Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: fuel cut off switch
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
christi_
Stie cineva unde se afla butonul de reset pentru "fuel cut off" (adica oprirea alimentarii cu combustibil in caz de accident), la laguna II 1.9 dci?
Mersi
boozywoozy
e prima oara cand aud asa ceva dar mai mult ca sigur acest buton nu exista ci se poate reseta numai prin CLIP...
Parerea mea...
rero
salutare,


undeva pe partea dreapta exista un senzor de impact, acolo trebuie sa fie si un buton cu cap de cauciuc de culoare rosu.
christi_
Din ce am citit eu, la alte modele renault (de ex clio) acest buton exista dar nu am aflat foarte clar pe unde. La laguna nu sunt 100% sigur ca exista desi l-am gasit ca piesa de schimb pe un site. Ar trebui sa arate ca in poza.[attachmentid=1627461807]
cj98czh
La Megane exista si se afla in compatimentul motor, cumva in spatele vasului de expansiune...cel putin la mine asa este....deci in mod sigur exista si la Laguna dar este mascat de ceva plasticarie...
Mrija
La Laguna 1.2 se afla chiar deasupra vasului de expansiune si este exact acel buton din poza mellow.gif
bogdan9125
intradevar exista laguna numa astia ca boozywoozy se baga a in seama sì ei habar nu au. sa revenim... daca nu este langa pompa de frana pe clopotu de la telescop, sigur este sub bord in partea dreapta pe stalpu masinii, acolo l-am mai gasit. bafta
mars
"Sa revenim" dupa noua ani ohmy.gif?!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.