Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Brembo Max
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Modificari si imbunatatiri
BiGBearRO
A folosit cineva asa ceva?
As fi interesat sa stiu daca si cum se simte diferenta fata de cele clasice.
eduardsebe
banuiesc ca se simte diferenta...dar sa nu se puna discuri de 300 mm pe un clio k atunci franeaza de te scoate prin parbriz...de te dezlipesti cu spatula radmasa.gif
andu911
Brembo inseamna rezistenta indelungata la franare, calitate mai buna.
N-ai unde sa pui discuri mai mari fiindca trebuie sa schimbi si etrierii si fuzetele.
eduardsebe
Depinde...la mine in cartier un tip are EVO 8 si i-a schimbat discurile cu tot cu etriere...fata/spate...dar ma rog..acel EVO este tunat...in orice caz imbunatateste franarea un BREMBO
adrian mgn
pt. cine doreste frane sport trebuie sa stie ca acestea se duc mai repede si trebuiesc inlocuite mai repede deoarece sunt mai "moi" pt. a avea o frecare mai mare pe suprafata si in final o franare mai eficienta.Eu am avut placute sport pe celalalt megane si le-am "papat" destul de repede insa si franarea era alta wink.gif
aragon
Salut,o intrebare:are idee cineva si cam la ce pret un set placute sport pentru "megan2.",si cam cati km te tiun set.Multumesc anticipat.
semit
search wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.