Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: priza portbagaj megane classic
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Modificari si imbunatatiri
adrian mgn
In urma cu cateva luni (cu ajutorul unui amic) mi-am montat in portbagajul masinii o priza pentru lada frigorifica.Cum de atunci si pana acum a functionat fara probleme m-am gandit sa pun cateva poze cu operatiunea:

- in primul rand eu am legat-o direct la baterie pt. a avea curent tot timpul - am pus si o siguranta de 10 A
[attachmentid=1627461543]

- apoi cablul l-am tras prin dreapta in habitaclu si de aici pe sub ornamentele de plastic de la praguri in portbagaj
[attachmentid=1627461544]

- priza am montat-o aici:

[attachmentid=1627461545]

- asa arata la final:
[attachmentid=1627461546]

Acum urmeaza montarea prizei si pe meganul II
Dodone
Si eu mi-am montat priza in portbagaj, da' mai elaborat. + am luat din manunchiul de cabluri de sub volan, dupa contact. In acest fel, daca plec din masina si uit frigiderul in priza, nu imi goleste bateria.
Am montat in spate, langa priza si un intrerupator. Acesta e util daca folosesc lampa, pe timp de noapte sau cand fac reparatii/verificari.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.