Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: In Sofia
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Clipuri video
borkanel
Astia-s mai praf ca noi biggrin.gif
&feature=related
Solon
Intersectia cu scuarul ala din fata cladirii mari e ce naiba! Eu as evita o asemenea intersectie!
Executron
Sunt niste faze cu "trece pe rosu" de imi vine sa strig "WHAT WHERE THEY THINKING?!"...

Desi vezi multe d-astea si pe la noi.
dacialoganmcv
cre' ca astia si-au luat permisu' la Pitesti laugh.gif
lasand gluma de-o parte, cica e mare belea daca te loveste o masina din-asta cu numere de Bulgaria (ma refer la asigurarea auto, cazul in care el este cel vinovat); eu cand ii vad in trafic am mare grija sa ma-ndepartez repede de ei.....majoritatea sunt tineri care nu-si permit sa achizitioneze o masina noua sau sh pe care sa o inmatriculeze-n Romania, majoritatea incepatori sau "gitani"
A l e x
Foarte multe faze mie imi sunt foaaarte cunoscute si de pe la noi...
argon
QUOTE(Loganel_AG @ 12 Oct 2008, 21:27)
cica e mare belea daca te loveste o masina din-asta cu numere de Bulgaria (ma refer la asigurarea auto, cazul in care el este cel vinovat); eu cand ii vad in trafic am mare grija sa ma-ndepartez repede de ei.....
*



daca esti zgarcit si nu-ti faci Casco...
dacialoganmcv
ma refer la modu' ca e mai bine sa n-ai probleme; de exemplu daca mie-mi sare o piatra-n parbiz si spartura nu se face-n centru vizual al soferului, prefer sa dau 50 de lei sa-mi "bage" freza in locul respectiv pentru a nu "pleca" vreo fisura mai tarziu decat sa ma duc la CASCO si sa-mi dea baietii-n service parbrizu' jos pentru a pune altu' nou.....ce e facut in uzina este sfant, nu cred ca "bate" meseriasu' de la service robotu' din uzina sleep.gif
By the way: am Casco tongue.gif
ionut16031987
astia sunt complet sariti, au bube pe creier. Marea majoritate a accidentelor se petrec datorita nerespectarii semaforului. Noi suntem mici copii pe langa ei...
TMihai
Nu numai ca trec pe rosu, dar cu ce avant o fac.
LuluMOB
Off-topic: știe cineva cine cântă și cum se cheamă piesa?
driverx
QUOTE(TMihai @ 13 Oct 2008, 21:43)
Nu numai ca trec pe rosu, dar cu ce avant o fac.
*



Oriunde pe planeta, retardatii care trec pe rosu, majoritatea din ei o fac in viteza mare. De aceea is asa spectaculoase ciocnirile. Astia parca confunda masinile cu ouale de Pasti.
vladrehau
e o tara unde toti sufera de daltonism biggrin.gif
murfi
lasa ca avem si noi pe forum specimene din astea.

voi credeti ca nu sunt accidente ca alea si in Bucuresti?
eu personal am vazut 2 in ultimii 5 ani asa ca se putea face o compilatie de 10 ori mai mare cu accidente la fel de nasoale.
ady85btz
in ce hal trec pe rosu...
Diac
da berbecii de la 3.13 unul intoarce pe linie dubla continua iar celalalt merge pe contrasens blink.gif care-i vinovat?
Andy_ACS
in cazuri dinastea amandoi. E culpa comuna. Amandoi isi iau amenda/puncte/suspendare permis.

Bafta!
catalin_tm81mis
culpa comuna radmasa.gif
no ca am postat cu andy in acelasi timp
bobo77
Oare se poate mai rau? nu sunt convins, trebuie comparat cu un astfel de film comprimat de la noi.
FlorinG
Sunt cam aceleași intersecții, dar sunt alți protagoniști! Nu puteam să mă gândesc că poate fi mai rău.... Să-mi spuneți unde este să ocolesc vreo 100 km
Cum se numesc mașinuțele alea care sunt de 2 persoane și mergi cu ele în dreptunghiul ăla metalizat cu fir pe sus? Îmi vine să râd mânzește!!!
Jumătate din populația ăstora sunt în spital, ar fi cu toții dar trebuie să conducă cineva totuși....
Amedeus
De aia cara astia atatea masini (ruginituri) din vest.... La ei nu tine mult o masina.
borkanel
lasa ca avem noi drumuri bune si tin la noi mai mult...
geocosma
QUOTE(Loganel_AG @ 12 Oct 2008, 21:27)
cica e mare belea daca te loveste o masina din-asta cu numere de Bulgaria (ma refer la asigurarea auto, cazul in care el este cel vinovat); eu cand ii vad in trafic am mare grija sa ma-ndepartez repede de ei.....majoritatea sunt tineri care nu-si permit sa achizitioneze o masina noua sau sh pe care sa o inmatriculeze-n Romania, majoritatea incepatori sau "gitani"
*



Hai să-ți povestească unu' pățit:
Pe la jumătatea lui august m-a lovit din spate un viteaz din ăștia înmatriculat la Ruse. Am fost la poliție și de acolo am primit, pe lângă autorizația de reparație, copii după procesul verbal încheiat pe numele "bulgarului", talon, asigurarea și cartea verde a mașinii. Cu astea m-am dus la casco și nu au fost probleme cu privire la actele primite. Cred că aș fi avut mai mult de alergat dacă aș fi încercat să rezolv pe asigurarea lui, și nimeream la un asigurator care se codește să plătească pe RCA.
Bine, de costat m-a costat și pe mine suficient din două motive, înscrise în contract: aveam franșiză de 100 euro la orice eveniment (asta e, chiar la accident din vina altuia, am plătit franșiza). A doua problemă a constat în faptul că asigurarea casco o plăteam în rate, fiind achitată doar una și mai urmau încă trei. Întrucât valoarea reparației a depășit dublul sumei pe care trebuia să o plătesc, am fost nevoit să achit integral valoarea asigurării. Însă acum, până când se împlinește anul, nu mai am grija plății ratelor la casco.
După accident, chiar și când aveam mașina lovită, mă feream de "bulgăroi" mai ales când vedeam mașini mai vechi.
A, și șoferul avea vreo 27 de ani, permis din aprilie, mașina din iunie.

Privind filmulețul, n-am recunoscut nici una din intersecțiile prin care am trecut la traversarea Sofiei, deci sper ca traseul spre Grecia, prin Sofia, să rămână liniștit. Oricum, dacă mai ajung pe acolo, o să încerc să fiu atent la șmecherii ăștia care trec pe roșu. Am văzut întradevăr în Sofia cum pleacau de la semafor pe culoarea roșie cu vreo 2-3 secunde înainte de culoarea verde (au semafoare cu cronometre), însă doar la semafoare unde era doar trecere de pietoni (fără să fie pietoni în traversare), nu și la intersecții.
A l e x
"da berbecii de la 3.13 unul intoarce pe linie dubla continua iar celalalt merge pe contrasens"

Eu am vazut un asemenea accident pe viu, dar la o viteza foarte mica. Soferii s-au urcat in una din masini si au plecat la politie, nu s-au injurat/certat/batut... Si mi se pare si normal, la urma urmei, asta e, doar ca altii se bat si pentru un loc de parcare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.