Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Furtun intercooler - turbina
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna I
zetu1984
as vrea sa iau unul nou. am masina de 1 sapt. 1.9 laguna 1. 2000 ; dar la renault e peste 6 milioane. aveti idee unde gasesc?
gruita2005
Cauta-l pe Kanny69 de pe subforumul Laguna II pentru ca el are drumuri in Ungaria la dezmembrari de Renault si poate o sa ti gaseasca unul mai ieftin decat la Renault Romania. Sper ca o sa te ajute daca poate.
Johnny78
cred ca se gasesc si in Bucuresti pe la dezmembrari...
jenel9906
un furtun de la intercoler de laguna 2 unde gasesc?,,,tel.0764911345
postasu
Buna ziua,

Am achizitionat recent o laguna 1.9 dci 79kW, si cand am dus-o la un mecanic am observat ca furtunul de la intercooler e "imbibat" in ulei.
Imi poate spune cineva cat costa un astfel de furtun pentru ca la magazin mi s-a spus 5 mil set (1 set = 2 buc)
Mi se pare o suma mult prea mare pentru 1 furtun.

Multumesc
cj98czh
Nu pricep de ce vrei sa-l schimbi daca nu este spart.

Prin acele furtune trece aer cu vapori de ulei, asa o sa-ti fie si cel nou in scurt timp.

Daca tot vrei il poti da jos si spala cu petrol sau motorina, uscat bine dupa aceea si pus inapoi.
MarLbOrO
Pt cei care cauta furtun intercooler va sugerez sa il bijuteriti voi smile.gif) cam scump de dat comanda am incercat si yo cu comanda si era 4mil si ceva ..si am zis ce draq e doar un furtun si...l-am preparat singur si m-a costat doar 70mii lei vechi smile.gif) nus cum se poate punne poza ca sa vedeti...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.