Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Preschimbare permis la Udriste
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
silviumc
Mi-am schimbat CI-ul (adresa) si a trebuit sa schimb si permisul. Am ramas surpris ce repede a putut merge tot.

M-am dus la informatii, mi-a zis la care ghiseu trebuie.
La ghiseul respectiv mi-a zis de ce hartii am nevoie, un formular, copie dupa CI, taxa 50 RON.
Formularul l-a batut la masina o tanti peste drum, tot acolo am facut si copia. Taxa am platit-o la CEC in acelasi loc, cu cardul, si a mai si mers!

M-am intors, mi-a facut poza, am semnat pe o chestie electronica si mi-a zis ca pot sa-l iau in 4 ore!

Sunt naucit, chiar pot merge lucrurile! Ma tot asteptam la cozi, transpiratie, timp pierdut. Singura coada a fost la CEC, dar erau 4 oameni, s-a terminat in 5 minute.

Am vazut ca nici la ghiseul de unde se ridica nu este coada.
alex.vano
Ai scapat ieftin.

Sa speram ca asa va fi si la altii cand "le va veni vremea". smile.gif
rtBK
si eu tot in 4 ore mi-am luat permisul smile.gif. si chiar mi s-a parut ciudat smile.gif
A l e x
Si eu am ramas putin surprins cand mi-am refacut pasaportul, a fost ca si cand m-as fi dus sa-mi iau o paine... Ma rog, daca ti-ar spune sa vii sa iei painea dupa 4 ore...

Si cand mi-am schimbat permisul a fost usor...

Ideea e, se poate si sa mearga altfel treburile, trebuie doar putina vointa.
Laurentziu83
Pentru pasaport nou dureaza mai mult?
OVIDIUS
S-au schimbat multe in ultimul an. Prin 2006-2007 nu stiai unde e capatul cozii care serpuia pana la intrare. Pana ajungeai in fata deja cunosteai cativa soferi, stiai ce vand sau cumpara, problemele lor familiare, optiunile politice...Deh, ce vremuri... sleep.gif
mister
QUOTE(Laurentziu83 @ 26 Apr 2008, 07:32)
Pentru pasaport nou dureaza mai mult?
*




Daca platesti o taxa modica de urgenta in valoare de 100 ron il ai in 2 ore.
Cristi39
am ajuns sa ne miram de normalitate....trist....
A l e x
Cristi, asta e definitia romanului... Te mira ? In asa o tara, si ceva aproape normal e un standard cu care nu suntem obisnuiti.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.