Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Medgidia - Mangalia pe DJ
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
hash
Salut, vreau sa fac urmatorul parcurs:

- DJ 381: Medgidia - Ciocarlia de Sus
- DJ 308: Ciocarlia de Sus - Mereni
- DJ 391: Mereni - Topraisar
- DN 38 / E 675: Topraisar - Amzacea
- DJ 392: Amzacea - Mangalia

Va rog sa-mi spuneti daca stiti ceva de starea acestor drumuri sau daca ati mers pe ele. Nu ma deranjeaza daca sunt pietruite. Merci!
ursul-alb
Cred ca principala problema (asa cum m-am lovit eu de ea in Dobrogea, si nu numai) va fi semnalizarea intersesctiilor, adica a drumului de urmat; un GPS cred ca ar ajuta mult, sau daca nu macar o harta f.detaliata!
bolidu
Primele doua trasee sunt super varza... am trecut pe acolo de vre-o 2 ori si e criminal drumu.Sunt gauri de juma` de metru daca dai intr-una ai pus-o-nfericire. Iti sugerez sa gasesti alte alternative ... Numai bine !
hash
Ouch!

O varianta ar mai fi din Basarabi sa o iau pe DC 3, trece prin Straja, si apoi sa intru in DJ 381 pana la Techirghiol. Ideea mea era ca DJ 381 mi s-a parut OK, apoi DC 3 e pietruit si are gropi insa se poate merge cu 40 la ora pe el, am fost pe acolo anul trecut insa nu aveam GPS si in loc sa o iau la stanga in sus spre Straja am luat-o la dreapta si am ajuns in Agigea tongue.gif

Deci, cine s-a incumetat pe DC 3 Basarabi - Straja - Agigea ? tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.