Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: pastrare numere
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Legislatie
Mihai San
Am si eu o mica intrebare....daca am radiat definitiv o dacie veche pe baza adeverintei de la fier vechi si vreau sa pastrez numerele trebuie sa mai platesc o taxa a numerelor?asa am inteles....eu stiu ca le am platit odata si sunt ale mele de ce sa mai platesc odata.
Andy_ACS
Din cate stiu, trebuie sa platesti o taxa de retinere (rezervare) a numerelor, astfel incat ele sa nu fie date altuia. Rezervarea se face pe 12 luni.
Eu nu am facut asta, dar am auzit vorbind niste baieti in fata mea, la inmatriculari.

Bafta!
MadHawk1
QUOTE(Andy_ACS @ 22 Aug 2008, 16:37)
Din cate stiu, trebuie sa platesti o taxa de retinere (rezervare) a numerelor, astfel incat ele sa nu fie date altuia. Rezervarea se face pe 12 luni.
Eu nu am facut asta, dar am auzit vorbind niste baieti in fata mea, la inmatriculari.

Bafta!
*



Exact asa se face!
Asa am facut si eu!
Inainte de a vinde vechea masina, am platit la Politie o taxa de rezervare a numerelor pe o perioada de un an de zile. Taxa e modica (cateva zeci de lei).
Solon
Se poate plati si la Trezoreria sectorului in care domiciliezi!
MadHawk1
Asa o fi, habar nu am, dar eu unul nu am fost masochist sa ma duc pe la 251.gif aia de la Trezorerie!
EdyB
masochist, nemasochist...tot acolo ajungi...si nu de putine ori smile.gif
Solon
QUOTE(MadHawk1 @ 22 Aug 2008, 20:11)
Asa o fi, habar nu am, dar eu unul nu am fost masochist sa ma duc pe la  251.gif aia de la Trezorerie!
*


Eu ti-am spus doar care e mersul lucrurilor! Ce faci mai departe depinde doar de tine! wink.gif
Mihai San
Dar daca pe fisa de radiere am optat ca pastrez numerele si acum m am rasgandit inainte sa predau dosarul pentru ca nu vreau sa mai opresc numerele le pot preda desi la rubrica mentiuni este specificat:PASTRARE NUMERE
MadHawk1
QUOTE(Solon @ 22 Aug 2008, 22:02)
Eu ti-am spus doar care e mersul lucrurilor! Ce faci mai departe depinde doar de tine! wink.gif
*



He, he! Asta am si facut:
QUOTE(MadHawk1 @ 22 Aug 2008, 16:53)
...am platit la Politie...
*



04.gif
razvan_3asy
taxa este de 30lei pentru rezervare, dar daca vrei sa iti faca alte numere (noi aceleasi) trebuie sa mai dai 40lei :|
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.