Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Realitate sau marketing?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Modificari si imbunatatiri
marsel
Aveti cunostinte despre acest sistem de a economisi combustibil??? www.fuelsaver.ro L-a testat cineva? Are intr-adevar efectul care il spun ei pe site, sau e doar un efect placebo ca si cu MPG Caps?
IRONICK
Aia cu "Salveaza planeta" este de mare nesimtire.
ThunderRa
Cum ai testat?
adi_ar
QUOTE
Efectele asupra performantelor motorului se vor vedea dupa primii kilometri parcursi, dar beneficiile maximale sunt atinse dupa aprox. 1000 km.


Cool! Dupa 1000Km se ionizeaza mai bine motorina!
ThunderRa
http://www.powersystem.fr/FR/fiche_produit_sfi.php Astia au si brevetata si testata inventia si pare un principiu asemanator. E usor de spus ca e totul o tampenie insa a testat cineva?
renutu
foarte interesant, cine se baga sa vada daca merge, un benzinar, ca la diesel e cam greu sa observi diferenta.
ThunderRa
Daca astepti pana in noiembrie, voi avea eu varianta frantuzeasca.
renutu
de unde, daca merge poti sa mai aduci, nu de alta dar am un opel care papa mult tare in oras biggrin.gif
Speedy_G
QUOTE(marsel @ 7 Oct 2008, 16:14)
Aveti cunostinte despre acest sistem de a economisi combustibil??? www.fuelsaver.ro L-a testat cineva? Are intr-adevar efectul care il spun ei pe site, sau e doar un efect placebo ca si cu MPG Caps?
*



da.. l-au testat cei de la mythbusters.. si au zis ca nu merge..
adi_ar
Probabil ca sunteti foarte tineri!
In revista Tehnium, sursa DIY de pe vremea lu' ceasca, era prezentata aceeasi solutie! laugh.gif
Daca era eficienta s-ar fi generalizat de multa vreme!
ThunderRa
La care din cele doua solutii va referiti voi?
renutu
QUOTE(adi_ar @ 9 Oct 2008, 13:28)
Probabil ca sunteti foarte tineri!
In revista Tehnium, sursa DIY de pe vremea lu' ceasca, era prezentata aceeasi solutie!  laugh.gif
Daca era eficienta s-ar fi generalizat de multa vreme!
*




pe vremea lui ceasca aveam grija de a ma juca cu putsa in nisip si sa fiu la ora 8 in casa inainte sa ramanem fara curent biggrin.gif
supremeon
Observ ca pana si pe acest forum este publicitate la Fuelsaver...
Ce parere aveti de link-ul de mai jos? Are efect si la Diesel? Chiar creste puterea motorului? De consum, ma doare in pix, caci 10% e putin smile.gif
Mersi in avans...

http://fuelsaver.cabanova.ro/?from=http://...wf?b=1269592812
tr_viorel
Am montat un asemenea dispozitiv prin 2000 pe un benzinar. Dupa 8 ani de folosire nu am constatat ca ar avea efect, incat la vanzarea masinii l-am lasat montat, uitand sa il instiintez pe cumparator, ce "minune-ultimul racnet al tehnologiei" are pe masina radmasa.gif .
DRD
popa.gif
LiviuIonut
A revenit acest subiect in actualitate pe: http://www.economizor.net/

Ce parere aveti?

Cred ca toti preferam sa ne spunem ce gandim si cum gandim si de ce ajungem la anumite concluzii in orice privinta, deci si in aceasta. Daca mentionati ceva, va rog argumentati cat mai explicit dpdv fizic.

Parerea spusa fara argumentatie este ca un vot, fara adevar in spate.

Va multumesc!
marsel
Jaf si prosteala pe fata! Daca va uitati pe site, la "marturiile celor care au comandat", la Melissa e pusa o poza cu Susan Sarandon! radmasa.gif
victor cristian
pai era Susan dar "andercaver" ca sa nu rada lumea ca sa caliceste la benzina
boditza
2 magneti ii prindeti cu ceva de conducta de combustibil.. testati si apoi veniti cu rezultate. nu trebuie sa dati banii pe solutia astora
spy_oh_joy1389
Eu am mai intrebat, dar nu m-a lamurit nimeni care se pricepe la chimie. Hidrocarburile sunt molecule polare? Ca daca nu sunt, magnetul n-are niciun efect.
pepelutza
Mai oameni buni , daca era ceva de capul lui, pai pana acum se folosea la scara de toate concernele.Pai prostii de la bmw , audi, mercedes nu l-ar fi folosit ? E o mare GOGOASA, parerea mea !
sk0rpion
Sau producatori pus pe pompa sau undeva , pana la urma toata lumea se uita la consum? , singura solutie e din anglia dar vad ca au trecut 2 ani si nimic, benzina artificiala (se vorbea de 1 euro la 3,7l (1 galon)), dar cum "petrolisti" dau bani grei sa nu se aprobe.....ma mir ca nu au murit cercetatori in "accidente" pana acum smile.gif)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.