Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: revizie la reno bulgaria?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
chitsro
as vrea sa fac revizia la reno in russe pt ca este mult mai aproape decat sa vin in bucuresti, plus ca scap de toata aglumeratia, exista vreo problema de garantie? adica sa o pierd sau ceva de genu, din cate stiu eu garantie ar trebui sa fie internationala... nu stiu cum o sa ma inteleg cu bulagarii aia , sper ca in engleza... aa si inca ceva am auzit ca ar fi mult mai ieftin la prietenii nostrii din sud:)
Solon
Pai de unde esti de e asa departe Bucurestiul?
Vezi ca si aia sunt banditi si fac pe prostii ca nu stiu engleza si nu o scoti la capat cu ei.
Macar in tara te certi pe limba ta! wink.gif
chitsro
sunt din giurgiu, pai nu stiu daca fac pe prostii, ma gandesc ca nu au cum sa ma fraiereasca la banii din moment ce mi dau factura.... am auzit ca ar costa o revizie 4 mil acolo maxim, in skimb ce aici costa 7 ...
daniel4ro
acum, pentru 4 milioane... mergi si spune-ne si noua cum a fost
bambu
Sa ne tii la curent ca m-ai facut curios. Si cum ai de gand sa iti faci programarea?
cj98czh
Ce bine o sa fie cartea service in bulgara.... o sa intelegi tot ce au facut la masina ... biggrin.gif
chitsro
hai nu mai faceti misto. o sa fac programare , pur si simplu o sa ma duc acolo si vorbesc cu ei... pana acolo fac 10 15 min...dar pana la buc minim o ora jumate, mai am 3 mii pana la urmatoarea revizie
asa ca mai dureaza vreo luna si ceva
A l e x
Pentru 3 milioane diferenta, de care nici nu poti fi sigur de altfel, risti sa fii tepuit acolo ? Daca era 20 mil aici si 5 acolo poate mai merita, dar asa ? Eu zic sa stai linistit..

Totusi, sa ne spui cum a fost wink.gif
mister
Nu uita de taxa de pod ROU+BG, taxa de drum BG.

Oricum iti urez bafta.
J_J
incercarea moarte n`are , oricum decat la Reno la noi....oriunde mai bine....n`ai cu cine domnule....niste.... .
mister
QUOTE(chitsro @ 5 Jul 2008, 13:56)
as vrea sa fac revizia la reno in russe .....
*




Vreo veste?
chitsro
nu deocmdata mai am cateva mii, mai dureaza vreo luna dar va anunt stati linistitii:P.. a imi spune si mie cineva niste date despre intalniriile reno din buc? as vrea sa vin si eu dar nu stiu ce se intmpla nu cunosc pe nimeni si mie cam aiurea....scuze de offtopic
bashtalu
tot in off topic : o intalnire cu membri din bg nu te-ar tenta? schimbati impresii de revizii, etc


fara suparare, mai glumim si noi
hansol
Stie cineva care este adresa la service ul din rusee si eventual ceva preturi , fiindca tre sa imi sch parbrizul .
ieri mi am luat un filtru de aer mann cu 24 de leva app 45 lei
nu am gasit filtru de motorina, caut acum pe net sa vad unde gasesc mai ieftin
chitsro
eu am facut revizia de 30 000 in ruse, si a fost ok, serviceul e p undeva pe langa bila daca stii...daca vrei sa t dau mai multe detalii dam un pm
hansol
nu pot sa iti dau pm fiinca serverosul imi zice ca nu am suf posturi
"You don't have enough posts to access the PM system. Please contact an administrator for more details."
Danezu
QUOTE(chitsro @ 11 Sep 2008, 10:29)
eu am facut revizia de 30 000 in ruse, si a fost ok, serviceul e p undeva pe langa bila daca stii...daca vrei sa t dau mai multe detalii dam un pm
*




Daca esti asa de multumit,nu vrei sa ne povestesti si noua cum este cu revizia la vecinii nostri?

Bafta!
mihai_dorin
Pai chiar are dreptate server-ul. tongue.gif Lasand gluma, puteti comunica pe mail daca sunteti prea secretosi. biggrin.gif
hansol
QUOTE(mihai_dorin @ 11 Sep 2008, 11:51)
Pai chiar are dreptate server-ul. tongue.gif Lasand gluma, puteti comunica pe mail daca sunteti prea secretosi. biggrin.gif
*



smile.gif discutam pe aici ca dhe , este forum .
mai invata si altii cum se face o revizie mai ieftina
chitsro
nu sunt secretos... a costat in jur de 6 500 filtrele si uleiul plus manopera ,dar am mai avut o janta care era stramba si a costat si aia vreu milion si plus spaga 20 de leva.. cam 8 milioane in total..aa plus un card holder si o macheta de megane....ce sa zic a fst ok, singuru care vorbea engleza era seful mecanicilor , a fost super ok,totul a durat in jur de 3 ore, am putut sa intru sa ma uit intru sa stau putin cu ei , dar m ai mult nu m au lasat cica probleme cu sefii .. mi au dat si factura dar mie cam greu sa descifrez preturile.. nu stiu acum cat de ieftin am iesit , doar ca mi s au parut ceva mai comod decat sa ma duc pana in bucuresti , plus ca nu am avut probleme de comunicare... urmatoarea revizie tot acolo o sa ma duc , am o oglinda la care mi s a stricat incalzirea , mi a sugerat sa o fac mai bine in romania ca nush ce probleme ar fi cu garantia , nu mai retin exact , a si nu am platit taxele de pod care ar fi si alea cam 16 euro ... doar suntem de aici de la granita..tongue.gif



revin cu preturi..

filtru de ulei .......... 9.50
filtru aer ...............20.67
filtru habitaclu........29.42
filtru motorina.........80.50
garnitura .... ............4.16

ulei excellium NF 5W40L 5 L - 83.35
Renault -T.O. (manopera cred)......43.74

mai sunt cateva kestii care costa 10 lev dar habar am ce sunt...


mentionez ca preturile sunt in leva(1 leva=1.85 ron) si fara tva

you do the math..tongue.gif
hansol
merci mult , dau si eu o fuga sa vad cat ma costa parbrizul
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.