigur iesi mult mai ieftin.
mojorisin
Am fost azi la un magazin de piese si domnu' zicea ca la Logan , pistoanele sunt mai lungi, piesa in sine este mai mare. Probabil ca ar trebui sa mai intreb in vreo 2 locuri ca sa aflu adevarul...
carolrudi
mojorisin cum ai rezolvat-o cu pistonasul? si la mine e stricat cel de la usa din fata dreapta si ma gandeam sa-l desfac dar e capsat si nu cred ca se mai poate repara.
Shafu
Eu am avut problema asta si am inlocuit toata broasca cu una second. Nu am idee daca se potriveste de logan.
Am dat 30 lei pe ea de la dezmembrari de la un tip de treaba.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.