Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: manual service Meg 2
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
gogu12002
Dragilor am vrut doar sa impartasesc o informatie care mi s-a parut utila tuturor.
Problema cu scanatul nu ma prea sinchisesc de drepturi si alte vrajeli , dar sunt aproximativ 200-250 pag. iar timpul este la fel de pretios pentru toti.Nu credeam ca fac atatea valuri , dar pot sa va explic unde puteti sa o rasfoiti in Buc.-la P-ta Galati sau Gemeni,in intersectia Dacia/tramvai 16,pe colt vis-a-vis de un mic service (vulcanizare,directii) se afla un NOTARIAT.Prin curtea acestuia ,din statia de autobus 135,79,se ajunge la un magazinas cu piese auto import.Acolo se poate consulta si daca sunteti satisfacuti sa o si cumparati.
PS V-am salvat am gasit telefoul omului cu manualul este:0744293368-rick
PPS M-a rugat cineva pentru schema de inchidere centralizata.1-2 pagini le-am scanat,dar 200.......
Sanatate maxima
VYS
Asta e, multumim oricum. sad.gif

Ma ofer sa o scanez. rolleyes.gif

Pare interesanta cartea. Poti posta macar cuprinsul?
red_dog
hai cu scanatu full 168.gif
mikidnl
Mai era un topic deschis recent pe aceasta tema. Oare a fost inchis?? Ca nu mai este de gasit! sad.gif
Buiacka
Tocmai ce mi-a venit cartea, comandata pe okazii.ro. La prima rasfoire sumara chiar pare interesanta. Cred ca ma va scuti macar de drumurile la service pentru chestii minore care se pot rezolva usor si repede daca stii unde si cu ce sa umbli.
Rimio de Vassur
of, doamne ... "comutatorul de reglaj A farurilor". chiar ai dat bani pe cartea asta?
sishu
Vreau manualul

As contribui financiar daca ar fi nevoie pentru scanarea lui.
ghertzoi
pai daca esti dispus sa si contribui financiar, decat sa pierzi cateva zile cu scanatul mai bine il cumperi:

QUOTE(gogu12002 @ 17 Jun 2008, 16:27)

PS V-am salvat am gasit telefoul omului cu manualul este:0744293368-rick
*



RADU__
Si eu am primit manualul. Este mai mult o revista tehnica decat un manual. Se referasdoar la modul de DR (demontare remontare) nu si la reparatia in sine. Are in schimb scemele electrice destul de importante atunci cand ai necazuri sau vrei sa modifici ceva.
In concluzie, merita banul, macar pentru cei ce nu au alta alternativa si merg in service pentru te miri ce. Cel putin nu sunt dusi de nas cu tot felul de "texte" de reprezedntanta.
red_dog
radule nu ai si tu un scanner biggrin.gif poate ne faci fericitzi worship.gif
alexh
Salut. sunt ceva mai vechi pe forum, ma uit des dar comentez ceva mai (foarte :-D) rar. M-ar interesa si pe mine manualul am scanner si il pot scana, 200+ pagini nu-s o problema, daca vrea unul din detinatori sa ne intalnim sa mi-l dea, PM me. :-)
EDIT : Sunt din Bucuresti
kicidan
Si eu am manualul de 2 saptamani dar e foarte sumar si foarte general.Nu sunt foarte multumumit de el.
qwersat
Daca imi dai mie cartea -contracost bineanteles, o scanez eu si o dau la toata lumea
mimo
Cum pot intra si eu in posesia manualului minune?
DRD
Ma bag si eu la unu daca e biggrin.gif
Nelu_1969
Daca este vorba de RICK VALERIU nu recomand.
renaultm
cautati aici...http://www.reno.ro/Schema-electrica-aer-conditionat-Megane-II-t81622.html
cristixxxlog
manual full in engleza!!!!!

http://pdftown.com/PDF-Renault-Megane-and-...ice-Manual.html

parola:pdftown.com


enjoy!!!

25 Oct 2008, 10:29:
QUOTE(cristixxxlog @ 25 Oct 2008, 10:27)
manual full in engleza!!!!!

http://pdftown.com/PDF-Renault-Megane-and-...ice-Manual.html

parola:pdftown.com
enjoy!!!
*





scuze...e megane 1
BZX
Nimeni nu a avut posibilitatea si rabdarea sa scaneze manualul pentru Megane II?? sad.gif
elro
are bunavointa careva dintre detinatorii manualului sa il scaneze si sa ne ajute si pe noi blush.gif
Eu unul chiar sunt interesat rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.