Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Logan Partener 1.6 16v
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault Logan
cb2
In sfarsit mi-am luat si eu Logan.

Motorizare benzina, 1.6l, 16v, 105 cp

Azi tre sa mi-l dea. O sa revin cu impresii.
dodo03
Ce culoare?Cand ai facut comanda?
Eu am facut comanda luni si maine ar trebui sa mi-l aduca si mie!!
cb2
Albastru mineral metalizat.

Comanda am facut-o marti. In Cluj. Cica e deja pe stoc. Maine la ora 2 il ridic
dodo03
Lol!!Aceeasi culoare am comandat-o si eu si mi-au spus acelasi lucru...masina este pe stoc!Poate este vorba de aceeasi masina!!!
cb2
Mai stii?

Poate...

Dar ar fi cretin de tot...ce sa mai zic.
dodo03
Ideea e ca ieri am incheiat si polita casco si am scrisa seria de la motor...daca o ai si u putem sa o comparam!
Lideru
auzi cb2.. s-o folosesti sanatos, dar totusi, ai mai facut un topic cu logan dci. te-ai razgandit ? biggrin.gif


baga poze, cand ti-o da.
cb2
M-am razgandit fortzat de imprejurari.

Ma duc io linistit la ei sa semnam, ma decid la culoare. Se duce donsoara sa-mi caute in softul lor si dupa ceva vreme buna vine si zice ca la seria asta limitata nu mai sunt DCI-uri ne-alocate. Cica o facut 10 bucati numa pentru Romania, si cateva sute pentru export. Am ramas socat...si m-am razgandit, economisind astfel 1100 euro. Cu aceeasi bani probabil luam si un DCI mai slab dotat (seria KissFM). Dar nu am vrut sa renunt la dotari. Plus faza cu motorina ca e mai scumpa si reviziile de asemenea mai scumpe.

E prima mea masina, asa ca e ok si pe benzina.

Am vrut DCI-ul fiindca stiu ca e laudat (ala de 85 cp), plus ca noxele poluante is foarte mici (120 g). Ala era singur criteriu mai serios Pro-DCI: noxele poluante.

O sa pun poze dupa ce o ridic.

25 Apr 2008, 09:03:
@dodo03: io inca nu am facut casco. deci nu poate fi aceeasi masina

25 Apr 2008, 15:15:
Tocmai am facut primii 5 km, in oras. No comment. Foarte fain motorul. Imi pare bine ca l-am luat. Trage ca un tanc. Il controlez din ambreiaj.

Dat fiind ca inainte am condus o solenza horjita, e o mare evolutie.

O sa revin cu poze.

25 Apr 2008, 15:29:
Dat fiind ca inca nu e inmatriculata...oare imi dau astia ro-vigneta? Pot sa ies cu el din oras ?
AR-18-MOS
Mai bine ti un Jurnal de Bord. smile.gif
cb2
Buna idee icon_mrgreen.gif
martynel
Daca sunteti draguti cam cat consuma un logan 1.6 16v ma ca intereseaza si pe mine achizitia unuia dar am auzit ca ia si 13 -14 daca porti nr mai mare la adidasi:-s
AR-18-MOS
Normal ca atat consumua daca schimbi tot la 6.000Rpm. Cat ai vrea sa consume la mers sportiv?
eduardsebe
Eu stiu ca alimentarea se taie la 5800 rpm blink.gif
bobo77
...si eu la 6200...
eduardsebe
QUOTE
..si eu la 6200...


Aia e la clio
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.