Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: apare rabla 2008?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
abur
vreau sa cumpar un megan care la aceasta ora are un discount de 2000 e.
dar.... am si o "rabla" de care as scapa "elegant" prin programul rabla 2008 care se pare ca incepe din mai.
cum va evolua discount-ul? va scadea? va scadea mult? ... odata cu aparitia programului rabla.
alti dealeri au publicat deja oferte pina in 30 iunie. acolo ar fi mai simplu.
daca are cineva informatii care sa ma ajute ... va rog.
AlexC
Reducerile la Symbol vor ramane ~1000-1500 EUR.
La Megane Bicorp si Break au fost si vor ramane ~1500EUR
La Megane Sedan eu zic ca te poti baza pe o reducere de 2.000EUR, insa nu neaparat pe una de 2650EUR cum este acum.

Nu exista o regula, insa m-am uitat la ce s-a intamplat in anii precedenti. Daca ai rabla de dat inscrie-te mai repede, ca presimt ca cele 16500 locuri de vor termina rapid...
abur
de inscris mai repede n-am unde, deocamdata.
nu se fac nici macar liste de asteptare pina pe la sfirsitul lunii.
reducerea la sedan nu este 2650 e. asta e "avantaj client", adica reducere 2053 e iar restul echipamente gratuite (ex. proiectoare de ceata)
multumesc pentru raspuns.
ssilviu
QUOTE(abur @ 14 Apr 2008, 09:29)
reducerea la sedan nu este 2650 e. asta e "avantaj client", adica reducere 2053 e iar restul echipamente gratuite (ex. proiectoare de ceata)
multumesc pentru raspuns.
*



Stai ca nu pricep, nu tot dracul ala e?
abur
chestia cu tot dracu' ala e cam asa.
masina costa 15150.
ti-o dau cu 13100. adica reduc 2050.
si ti-o mai echipez eu gratuit cu echipamente de inca 600 la care tu nu poti renunta, adica nu poti zice ca nu ti le trebuie si sa iei masina cu 12500.

semit
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif da sigur, nu mai bine ti-ar vinde-o cu 15.000 si ar fi gata balciu.. ROMANI FRATE.. cool.gif daca ii scoate volanu` or da-o cu 5000?
ssilviu
QUOTE(abur @ 14 Apr 2008, 12:35)
si ti-o mai echipez eu gratuit cu echipamente de inca 600 la care tu nu poti renunta, adica nu poti zice ca nu ti le trebuie si sa iei masina cu 12500.
*



Eu iti recomand sa te duci sa cumperi o masina germana. Unde pretul e mai mult decat corect. Singurul lucru bagat pe gat e diferenta de 4000 de euro fata de un model echivalent de la Renault.
abur
dl consilier .
masinile germane nu-mi plac.
dar am in vedere si altceva, cu pretul "corect"
problema mea si consultarile pe care le cer nu sint pentru corectitudinea pretului daca ati urmarit topicul.
incercam si eu sa va lamuresc cum sta treaba cu calculul pretului pentru ca ati intrebat.
ssilviu
Mai citeste inca o data semnatura. Poate o pricepi biggrin.gif
abur
e prea greu pt mine. sad.gif
sint blonda naturala
ssilviu
Oricum, nimeni nu stie cum vor evolua preturile. Nici macar cei de la Renault Romania.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.