Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Lamborghini chase
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Clipuri video
UXE
cmandrei
up.gif
Solon
Fix NFS! tongue.gif
A l e x
Da, foarte simpatice masinile, dar clipul nu-mi spune nimic. E identic cu cele romanesti in masini normale, doar cu masini care intr-adevar "pot" ... Dar tot nu vad sensul unui astfel de clip de 7 minute (pe care nu am avut rabdare sa-l vad tot).
MuciX
Personal nu prea imi place cum ataca personajul principal virajele, in special acele de par... nu vi se pare ca nu prea atinge apexul? Nu zic ca as fi eu vreun Nikki Lauda, dar macar nu pun filme pe iutub biggrin.gif
Solon
Da, dar nici nu ai ocazia mereu sa conduci asa ceva!
MuciX
Da ce ma la cangou tusesc? radmasa.gif
Pariu ca-i fac cu Matizul meu? icon_mrgreen.gif ph34r.gif
aditã
foarte frumos wub.gif dar foarte periculos sad.gif
bmwh548
Nici eu nu am avut rabdare sa-l vad tot...ma scoate din sarite nesimtirea. Nu vreau sa dau nastere unui flame, dar mi se pare mai mult decat iresponsabilitate. Macar cei care fac asta pe drumuri drepte (fie si cu copaci pe margini) au vizibilitate. Ce se intampla daca cineva ca ei facea acelasi lucru, dar din contrasens si la jumatatea unui viraj cu vizibilitate zero (cum erau majoritatea) se intalneau? Auzeam de ei la stiri nu?
cosmin_2300
Nu auzeai la stiri pt ca nu sunt in Romania smile.gif
BeciAcustic
Ei cred ca drumul pe care merg este cu SENS UNIC..... din sens opus ce-ar mai conta sa vina cineva cand iese de pe viraj foarte larg.....
adi_ar
Interesanta filmarea!
Nu este "din mana" si parca ar fi stabilizata giroscopic camera.
j.d
Foarte frumos clipul. Nu impresioneaza pe nimeni pentru ca nu sunt viraje luate cu scartaieli de roti sau in powerslide, si nu e pusa viata nimanui in periocol...sa nu uitam doua aspecte...era un drum public care din pacate pentru ei mai era circulat si de alte persone, asadar au mers la "limita evitarii oricarui pericol" ( radmasa.gif )si al doilea...ca sa fii intr-adevar sofer trebuie sa mergi cat poti de repede insa fara a brusca deloc masina. wink.gif Si ca sa evit orice alt reply, nu, eu nu as fi in stare sa merg atat de repede cu o asemenea masina. wink.gif
A l e x
adi_ar : Cred ca e un suport de tip Steadicam adaptat pentru masina cu o contra greutate si un sistem mai complex de arcuri pentru a nu "zgudui" camera. Nu cred ca e vorba de giroscop.

Plus, poate a fost stabilizata imaginea dupa folosind un "deshaker" plug-in in Premiere sau ce-o fi folosit ei.
j.d
Mr."Know it all". tongue.gif


radmasa.gif
A l e x
Mi-am dat doar cu parerea.
aditasse
Eu cred ca si drumu ala "plin de gropi" face ca filmarea sa fie buna.
A l e x
Normal, iti dai seama ca nu s-a inventat inca tehnologie care sa poata ajuta o astfel de filmare pe centura Bucuresti-ului, de exemplu...

Dar totusi, pune tu o camera undeva in masina si mergi pe un drum drept (bine, greu de gasit in Romania, dar poate iesi odata pe afara si faci testul) si vei vedea ca tot nu iese perfect.

Oricum bine punctat de adi_ar, eu prima data nici nu observasem.
D-FENS
Peisaje frumoase,masini tari.Cam lung filmul,dar merge.
TMihai
Obsesia mea...sper ca ati vazut cum ala din Lamborghini semnaliza cand depasea, nu? respekt.gif
j.d
Pai oameni civilizati, nu ca astia de la noi care si-au luat X5-uri sau A6 din Germania si au senzatia ca semnalizarea e optionala...rolleyes.gif
antifizic2
wub.gif
bmwh548
QUOTE(BeciAcustic @ 12 May 2008, 20:39)
Ei cred ca drumul pe care merg este cu SENS UNIC..... din sens opus ce-ar mai conta sa vina cineva cand iese de pe viraj foarte larg.....
*



Nu e sens unic. Uita-te atent si vei vedea ca de cateva ori apar si masini din sens opus.
BeciAcustic
Am observat ca nu era sens unic am zis-o ironic deaia am scris si cu MAJUSCULE..... ei asa se credeau ... pe sens unica ca nu vine nimeni din fata..... desi veneau ... trebuie sa traduc sa intelegeti smile.gif) era ironic.....
bmwh548
Ok my bad tongue.gif
BeciAcustic
Nici o problema... se mai intampla smile.gif
SiloS
Mi-a placut cand i-a multumit cu avariile unuia care i-a semnalizat dreapta si pus frana pentru a-l lasa sa depaseasca .
2dor
Stiu filmele, masina din care se filmeaza este un Porsche 911 GT3. Mai interesante sunt urmatoarele cu doua Porsche 911 Turbo pe Autobahn, in primul film e unul rosu si in al doilea unul negru. In al doilea film se filmeaza chiar din Gallardo portocaliu din primul post.





Asta cu BMW-ul M5 E60 din ultimul film, e putin mai nebun.
BeciAcustic
Primele 2 filmulete sunt frumoase.... si al 3-lea este dar tipul avea pofta de putin NFS smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.