Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Inchidere centrala - depanare
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 9, 11
silvers
Recent am reusit sa descopar cum functioneaza centralul pe masinutza mea si daca tot am reusit, de ce sa nu va spun si voua... tongue.gif Daca va intereseaza si nu va descurcati intrebati si va raspund.Bafta!
magicrenault9
pentru ce masina?
ce model de renault
silvers
Pentru toate care au sistemul de in chidere centralizata (trebuie sa ai un buton cu un punct rosu si o masina cu usile deschise pe el pozitionat pe linga butonul de avarii)
dumi_meseriasu
Mersi pt documentatie Silvers, am dus deja schemele si 2 receptoare la un inginer electronist sa vedem ce se poate face si dk gasim telecomanda pt chestia asta, te tin la cutent de luni incolo, Salutare
dumi_meseriasu
Sal Silvera am vesti proaste tipul la care am fost a zis ca nu gaseste telecomanda pt asa ceva si dk ar face comanda ar costa cam 60 de lei doar telecomanda si am inteles ca ar fi cam amre la dimensiuni si nu mere decat de langa masina ca e pe unde ca la televizor si a zis ca dk vreau imi programeaza o telecomanda deaia mare pt ea radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif dar dk tu ai gasit si e la costuri rezonabile si dimensiuni utile da si mie un semn te rog. Salutare la toata lumea .Radu tu ce mai faci?de cand ai facut masina nu te mai desparti de ea nici macar sa ne mai scri si noua pe forum? biggrin.gif tongue.gif blink.gif

Nu mai folosi "dk" "sh" "tz" etc

silvers
Mie nu mi se pare mare de loc. asta a mea e de la un R25 mi-a vindut-o tipul cu 10 Euro impreuna cu modulul din masina Mai exista si varianta incorporata in plasticul de la cheie insa mie mi-a convenit asa cum e asta ca doar ce era sa fac cu o cheie in plus fara sa o folosesc.... Cu baterii noi si de buna calitate (Duracell) functioneaza de la aprox 5 metri si mi se pare corect deoarece nu deschizi masina ca sa intri in ea din fundul gradinii, ci doar cind esti aproape de ea. S-ar putea sa mai fac rost de inca un set dar peste vreo 2 saptamini
dumi_meseriasu
Poi asa da dar asta inseamna ca trebuie sa caut si eu pe la dezmembrari un set dinasta sau poate ma juti tu cu unu daca mai faci rot si t-il platesc, oricum tinem legatura si daca gasesti zi si mie sa vedem ce putem face. Mersi pentru poza in detaliu cu telecomanda biggrin.gif
salutari
silvers
E de ajuns sa gasesim telecomanda, restul putem sa-l facem noi. Cum ziceai ,tinem legatura, cine gaseste primul anunta RO_flag.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.