Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: El condor pasa
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Clipuri video > Clipuri Diverse
aphophis
Stiam de melodia asta de o gramada de timp, se pare ca e veche in cultura peruviana, e "folclor". Am auzit-o insa recent pe strada, la niste insi (cred ca peruvieni) care au cantat-o magnific. Asa ca am inceput sa o caut pe youtube si am ajuns (printre altele ) si la asta:
&feature=related

o impletire frumoasa intre muzica peruana si instrumente asiatice. Ce alte combinatii din astea stiti?
omegabear
superb!

o sa caut si eu...
RainHawk
Tot fetele astea (12 Girls Band) canta si melodia Enyei "Only Time".

Am ascultat-o mai demult, e superba, tot in genul asta dar nu gasesc videoclipul, doar asta:
&feature=related
Andy_ACS
Frumoasa melodia, eu o stiam in varianta asta:


Bafta!
aphophis
QUOTE(RainHawk @ 14 Oct 2008, 08:52)
Tot fetele astea (12 Girls Band) canta si melodia Enyei "Only Time".

Am ascultat-o mai demult, e superba, tot in genul asta dar nu gasesc videoclipul, doar asta:
&feature=related
*



omfg, am ascultat-o aseara si m-a socat , m-a distrus bla bla , adica mai pe romaneste suna extrem de bine.
einstein1984
Eu o stiam cantata de Simon &Garfunkel (adica ce a postat andy_acs). Aveam un album intreg cu muzica din anzi, au niste instrumente de suflat foarte misto.
dariusz
QUOTE(aphophis @ 13 Oct 2008, 22:47)
Stiam de melodia asta de o gramada de timp, se pare ca e veche in cultura peruviana, e "folclor". Am auzit-o insa recent pe strada, la niste insi (cred ca peruvieni) care au cantat-o magnific. Asa ca am inceput sa o caut pe youtube si am ajuns (printre altele ) si la asta:
&feature=related


*



o am pe un cd , cu trupa " RAZA " . tot cd-ul e super .
St
Si nu ne spui si noua de unde ai cumparat Cd-ul? Sau numele melodiilor si cine le interpreteaza?

Primesti o bere virtuala de la mine, nu de alta dar Maramuresul e cam departe de mine.
dariusz
pai l-am luat anul trecut cind a fost sarbatoarea orasului . de interpretat , interpreteaza trupa RAZA , cum am mai spus . dar daca te intereseaza , da-mi id-ul tau de messenger , si ti le trimit .

<span class='edit'>19 Oct 2008, 12:25:</span>
un exemplu.

19 Oct 2008, 12:28:
sau , zamfir
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.