Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: seinfeld si microsoft
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Clipuri video > Clipuri Diverse
A l e x
Sunt un mare fan a lui Jerry Seinfeld si a serialului lui dar reclama e absolut cretina si deloc amuzanta...
Hack
death.gif Nici macar un zambet nu mi-a starnit, deci down.gif .
semit
e foame de bani baieti biggrin.gif
A l e x
Greu de crezut... Seinfeld a facut peste 500 milioane de dolari din serial si sa nu uitam ca DVD-urile tocmai ce au iesit pe piata de cativa ani si inca se vand bine, ca sa nu mai vorbim ca reluari la Seinfeld sunt in fiecare zi, de multe ori, prin America...

Nu e in foame, sunt convins. Si de Bill Gates ce sa mai zic tongue.gif

Cred ca e doar o tentativa esuata de reclama amuzanta.
Hack
QUOTE(A l e x @ 9 Sep 2008, 15:56)
ca sa nu mai vorbim ca reluari la Seinfeld sunt in fiecare zi, de multe ori, prin America...
*


Si la noi e in reluare pe Pro Cinema. smile.gif
cosmin_2300
mellow.gif
A l e x
La fel de plictisitoare, dar pot spune un singur lucru. Il apreciez pe Bill Gates ca nu se ia prea in serios. Altii daca ar avea 1% din averea lui s-ar crede zeii pamantului, el face clipuri in care rade de el insusi (mai are..)

Ca un contraexemplu, uitati-va la oierul de Becali. biggrin.gif
R19/16v
Diferenta vine din faptul ca Bill Gates, intr-o oarecare masura, a muncit pe bani.
A l e x
De ce intr-o "oarecare" masura ? A muncit pentru bani, punct. Si nu numai asta, dar a avut si cateva idei geniale...

Totusi, felul lui de a fi tine si de caracter.
R19/16v
Da, asta era ideea, ca a avut si niste noroc si muuulllta sclipire pe langa munca aia.
mafone
Mda, chestia cu idelile se datoreaza in mare parte lui Paul Allen.
AlexC
Nu stiu voi, insa mie mi se par foarte tari. Reclama incearca tocmai sa arate ca viitorul MS nu e limitat de nimic, si ca sa te astepti la cele mai traznite idei. Nu imi place mie Microsoft, insa reclama e faina.

Analogia e simpla: in imaginea majoritatii probabilitatea ca Microsoft sa devina mai "personala" e aceeasi cu a-l avea pe Bill Gates la cina sau cumparand pantofi de la Leonardo la reducere...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.