Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: De-a sorecele si pisica
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Clipuri video
AR-18-MOS
&
djasu82
Unde se manifesta in bulgaria ? biggrin.gif
AR-18-MOS
Lituania.
Arhimede
Astia ori sunt super "bazati" ori sunt cei mai prosti oameni.Probabil ca i-a costat mult filmarea smile.gif)
A l e x
Ori, varianta 3, e facatura. Nu ca nu ar parea real, si nu ca m-ar mira sa fie astfel de specimene pe acolo, dar totusi e YouTube tongue.gif
TMihai
La americani ii impuscau de prima data...ca sa nu mai consume benzina alergandu-i charge.gif
A l e x
De unde tot le scoateti cu impuscatul imediat la americani ? Mai cauta pe YouTube urmariri de la ei. La ei primul lucru e sa scoata masina de pe carosabil si sa o imobilizeze, in niciun caz nu ii impusca decat cand sunt inarmati.
TMihai
Prea ii iei pe toti in serios wink.gif
Arhimede
Eu nu inteleg de ce americanii considera ca e mai safe sa fie 11 masini care baga 200km/h intro urmarire pe drumurile publice decat 1 singura....

nycbmw
QUOTE(Arhimede @ 28 Jul 2008, 19:07)
Eu nu inteleg de ce americanii considera ca e mai safe sa fie 11 masini care baga 200km/h intro urmarire pe drumurile publice decat 1 singura....
*


bun sa zicem ca nu ii urmareste nimeni decat un elicopter corect? corect
cum ghidezi tu echipajele ca sa ajunga sa imobilizeze suspectul cand alimenteaza/i se termina benzina daca nu e nimeni dupa el pe teren ? sub nici o forma nu poti ghida dupa imagini/audio echipajele din respectivele zone pentru ca acel fier cu 200km/h e imprevizibil.

Si cu o masina nu prea opresti pe nimeni prea usor
Executron
Daca tot vorbim de American car chases, considerand ca SUA e capitala urmaririlor auto, vazand destule documentare am ajuns la concluzia ca este extrem de periculos sa fugi dupa toti nebunii pe sosea cu 10 unitati alaturi de tine cu 160 pe ora PRIN TRAFIC, caci de mult ori oameni nevinovati au avut de suferit de pe urma acestor urmariri.

In unele filme au mentionat ca uneori renunta la "chase" pentru motive de siguranta DAR RAR am vazut reportaje in care se aplica acest lucru de multe ori fiind dus la "bun" sfarsit cel mai adesea care alearga cu masina e ranit grav, dar destul de des exista si victime colaterale.

Parerea e c-ar fi mult mai safe sa-l lase "momentan" sa scape decat sa-l faca sa mearga cu 200 pe ora fiindca ala oricum n-are ce pierde.
TMihai
Si daca la volan e un drogat inarmat, cam cat timp sa-l lasi sa-si faca de cap pana sa-l opresti? Astepti sa se plictiseasca sau sa intre in sevraj? Au mai fost si tampiti care au fugit de politie pt o amarata de amenda sau un carnet suspendat si au omorat oameni nevinovati dar asta nu e o scuza sa-i lasi pe toti sa-si faca de cap wacko.gif
A l e x
TMihai : La orice clip in care e implicata politia, se trezeste cineva sa spuna "La americani l-ar fi impuscat !" ... Poate nu sunteti toti "seriosi" dar e clar ca multi cred asta tongue.gif
logan1.5dci
E mai veche, da se potriveste:

http://www.220.ro/Motociclist_s_a_filmat_c...litie-6637.html
J o h n n y
E in Polonia.... ce jaf de masina de politie, e vechi filmuletul

astia cu motocicletele care umbla asa de bezmetic pe auostrazi sunt periculosi!
YR-ZBG
Asta e cu motociclistii...de cele mai multe ori ei sunt victime...dar si coautorii accidentelor...
La mine in cartier, saptamana trecuta un motociclist (23ani) a sfarsit tragic pt ca unu a iesit cu o duba dintr-un drum secundar fara sa se asigure si i-a taiat calea....
Legal soferul dubei va face puscarie...
Doar ca tanarul moticiclist avea cam 120km/h in localitate....si desi teoretic nevinovat e evident ca daca avea 50km/h traia bine mersi si azi...
A l e x
Au tot fost discutii despre motociclisti, accidente cu ei, etc... Sa nu incepem din nou va rog.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.