Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce casco colaboreaza bine cu service-ul de Renault
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
costel2005
Salutare
Am achizitionat noul Renault Symbol si am aflat ca tocmai a ajuns biggrin.gif . Asadar trebuie sa imi fac casco.

La ce firma ar trebui sa imi fac asigurarea pentru a colabora bine cu service-ul de Renault? Mai exact sa imi dea masina repede imediat ce au reparat-o, sa nu astept dupa transferul banilor sau lucruri de genul asta.
Victoras2001
Parerea mea,
Allianz Tiriac.
gotty
mai scumpi dar merita...
Tudor
Cel mai bun raspuns il obtii chiar de la service.
costel2005
Eu l-am intrebat pe vanzatorul de la Renault de la care am luat masina si el mi-a spus cel mai bine e la Asiban.. Au ei pe cineva acolo care iti face la Asiban. E cineva care sa aibe asigurarea casco la ei ca sa imi spuna cum este?
R19/16v
Bineinteles ca cel mai bine e la asiban, cand ei au pe cineva care face polite acolo radmasa.gif

Ca fapt divers: am cautat zilele trecute sa fac casco la un Scenic 2.0T din 2005. SA a variat intre 14 si 25k eur, si prima de asigurare a variat intre 800 si 1600e/an.
einstein1984
Sa inteleg ca esti foarte sigur ca o vei lovi?
Ardaf stiu ca aveau decontare dircta cu serus. Mai bine mergi la servicele tau preferat si intrebi cu cine au decontare directa si in cat timp se elibereaza masinile (de fapt in cat timp se da acordul de plata)
R19/16v
Nu, eu zic ca nu o voi lovi, desi se poate intampla si asta fara prea mari greutati smile.gif

In schimb ultimul Scenic mi l-a facut dauna totala un deosebit care n-a fost in stare sa franeze decat in momentul in care s-a infipt in mine... si avea RCA? Nu...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.