Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: sugestie inlocuire blaupunkt
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment
0(*_*)0
Vreau sa schimb blaupunktul standard cu care vine Loganul KissFM cu ceva mai acatarii(de preferat ceva si cu conectare memory stick player).
Sugestii?...in general ceva care sa nu solicite modificari...deci cu conexiuni asemanatoare in locas smile.gif .
Mersi.
ionutctn
Din moment ce iti pui un mp3 player care suna bine si automat ai pe un disc peste 100 de piese nu prea inteleg de ce iti mai trebuie si alte accesorii la el. Ai asa drumuri lungi sa epuizezi multe cd-uri? Mp3 playere citesc si RW-uri. Iti poti cumpara RW-uri si le rescrii ca sa nu mai cumperi mereu cd-uri.
Ca Mp3 player de masina recomand un Sony Xplod pe 24 biti cauta si tu ceva frumos.
0(*_*)0
QUOTE(ionutctn @ 18 Aug 2008, 10:18)
Din moment ce iti pui un mp3 player care suna bine si automat ai pe un disc peste 100 de piese nu prea inteleg de ce iti mai trebuie si alte accesorii la el. Ai asa drumuri lungi sa epuizezi multe cd-uri? Mp3 playere citesc si RW-uri. Iti poti cumpara RW-uri si le rescrii ca sa nu mai cumperi mereu cd-uri.
Ca Mp3 player de masina recomand un Sony Xplod pe 24 biti cauta si tu ceva frumos.
*


Prefer sa scriu CD(nu RW) la viteza cea mai mica...RW-urile incep sa faca probleme la rescriere...melodiile pentru masina le recodez intodeauna pe 320 kbps(deci nu incap chiar 100)...si in plus ma plictisesc f. repede de melodii(orice gen) biggrin.gif
mersi oricum dau sa vad cum arata ce ai scris tu smile.gif .
Si la capitolul auto Sony parca nu e cotat foarte bine smile.gif
xcss
Cum recodezi la 320? Ca nu inteleg. Adica ele sunt, sa zicem, la 192, si la scriere le dai re-encode la 320? Sau le recodezi din wavuri? Intreb pentru ca, daca recodezi un mp3 care din start are 192 kbps, de exemplu, nu rezolvi nimic. Este ca si cum ai rearhiva un .rar in .zip.
madalin82_badescu
Salut.
Eu am luat de la Domo acum aproximativ o saptamana un sony 424U.
Se monteaza foarte simplu are intrare USB, telecomanda(asta nu stiu cat de utila e).

http://www.domo.ro/Audio-Video/Echipamente...Sony_CDX-GT424U

Eu iti recomand sa schimbi si boxele pentru ca cele din fabrica sunt destul de slabe.

Bafta!
0(*_*)0
Total Audio Converter
Total Audio Converter description
The best tool to convert mp3, wav, flac, ogg and much more not becoming a geek.
Total Audio Converter - a perfect idea of converting music.

The ideal converter for music fans AudioConverter is the thing you must have if you want to be the master of your music collection.

Now you can convert any song to another size, get rid of your bulky CDs lying everywhere, convert channels (stereo to mono), change bitrate or frequency most easily.

Total Audio Converter is the fastest
and most affordable solution currently available on the market.

This application will allow you to change the size of a song.

All formats of MP3, WAV, OGG, or WMA files that could not be supported by other converters are sure to be recognized and supported. Total Audio Converter supports ID3 Tags and converts tracks on the fly, without creating intermediary wav files.

High converting speed will not allow the process bore you. With AudioConverter you can easily convert files in batches.

Besides all this AudioConverter will play all files of these media types for you or shut down your computer automatically when all done.


E drept ca la unele melodii nu ai ce sa le faci...insa la altele functioneza daca umbli la channels,frequency and bitrate in acelasi timp wacko.gif
0(*_*)0
Am cumparat si montat sony 424U...in fine e o schimbare...ce e cu functia ATT?
V a L y O
Scrie in manual...pagina 10.

edit: manualul
0(*_*)0
da' dar firul ala la montare scrie pe o eticheta Att,oare se monteaza undeva sau monitorizeaza vibratiile?
Pff...azi am patito cu Sony asta... am fost la pescuit (la Draganesti -Olt) si am ramas fara baterie cu muzica data drumu toata noaptea.
De abia am gasit cablu mad.gif .Mai sa raman pe acolo dry.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.