Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: La Revedere R25 !
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 25
cj98czh
Vineri am vandut R25.....era al doilea R25 care l-am avut si asta era de 4 ani la mine...cand l-am luat avea 230.000 de km...si l-am dat la 391.000 km.... timp in care a functionat ireprosabil.... a vazut nenumarate drumuri de Bucuresti, de Germania si cred ca numai el mai stie pe unde a fost tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Imi pare tare rau dupa el...pt. ca alaturi de R18 era masina mea de suflet....dar parca tot R25 mi mai drag....

L-a cumparat un amic care stia masina de mult...asa ca voi mai avea ocazia sa o vad...sper sa se bucure si el de ea cum am facut-o eu....si sa nu aiba probleme cu ea absolut deloc....

O sa-mi lipseasca comoditatea scaunelor, bordul ala urias, tinuta de drum....dar nu mai avea nici un rost sa-l tin pt. ca anul asta nu am mai umblat cu el aproape deloc.....
tutu
Acum, chiar daca ai vandut masina , eu un necunoscut tie -care nici macar nu am discutat vreodata pe forum ,dar care a folosit multe dintre sfaturile tale si pentru asta iti multumesc, te-as ruga sa nu uiti acest forum si sa ramai alaturi de noi !

Fiindca spuneai ca nu ai mai folosit deloc masina Re 25 anul asta, sa stii ca si eu in afara de Re 25 GTX, mai am inca 2 Dacii 1310 cu care merg in mod curent, masini personale - nu de serviciu, le platesc impozitele, taxele , etc...

Deci astept ziua cand iti vei lua alt Re25 sau poate Safrane, sau...
b06fcn
Stiu ce inseamna asta, de fiecare data cand merg cu 21 ma simt diferit. De aia nu ma indur sa il dau, am bagat prea mult suflet in masina asta...iar Renault-urile astea vechi si bune ti se baga sub piele si nu mai vor sa iasa...
cj98czh
Aveti dreptate amandoi... ma gandesc numai ca masina este la un amic caruia stiu ca ii place si ca va avea grija de ea... dar asta este viata mergem inainte biggrin.gif

Nu cred ca voi mai lua ceva cel putin in urmatoarea perioada pt. ca am masina de servici iar sotia are Meganul.... poate catre sfarsitul anului sa schimbam Meganul cu altceva mai noi dar care in mod sigur va fi tot Renault...
santo.cristian
Salut oameni buni.Am simtit asa o stringere de inima citind cele scrise de voi pt ca ma gindesc ca si la mine o sa vina la un moment dat momentul sa ma despart de r25-ul meu pt ca oricit am incerca noi sa le resuscitam,oricum au o vechime mare si nu se stie daca vom mai gasi piese pt ele si ce legi nemernice or sa mai inventeze astia ca sa ne scape de ele in ciuda faptului ca au fost si sunt inca multe dintre ele niste masini bune.
turbodxman
Daca te lasi asa usor vei regreta mai tarziu. sad.gif
Gaseste solutii de a fenta legile absurde de la noi, aduna piese pt 25 si fa-l in timp.
Nu mai e mult si 25-urile vor fi masini clasice. wink.gif
b06fcn
Daca nu ma insel, de la 25 de ani in sus este considerata masina clasica, asa ca de la anul primele R 25-uri se pot considera ca atare...
turbodxman
Una dintre conditiile ce trebuie indeplinite de un autovehicul pentru a fi considerat de epoca este vechimea: minim 30 ani.

In 2009 primele Renault 25 (fabricate in 1984) au implinit 25 de ani. wink.gif
ciprianR25TS
Pacat de ea masina buna...
Dar lumea nu apreciaza. Old school ramane Old school
Eu inca mai sper ca o pot repara pe a mea

Postez aici niste poze facute pe sub masina. Poate are cineva piese sau doar timp sa se uite peste ele la misto ... biggrin.gif

As dori mult sa o fac sa mearga .... Din cauza ei nu voi primi ajutoare la incalzire ( motor 1995 cmc > 1600 cmc. Ce legatura o avea masina cu incalzirea nu pot sa inteleg !
turbodxman
Asta e Romania, Cipriane sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.