Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Revizie 50.000
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
cracky
Salutare


Am de putin timp permisul si nu am f multi km bagati cu masina, sincer sa fiu, cu masina merg acum din cauza ca motocicleta este accidentata.. ma rog.


Am 2 intrebari pentru moment :

1.Am un Renault Megane Sedan 1.5 DCI / 85 HP din 2004, are in jur de 48000 km si vreau sa stiu la 50.000 daca e vreo revizie mai speciala.


2.Cutia imi agata cand schimb treptele, adica nu caraie sau sa nu intre, doar ca nu merge lin cand mestec in ea si cel mai rau se intampla asta dupa ce plec cu ea de dimineata pe temperaturi de 10 grade.. dupa care isi mai revine.

Intreb in necunostinta de cauza, poate e ceva banal ce va intreb sau poate e ceva ce ma anunta inceputul sfarsitului la cutie.

Astept impresii si pareri de la cei mai priceputi, multumesc mult !

cheers.gif
tr_viorel
Din cate stiu, la Megan livrat in 2004, intervalele de revizie au fost stabilite din 15 in 15 mii km. Deci, daca s-au efectuat cf. cartii tehnice, nu ar mai fi necesara revizie pana la 60 mii km-cand urmeaza revizia mare, cu schimb distributie si eventual pompa de apa. Intervalul de revizie este functie si/sau de nr. ani- nu se realizeaza km, revizia se face anual.
In legatura cu agatatul in cutia de viteze s-a mai scris pe Forum.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.