Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Referinta filtru de motorina Clio 3 82 CP EuroIII
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio III
fade2black
sal,

Am nevoie de referinta filtrului de mai sus, poate are cineva pe vreo factura.
Intentionez sa fac urmatoarea revizie la un service non-reno si vreau sa-mi cumpar singur chitzibusurile.

Fade
r_vlad
77 01 062 072 - filtru de motorina cu senzor de apa. Difera fata de cel de pe Megane 2 si Clio 2 1.5 dCI. Am atasat o poza cu filtrul. Iti recomand totusi sa mai astepti si o alta parere pentru ca nu sunt 100% sigur ca pe 1.5 dCi euro 3 e acelasi filtru ca si pe 1.5 dCI euro 4.
Aurex
In mod sigur e ala din poza , din pacate nu mai stiu sigur referinta....
fade2black
sal, am luat filtru delphi HDF913 cu senzor. Maine merg sa-l schimb si o sa vedem daca e acelasi tip.
VA tin la curent!

seamana cu asta de aici: poza

Fade
r_vlad
Sunt mari sanse sa nu fie bun. La Clio 3 cu motor 1,5 dCi euro IV trebuie filtru ca si cel din poza pusa de mine.
fade2black
Sal,

Pai tocmai de asta am intrebat pentru ca eu am motor Euro 3 si cand dau search in baza de date cu piese nu apare nicicum. Asa ca au zis ei ca e la fel ca la Clio2 dar nu e asa. Referinta de la inceput data de r_vlad e cea corecta. Pretz 230RON.

Mersi de sfaturi,
Fade

QUOTE(r_vlad @ 2 Oct 2008, 16:41)
Sunt mari sanse sa nu fie bun. La Clio 3 cu motor 1,5 dCi euro IV trebuie filtru ca si cel din poza pusa de mine.
*


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.