Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Soferite blonde in trafic
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
Sebastian Loeb
cu imboldul unui coleg de forum, iata si topicul...mai mult ca sigur ca in trafic va "loviti" de soferitele blonde care fac mici belele...eu intalnesc aproape zilnic exemplarele cu pricina si de aceea m-am hotarat: o sa le povestim intregii lumi.
de exemplu: azi, nino...nino...girofarele si sirena pompierilor...puf...ca la un semn toate masinile trag pe dreapta. blonda din stanga mea vazu ca se eliberase banda...si ...pac...trage un pic de volan stanga sa ajunga prima la semafor. bineintelea dup-aia: claxoane de la masina pompierilor, strigau saracii pompieri in portavoce "trage pe dreapta", soferii din masinile celelalte strigau si ei la ea si intr-un sfarsit fericit pricepe si blonda ce era cu agitatia din jurul ei si se dadu la o parte din calea masinii de interventie.
sincer, n-as fi vrut sa fiu in locul celor care asteptau acea masina sa stinga incendiul...voi aveti ceva intamplari ?
sadi
ph34r.gif 243.gif
Sebastian Loeb
sper ca nu l-ai considerat un atac...nu e vorba deloc de asta, dar prea multe intamplari cu blonde si trebuia sa-mi vars ofu'...plus ca sunt unele amuzante rau...
sadi
nu, ca nu sunt blonda tongue.gif
asta nu inseamna ca pe mine nu ma injura lumea in trafic radmasa.gif
Flamingo
Stu c-am mai postat la topicul "defunct" dar pentru reimprospatarea memoriei, nu strica mesajul de mai jos, mai ales ca este si on topic...

QUOTE(Catalin S. @ 17 Apr 2008, 08:25)
Barbati, feriti-va in trafic de petarda asta !!!!  mad.gif
Mai are si Renault pe de-asupra. Face comunitatea de ras. In caz ca este sotia / prietena vreunuia din voi, faceti va rog un pustiu de bine si explicati-i cum sta treaba cu blocatul intersectiei.

Poza a fost facuta la vreo 2 minute dupa ce era sa creeze un super ambuteiaj.  Daca n-o claxonam sai nu-i dadeam faruri sa faca un pic dreapta pe langa o Octavia, si acum as fi fost in drum catre job. Desigur, avea tot spatiul din lume sa treaca printre Skoda si tramvai iar "turma" din spatele ei sa-si vada de drum mai departe, dar e grea soferia asta... ce sa-i faci...  sleep.gif Mai are rost sa va spun ca deja se pusese verde pentru ceilalti ?
*



Si poza...
mmgmarius
Poate ea nu are experienta ta, are si lamaia in geam. Eu cred ca ar trebui sa o intelegi. Nimeni nu vrea sa blocheze circulatia. Toti suntem in aceeasi oala.
rtBK
aceasi situatie am avut-o si eu pe la cotroceni... incerca o femeie sa iasa de pe o straduta si mi se parea mai timida, am zis sa o las sa intre. intra si ea un final dupa 1000 de ani si munca de convingere. ajungem la semafor, in fata ei mai era o masina si spatiu ... cat sa mai intre o masina. intre timp 2 salvari vin din spate si nu puteau sa treaca din cauza unei masini parcate aiurea si trebuia sa se strecoare intre mine si acea masina. prima trece ( pentru ca era mai mica ), a 2-a la limita si avea impresia ca nu are loc si baga sirenele alea de m-au innebunit ma duc pana la bara compatrioatei noastre, incepe salvarea sa se strecoare si zic "bai dar ce naiba? asta e chioara? " flashuri + claxoane... nimic :| moment in care mi-am iesit din "matca" si i-am tras niste injuraturi de a ramas si prietena cu gura cascata.

motivul ? i-am zis " daca era <<mamica>> ei intr-o situatie in care avea nevoie de o salvare si sa nu poata sa ajunga din cauza unei soferite ca ea " :|.
gotty
asta sa inteleg ca i un fel de coltul misoginilor reloaded sau cum? tongue.gif biggrin.gif
marian-j
Gaiz!Ui ar bec in biznis? yupy.gif (twingooo,iarta-ma ca te "plagiez" blush.gif !)Sadi,fuga la polizor si ascute-ti brișca!Nu uita insa de manusi!Nu mai insist cu amanunte ca iarasi o sa ma suspecteze misoginii astia de toate ielea!Desi ai ramas nelamurita ai sa vezi ca nu ai motive sa te ingrijorezi!Va suntem la fel de necesari exact ca si voi noua!Si trebuie sa recunosti ca multi dintre noi au inceput sa se familiarizeze cu un termen foarte drag voua si anume comunicarea!Ca dovada,topicul de fata!See ya! smile.gif
P.S.
sebastian loeb: coolspeak.gif respekt.gif
Sebastian Loeb
garantez pentru integritatea colegilor de forum in a nu posta chestii rautacioase la adresa femeilor fara motiv...nu suntem chiar atat de superficiali in relatia cu femeile care ne inconjoara...nu-i asa, baieti ?
din ciclul intamplari cu soferite blonde: faceam orele de traseu la scoala de soferi. eram la semafor, se face verde si plec. strada dreapta. dupa vreo 30 m era o trecere de pietoni. instructorul era pe faza, imi spune sa incetinesc din timp, fiind invatacel si opresc sa treaca pietonu'. intr-o fractiune de secunda dupa ce am oprit...buuufff...ne-a pocnit in spate. in stare de soc amandoi ca nu realizasem ce s-a intamplat, ne dam jos din masina si cand colo ce sa vezi: o blondina, vorbea la telefon infipta cu botu' masinii in funduletul nostru...na belea, zice instructoru'...asta-mi trebuia...si merge la cucoana s-o intrebe de ce n-a incetinit din timp ca noi pusesem frana...ahahaaaa...cu 2 km inainte de trecerea cu pricina. dragutica de ea, complet pe alta planeta raspunse: cautam un nr. de telefon in agenda si n-am vazut ca ati incetinit.
Flamingo
QUOTE(gotty @ 22 Apr 2008, 21:38)
asta sa inteleg ca i un fel de coltul misoginilor reloaded sau cum? tongue.gif  biggrin.gif
*



Nope... Promitem ca de data asta nu ne mai luam de femei la modul general ci de femeile proaste din trafic sau "blondele" cum mai sunt cunoscute in toata lumea... mai putin China, India, Japonia, etc... Acolo cred ca li se spune altfel, dar ma rog... biggrin.gif
shteffanivlad
Se ia un trafic ingrozitor ieri pe bd electronicii, se ia una bucata proasca cu clio. E, proasta cu clio s-a dat prea aproape de mine si mi-a dat oglinda peste cap. Nu s-a intamplat nimic major, dar vroiam sa aud si eu macar un "imi pare rau" timid. Ce-a fost la gura ei, m-a injurat de toate cele. Evident ca asemenea specimene nu merita nici un fel de respect, asa ca m-am coborat la mintea ei si am luat-o cu vorbele de duh pe care le-am invatat de la colegul vis-a-vis sleep.gif . Probabil ca nu merita, dar pana la urma astea sunt cele care ne lovesc masinile in parcare si pleaca.
Flamingo
QUOTE(shteffanivlad @ 23 Apr 2008, 07:45)
Se ia un trafic ingrozitor ieri pe bd electronicii, se ia una bucata proasca cu clio. E, proasta cu clio s-a dat prea aproape de mine si mi-a dat oglinda peste cap. Nu s-a intamplat nimic major, dar vroiam sa aud si eu macar un "imi pare rau" timid. Ce-a fost la gura ei, m-a injurat de toate cele. Evident ca asemenea specimene nu merita nici un fel de respect, asa ca m-am coborat la mintea ei si am luat-o cu vorbele de duh pe care le-am invatat de la colegul vis-a-vis sleep.gif . Probabil ca nu merita, dar pana la urma astea sunt cele care ne lovesc masinile in parcare si pleaca.
*



I-ai retinut numarul de inmatriculare si culoarea ? Cumva este cea din poza de mai sus ? Nu de alta, dar e bine sa ne facem o scurta baza de date... smile.gif
OVIDIUS
Referitor la d-ra/d-na cu lamaia in geam, eu zic ca e inuman sa ne luam de ea. Avem destui cretini pe strada. Pe incepatori putem sa-i iertam ca toti am fost la fel...
Flamingo
QUOTE(OVIDIUS @ 23 Apr 2008, 08:02)
Referitor la d-ra/d-na cu lamaia in geam, eu zic ca e inuman sa ne luam de ea. Avem destui cretini pe strada. Pe incepatori putem sa-i iertam ca toti am fost la fel...
*



S-a mai discutat de d-ra cu lamaia in geam la alt topic. Nu mai are rost sa redeschidem polemici mai vechi. S-a ajuns la concluzia ca avem instructori prosti si politisti examinatori spagari, (chiar eu avand atat in familie cat si la job, fete / femei care au dat spaga sa ia examenul).

Problema e alta...

Chiar nu se implica nimeni din cercul lor de prieteni sau din familie sa le mai tempereze un pic, sa le "povesteasca" cum e treaba cu sofatul ? Eu cel putin, din zece femei pe care le vad conducand, maxim doua-trei sunt ok, restul... In fine, nu mai zic nimic. Pe vremuri cam una din zece conducea bine, acum s-au mai schimbat tzocotelile, deci tot rau-i spre bine. smile.gif

Cautati cu Google acel test facut de americani care a dovedit negru pe alb ca acea parte a creierului alocata sofatului, la femei este mult mai redusa decat la barbati. Oare de ce ? Din cauza pozitiei lor in societate ? Din cauza tabieturilor ? Din cauza ca ele vor in primul rand altceva de la viata ? Din cauza ce ele pun pe primul loc frumusetea iar unele cratita ? Ma rog, este interpretabil.

Ceva-ceva se intampla cu ele cand se suie si iau covrigul in brate. Nu vreau sa fiu rautaciuos, dar daca volanul avea alta forma, poate conduceau mai atent si "ajungeau" unde ar fi vrut.

Nici cu nevasta-mea nu imi este rusine dar observ ca progreseaza foarte repede. O fi datorita mie ? biggrin.gif In fine... In week-end a condus pana in Bulgaria si inapoi si nu s-a pierdut prea mult. Recunosc, la un moment dat am trecut eu in stanga dar contrar asteptarilor mele, s-a descurcat de minune, avand in vedere ca nu are carnet decat de 3-4 luni.
shteffanivlad
Un clio cu voe. Culaorea era un gri ciudat. nici gri nici negru nici maro...nu stiu. In orice caz, verdict clar: spaga la militian.
NadaLina
QUOTE(shteffanivlad @ 23 Apr 2008, 09:26)
Un clio cu voe. Culaorea era un gri ciudat. nici gri nici negru nici maro...nu stiu. In orice caz, verdict clar: spaga la militian.
*


radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif tata are clio nr.voe da e din ct si e alb radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

asta e tare

http://www.220.ro/Sofer_de_Dambovita_pe_li...41-72294.html#5
pare masina de mai sus, nu, difera culoarea:ad sub masa: radmasa.gif
BOG
Sa nu ne agitam prea mult..la cum se conduce in Bucuresti ...nu mai conteaza ca e blonda, gealat, Obi Wan si tot asa...
shteffanivlad
Dar asta nu e o scuza. Daca te stii trompeta, ia tramvaiu.
crisolro
pai l-a luat ala de DB ... pe 41 radmasa.gif
marian-j
QUOTE(shteffanivlad @ 23 Apr 2008, 11:11)
Daca te stii trompeta, ia tramvaiu.
*


radmasa.gif aplauze.gif
Flamingo
Bog, nu cred ca e topic special pentru blondele din Bucuresti. Am auzit niste povesti de groaza petrecute atat in Ploiesti cat si in Pitesti... D-alea cu "sange", "morti", "organe sexuale" si toate astea iesite din gurile lor, ale blondelor... Adica tot ele... dupa ce ca sunt cu musca pe caciula mai sunt si tare-n gura ? smile.gif

Deci (parerea mea) sa lasam topicul sa "curga"... rolleyes.gif
Flamingo
QUOTE(L!nuX @ 23 Apr 2008, 11:28)


Oare conduce doar noaptea ? blink.gif
DrK
QUOTE
Noroc cu chestionare-telefon.ro ca nu luam permisu smile.gif)

radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
noroc cu taticu ca altfel stateam sa ma vad in oglinda la RATB...
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
NadaLina
http://bp0.blogger.com/_DJ1YUSmIsPM/SA0Bpw...ident_small.jpg
numai noaptea .........ca altfel ajunge asa blink.gif
Flamingo
Deci exact ce va spuneam eu... Nu numai la noi se intampla astfel de blonccidente. Al dreaq studiul ala american... biggrin.gif

Mai era o poza facuta anul trecut undeva pe la P-ta Romana unde protagoniste erau o bruneta si o blonda, ambele cu masini scumpe, din cate imi amintesc. Una dintre ele intrase fix in coorul celeilalte, astfel ca cea din fata ajunsese peste cea din spate. Era mai ceva ca-n filmele cu urmariri, cascadori si Jackie Chan.
shteffanivlad
“Noroc cu chestionare-telefon.ro ca nu luam permisu smile.gif)” regulamentul.gif popa.gif
rtBK
QUOTE(L!nuX @ 23 Apr 2008, 11:28)



cat tupeu :| daca intra una din asta in mine... cu "noroc cu... " cred ca o strang de gat pana ajunge politia.
Flamingo
QUOTE(blak2oo8 @ 23 Apr 2008, 13:16)
cat tupeu :| daca intra una din asta in mine... cu "noroc cu... " cred ca o strang de gat pana ajunge politia.
*



Adica ceva in genul asta ? biggrin.gif
MuciX
Mi-am patit-o si eu cu o tipa fix blonda. Mergeam incet (25-30 kmh), iar blonda-n cauza iese de pe o straduta din dreapta sa faca (fix) stanga, peste o strada cu 2 benzi pe sens. Repede picior in frana, ca sigur o luam si claxonez. Ei bine dragii mei, aceasta lipsa de respect, venind dintr-un Matiz rosu cu numere de provincie, a enervat blonda cu A6-le plin de dive intocopenite, fapt care mi-a adus, drept rasplata un mare deget mijlociu din parte zoothenicei fapturi... De fapt, avea dreptate, cine eram eu sa fac fata de "cacaolu ciclet cremali" de fata cu "fetele ei mumoase"?
Flamingo
Tare de tot Mucix, mi-a venit o super idee de topic.
Va dau link imediat ce-l lansez. wink.gif

Am revenit...
Apropo de topicul nou...
http://reno.ro/Chiar-conteaza-ce-masini-au...c--t109940.html
rtBK
QUOTE(Catalin S. @ 23 Apr 2008, 14:10)
Adica ceva in genul asta ?  biggrin.gif
*




radmasa.gif foarte bine reprezentat.
Flamingo
Puteam si mai bine, insa nu am avut timp si chef sa aprofundez problema. biggrin.gif
Sebastian Loeb
...mda...intamplari ca cea spusa de muciX sunt frecvente. din pacate e greu pentru noi, oamenii cu bun simt si educatie sa se coboare la nivelul pramatiilor si jmecherilor din trafic...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.