Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dezmembrez R5
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 5
flaviuf
Dupa cum spune si anuntul, am sa-mi dezmembrez curand buburuza. E un R5 GTL(modelul vechi) in 3 usi, motor de 1289. Orice piesa e disponibila, mai putin motorul care este deja rezervat. Cateva remarci si preturi orientative (negociabile):
- pompa benzina, luata in Martie 2007 - aprox 12000 km - 50 RONi
- amortizoare fata spate - rulate aproximativ 15000 km - 150 RONi toate 4
- far stg/dr - 50RONi/buc
- stop complet - 50 RONi/buc
- semnalizatoare - 20 RONI/buc
- bord cu turometru (merge pe orice R5 modelull vechi) - 50 RONi
- kit ambreiaj (disc, placa, rulment) - aproximativ 15000 km - 100 RONi
- pompa ulei debit marit (aproape noua - a rulat 1500km) - 40 RONi
- carb Weber 32DIR32 cu galerie, filtru aer, furtune etc in stare PERFECTA de functionare - aprox 300 RONi

Orice aveti nevoie, va rog sa intrebati.
tilicaru
contacteazama pe mess sau la tel 0742289685 mar interesa mai multe. sau pe mess la adresa asta : alex2claudiu@yahoo.com sunt pe net pana la ora 10 seara
sau lkasa si tu un nr de tel
flaviuf
Amortizoare spate, bord, planetare, pompa benzina rezervate.
mnemos
0723653974 Sergiu. Am nevoie de niste piese. Carburator, filtru, cateva ornamente, amortizori fata.
RADU__
instalatia electrica o mai ai?
grilele de pe stalpii din spate?
scaunele in ce stare sunt?
tavanul interior este ok?
flaviuf
Scuze tuturor pentru intarziere, deocamdata nu sunt ın tara si am acces mai greu la net. Revin Miercuri 24 sept cu detalii. Pana atunci:
-mnemos: o sa luam legatura pentru tot ce aı nevoie.
-RADU: instalatia electrıca o am, inca nu m-am atins de nımıc iar masina e perfect functionala; grilele de pe stalpi le am, sunt perfecte; scaunele sunt foarte frumoase (stilul Recaro, cu sprijinire laterala) dar necesita o retapitare. Plafonul e OK, dar nu stiu cum va fı dupa ce-l dau jos.

Vorbim cand ma intorc.
Multumesc de ıntelegere.
crazyr5
Salutare! Eu as vrea carburatorul, chitul de ambreiaj, semnalizatorul dreapta fatza, contactul, pompa benzina si cea de ulei. Nr meu e 0723.39.51.50, raspund oricand intre 9-23. fa-mi un pret.
sau mess. mganghel
flaviuf
Gata, m-am intors. Am sa iau numerele de telefon&adresele de mail si am sa incerc sa va contactezcat de curand.

Ca idee, Claudiu(tilicaru) va veni Sambata si ne apucam de desfacut. Din cate am inteles, el ar vrea:
- amortizoare spate, pompa benzina, planetare, bordul si capacul de plastic de la hayon.

Sergiu-Mnemos:
- amortizoare fata-OK, spune-mi ce ornamente vrei.

Radu:
- instalatie electrica-OK, grile-OK, am sa incerc sa-ti trimit poze cu scaunele si tavanul interior. Da-mi te rog adresa de mail sa comunicam mai usor.

CrazyR5:
-chitul de ambreiaj-OK, semnalizator-OK, pompa ulei -OK. Luam legatura pe mail sau telefon.

Legat de carburator, am mai multe solicitari. Asa ca fara nici o suparare, primul venit primul servit.

Tinem legatura.
O zi buna.

PS. acum vad ca am uitat sa-mi las datele. E-mail: ffarcas@styriagroup.com si flaviuf@yahoo.co.uk, tel: 0741194091 (va rog dupa ora 17, pana atunci sunt in general foarte ocupat).

Multumesc.
corey
ma intereseaza si pe mine roata dintata volanta 122 dinti .ai asa ceva?
flaviuf
corey: sa verific. Revin pe inceputul saptamanii viitoare.
crazyr5
Salut Flaviuf, claudiu(tilicaru) o sa ia pisese si ptr mine. deci semnalizatorul si ce o sa mai ceara el ,inclusiv carbul..eu le-amm cerut.cat despre chitul de ambreiaj..nu stiu daca se potriveste la Renault 5 Gts din '85, motor de 1.4, dar, da, sunt interesat.Sorry..sunt incepator, asa ca accept sfaturi avizate....Merci si scuze ca n-am raspuns.
adryann
macara mecanica usa soferului , ornamentele interioare ( plasticaraia de pe usi ) le mai ai? sunt interesat , vreau preturi si te sun in secunda 2. Merci.
RADU__
vezi ca interioarele sunt date
adryann
nu am vazut unde e postat....asta e......macaraua mai este?
incuietoarea ( nu butuc ) pe partea soferului?
flaviuf
Masina este cam 90% data. Ar mai fi:
- amortizoare fata-spate in stare excelenta
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.