Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema Afisaj ceas, radio
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
semakavtu
Salut, ma poate ajuta cineva?
Cand s-a dat ceasul cu o ora inapoi, am vrut sa reglez ceasul si cand am apasat pe buton sa regleza ora sa deplasat putin in interior, se poate vedea in imaginea atasata si incercuita patrtea care a intrat in interior.
Stie cineva cum pot sa-l aduc inapoi fara sa merg la reprezentanta...
solidconvert
Din cate stiu eu daca tragi in sus de capacul ala de la afisaj va iesi cu totul afara(cu tot cu afisaj) si dupa aia il impingi usor la loc. smile.gif Eu asa tin minte ca se scoate( are parca niste cleme metalice...
froniecristian
Se ridica consola centrala ceea cu ceasul in sus, din fata pana la parbriz.
Se scoate cam greoi dar daca ridici doar in sus reusesti .
excl.gif Sa nu tragi spre tine ca nu merge, e dintr-o singura bucata si mai ai grija la senzorul din bord sa nu smulgi firele.
tro5
Din 2008 si pana in 2011 oare a rezolvat omu problema????
Parerea mea slabe sanse.......
ric26ct
Omul e pus pe treaba........ reinvie tot ce se poate rolleyes.gif
froniecristian
Aveti dreptate unele sunt expirate, mi-am dat seama cam tarziu dar cateva sfaturi in plus nu strica.Mai am de citit vre-o 40 de pagini am ajuns pe la 72, dar pierd mult timp cu topicuri aiurea.
Acum am prins si eu calculatorul, ca uni mai au serviciu si copii.
Oricum critica e buna ca te motiveaza.
ric26ct
Spor la citit, vezi cand ajungi la sfarsit incearca sa o iei de la capat, ca cine stie cand mai prinzi calculatorul laugh.gif
Glumesc desigur , ca si idee nu e rau ca vrei sa le citesti pe toate dar cred ca sunt destule intrebari de actualitate la care poti sa iti exprimi cunostintele.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.