Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Zbor spre Berlin ?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
A l e x
Stie cineva unde as putea gasi un zbor ok ca pret spre Berlin ? Problema ar fi ca ar trebui sa iau biletul la mai putin de 2 saptamani inainte de plecare, deci ma astept sa fie cel mai scump tarif, dar totusi unde as gasi cele mai ok preturi, ca nu prea ma pricep si pe Google e greu de gasit sad.gif
sadi
poti da un telefon la o agentie de turism. eu asa am facut anul trecut pentru paris. am vorbit cu vreo 3 agentii de turism, iar cea care mi-a gasit cel mai bun pret a fost asta
os
Depinde ce inseamna pret OK, si cum vrei sa-l platesti (carte de credit ?).

Merita sa incerci http://www.germanwings.de (de pe Baneasa).


A l e x
Nu stiu nici eu ce inseamna pret ok, cu alte cuvinte, daca imi convine cat m-ar ajunge in total ma duc, daca nu nu.. Si platesc oricum ar fi.

Ma uit acum pe linkurile voastre, multumesc.

EDIT : os, am mai fost pe linkul tau... Am ajuns la asta :


Outward (BBU → SXF)
1 Adult at 78.00 EUR
78.00 EUR
Taxes/Fees
(details)
36.70 EUR
Return (SXF → BBU)
1 Adult at 64.00 EUR
64.00 EUR
Taxes/Fees
(details)
35.13 EUR
Total Price
213.83 EUR

Deci 213 euro e un pret ok, dar sigur e doar atat ? Cand ajung acolo nu e cumva alt pret ? De exemplu in Iunie mi-am facut ceva la Lufthansa si cand m-am dus la ei era fix dublu pretul, ceea ce e absolut ridicol.
os
Repet: depinde cum platesti. Incearca si mergi pina la plata (pe site) si vezi ce se intimpla. Eu cam cumpar e-tickets folosind o carte de credit, asa ca s-ar putea ca tu sa intimpini probleme de care eu nu m-am lovit (pina acum).

De regula in combinatia descrisa de mine (e-ticket/credit card pentru plata) nu mia ai nimic de platit. Nici nu mai unde, e altfel biggrin.gif

PS: Unde e "acolo"?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.