Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Accident in alt judet decat in cel de resedinta
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Legislatie
Duyu
Daca Doamne fereste se intampla sa fac accident in alt judet (eu locuind in Bucuresti), iar vina apartine celuilalt sofer, imi pot repara masina pe RCA-ul lui in Bucuresti? Multumesc anticipat pentru ajutor. Intrebarea poate vi se pare prea banala, dar unui prieten i-au spus cei de la asigurari ca acceptul de plata il pot da numai pe raza judetului respectiv. Numai bine si Sarbatori fericite tuturor! rolleyes.gif
jcdenton
Sigur ca se poate, eu am avut masina inmatriculata pe DB, accident (din vina altuia) in Bucuresti, iar reparatia am facut-o in Bucuresti, desi asiguratorul mi-a recomandat un service tot din DB.
FILter
Aia de la asigurari, mai ales din Bucuresti au gauri mari in buget de la numarul mult mai mare de evenimente rutiere decat in restul tarii si de aceea vorbesc aiurea ca poate pune botul cineva. In caz de probleme adu-le un pic aminte de CSA ca poate se imblanzesc brusc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.