Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bicicleta
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Coltul biciclistului
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Mutzunache
Ce ziceti? Merge? Eu vreau sa imi iau acum si nu prea imi vine sa ma plimb singur...iubita mea o sa isi ia role. Eventual lasam fetele cu rolele prin parc si noi o taiem la o plimbare.
Intalniri bicicliste....biggrin.gif
Am vorbit cu bogdan1978buc si el deja isi pregateste toacla....
M i h a i
Vin si eu cu masina tongue.gif
poseidon06
Sunt interesat tongue.gif Doar ca a mea nu a mai vazut lumina zilei de ani buni biggrin.gif Cred ca e praful de 1 kg pe ea....
Pai MHY, normal ca vii cu masina...si in portbagaj ai bicicleta cool.gif
Mutzunache
Haideti ma, dati burtile jos...

e-SORIN
Ma bag si eu. Dar mai intai trebuie sa-mi restaurez bicicleta smile.gif
aditasse
M-as baga si eu da-s departe de voi. Poate organizam intr-un sfarsit de saptamana o excursie pe Vidraru. Lasam masinile jos la centrala la Poienari, urcam pe bicicleta si facem un tur de lac.... cu un popas la Balea pentru "realimentare".
aleksanders
pentru mutzunache- spuneti cand si unde si ma anunt prezent
bear_mc
Un topic marfaa. Bv Mutzunache. smile.gif As merge si eu numai ca inainte trebuie sa-mi cumpar o bicla ca aia de o aveam e... popa.gif .
Bliss
Eu am role, merg cu fetele... naughty.gif
M i h a i
QUOTE(Mutzunache @ 13 Apr 2008, 20:22)
Haideti ma, dati burtile jos...
*



Burta se da jos in alt fel.. icon_mrgreen.gif
UXE
ma bag si eu..desi n-am frane smile.gif
ssilviu
Eu am deja. Dar nu e la bucuresti. blush.gif .

Si as vrea sa o cumpar pe asta.
Dar nu am gasit cum ...
Christu
si eu ma bag - i-am dat-o unui prieten ca nu mai aveam nev de ea dar o "imprumut"!

Dati de stireee!!!
riptor
smile.gif eu merg zilnic cu bicicleta la facultate.. bani de benzina sa ard in traficul bucurestean zilnic nu am si nici nu are sens : 20 min pe bicicleta vs 30-1h cu masina..

desi e forum auto sustin mersul pe 2 roti 100%. alta sansa nu vad pt traficul asta, ca parcari nu face nimeni vad si oricum ar fi doar o solutie temporara.

asadar daca faceti o iesire ceva mabag si eu.. si inca vreo 4 amici de ai mei!
Mutzunache
1.Mutzunache
2.Bogdan1978buc
3.riptor
4.Christu
5.aleksanders
6.e-Sorin
7.
8.
9.


Week-endul asta nu pot eu, dar lista e inceputa si puteti declansa operatiunea Bicicleta ...

Oricum eu trebuie sa imi iau bicicleta saptamana asta... smile.gif
ramm
1.Mutzunache
2.Bogdan1978buc
3.riptor
4.Christu
5.aleksanders
6.e-Sorin
7.ramm
8.
9.
cramadonis
unde si cand?m-as baga si eu smile.gif
Mutzunache
Pe week-endul viitor?
Solon
Care e traseul?
Mutzunache
Da...... smile.gif) chiar nu stiu, o sugestie de la cei cu experienta biggrin.gif
M i h a i
Cati km vreti sa mergeti ?
vis-a-vis
QUOTE(bear_mc @ 13 Apr 2008, 21:49)
Un topic marfaa. Bv Mutzunache. smile.gif 
*

Da, si "original" wink.gif
Dhragosh
Ma bag si eu daca ma primiti biggrin.gif
Mutzunache
QUOTE(vis-a-vis @ 14 Apr 2008, 11:22)
Da, si "original" wink.gif
*



Daca nimeni nu zicea nimic acolo, am incercat si aici... biggrin.gif
Solon
QUOTE(MHY @ 14 Apr 2008, 11:17)
Cati km vreti sa mergeti ?
*


Macar vreo 10-15 km ca altfel e degeaba!
Christu
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

Sa iti reamintesc ca unii dintre noi mai avem burta si nu ne-am mai dat jos din masina de nu mai stiu cand? Mergem in Herastrau, evident, dam o tura - 2 de parc, admiram arhitectura parcului! tongue.gif

Ce ziceti?!
vis-a-vis
Si eu care ma gandeam la un Snagov...
MuciX
QUOTE(Christu @ 14 Apr 2008, 12:43)
radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif

Sa iti reamintesc ca unii dintre noi mai avem burta si nu ne-am mai dat jos din masina de nu mai stiu cand? Mergem  in Herastrau, evident, dam o tura - 2 de parc, admiram arhitectura parcului! tongue.gif

Ce ziceti?!
*



Da si inchiriem o cate o duba sa ne ducem bicicletele acolo radmasa.gif
Fara 30 - 40 km pe zi mai mult iti faci rau, parerea mea.
b76bgaarh
nu am bicicleta...dar pot tine companie fetelor......cu rolele....
Mutzunache
Hehe, lasati compania fetelor se descurca ele singurele..
poseidon06
QUOTE(Christu @ 14 Apr 2008, 13:43)
radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif

Sa iti reamintesc ca unii dintre noi mai avem burta si nu ne-am mai dat jos din masina de nu mai stiu cand? Mergem  in Herastrau, evident, dam o tura - 2 de parc, admiram arhitectura parcului! tongue.gif

Ce ziceti?!
*



Cea mai buna varianta tongue.gif Mai intai sa ne urnim noi prin Herastrau si pe urma planuim excursii cu bicicleta pana la munte laugh.gif
Eu sunt out weekendul asta, pentru ca am o groaza de lucrari si examinari sad.gif Urmatorul cred, daca reusesc sa pun bicla in functiune.
Solon
QUOTE(Christu @ 14 Apr 2008, 12:43)
radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif

Sa iti reamintesc ca unii dintre noi mai avem burta si nu ne-am mai dat jos din masina de nu mai stiu cand? Mergem  in Herastrau, evident, dam o tura - 2 de parc, admiram arhitectura parcului! tongue.gif

Ce ziceti?!
*


Daca admiram arhitectura, e clar, mai mult de o tura nu facem!
Si probabil ca dupa aia, ca tot suntem cu bicicletele, ne dam pe beri sau apa plata!
SwatKat
Hai ca m-as baga si eu... da trebuie intai sa cumpar si eu toacla... Da oricum, sper sa nu moara initiativa in fasa... ca vara e de abia la inceput!
cramadonis
eu chiar vrea sa merg,asta vara mergem singur prin buc smile.gif,nu am avut parte de companie.in week asta si celalalt nu cred ca pot,dar vreau sa ma treceti pe lista pt urmatoare intalnire.
claus
of sad.gif si-aveam si eu o bicicleta

asta pana cand, prin toamna, au spart hotii boxa unde tineam bicicleta si m-au lasat fara jucarie sad.gif
momentan ma tot uit pe net dupa diverse biciclete, dar nu prea ma pot decide (si parca nici n-as vrea sa mai bag multi bani in treaba asta)
Mutzunache
Haideti nenea claus, stiu ca puteti sa va luati bicicleta biggrin.gif
padre
Exista si biciclete pentru grasi? Si apropo, mie-mi trebuie o sa din aia mai mare si mai moale, astea mici pe pe mountain bike-urile de prin magazinele noastre imi dau cosmaruri. bicycle.gif

Mutzunache, de unde te-ai gandit sa cumperi tzoacla?
Manuel
QUOTE(padre @ 14 Apr 2008, 21:07)
Exista si biciclete pentru grasi?
*



+1 blush.gif
Acum vreo 4 ani am avut un First Bike care a facut fata cu brio la + 100kg. Oare la + 115 ( spre 120) o mai rezista? blush.gif
Mutzunache
Padre, biciclete, in link-uri de mai jos....

Producatori mai buni Kona, Cube, Merida, Orbea, KTM smile.gif si mai sunt....

Padre, cauta la trekking, Kona Dew 1200 ron....

Aici
Aici
Aici
Lucman
Daca aveti de gand sa iesiti de 2 ori pe an nu are rost smile.gif
First bike de 300 lei si gata.
Solon
Nu pot sa spun ca sunt vreun priceput dar alea de la First Bike chiar sunt niste tampenii!
Ai mai mult noroc daca iti iei din Carrefour una de 300 lei decat una de la First Bike!
Mutzunache
1.Mutzunache
2.Bogdan1978buc
3.riptor
4.Christu
5.aleksanders
6.e-Sorin
7.ramm
8.cramadonis
9.SwatKat
10.

Deci, mi-am luat toacla...The Thing

ssilviu
De unde si cu cat?
Solon
[quote=Mutzunache,15 Apr 2008, 18:37]
1.Mutzunache
2.Bogdan1978buc
3.riptor
4.Christu
5.aleksanders
6.e-Sorin
7.ramm
8.cramadonis
9.SwatKat
10.Solon

Traseul! Traseul!
ramm
Eu am First Bike model Havana si pana acum nu am avut nici o problema cu ea. Am folosit-o anul trecut pe toate tipurile de drum posibil si de cate ori permitea vremea. Greutatea posesorului: 96 Kg anul trecut. Eu sunt foarte multumit de bicicleta asta.
claus
frumusica bicicleta mutzule
mie imi face cu ochiul una de aici
atata tot ca nu stiu exact daca merita investitia celor aprox 1000 ron pt o bicicleta care va fi folosita destul de rar
Solon
Categoric nu merita!
Am un prieten care isi ia bicicleta si se duce cu ea de nebun prin munti!
Da o gramada de bani pe ele, dar e prezent weekend de weekend la munte!
Noi, astia, profanii,ne multumim cu unele mai putin performante!
UXE
Eu n-am frane sad.gif poate ma ajutati si pe mine sa le strang nitel...ca daca o iau pe la Academie ..o sa trec cu 100km/h pe la Eroilor biggrin.gif
Mutzunache
Vezi pe Ion Mihalache...Sport Bike Center au de toate, inclusiv service.

claus

Au biciclete bune, Altrix sau Giant, marci bune, sau cauta una de trekking, ca sunt mai ieftine, nu va mai orientati dupa mtb ca mergeti prin oras...

Si asteptam sugestii cu traseul

Propunere

Herastrau - Casa Presei Libere - Baneasa - Barbu Vacarescu - Herastrau..

Echipa de pana acum

1.Mutzunache + cred ca mai vin cu cineva.....
2.Bogdan1978buc
3.riptor
4.Christu
5.aleksanders
6.e-Sorin
7.ramm
8.cramadonis
9.SwatKat
10.Solon

claus
uxe, pe unde stai ? ca in principiu, se rezolva usor/simplu cu franele, si te pot ajuta oricand smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.