Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: am trecut la 2 roti
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Jurnal de Bord
kebbius
de fapt trecerea am facut-o de ceva vreme datorita in primul rand traficului din buc dar si placerii de a conduce o motocicleta.

intre timp m-am hotarat sa imi iau o motocicleta noua asa ca am dat comanda acum aproximativ o luna, si joi a venit. este un suzuki gsx-r k8 600 alb cu negru. din pacate inca nu am putut sa o ridic de la dealer ca nu au reusit sa ii obtina nr. rosii. sper sa o ridic in 2-3 zile si daca vremea se indreapta, sa ma pot plimba in voie.

stiu ca e un moft si ca un scuter era suficient si mult mai practic prin oras, dar...o viata avem...


nu stiu de ce au aparut mai multe topicuri. rog un moderator sa le stearga pe celelalte
ageana
Bre, ai trecut la 2 roti de vreo 4 ori pana acum tongue.gif
cosmin_2300
Din 5 poze doar una se vede ... deschide-le cu paint , dai save as si alegi jpeg smile.gif apoi le pui aici smile.gif
kebbius
pozele sunt jpg. celelalte nu se vad din aceasi motiv ptr care s-au deschi vreo 5 topicuri identice...probabil
rtBK
felicitari si fara evenimente neplacute!
IRONICK
Nu merg din cauza rezolutiei si a marimii. Un resize la 800x600 cu o compresie mai buna ...
kebbius
pozele sunt jpg. celelalte nu se vad din aceasi motiv ptr care s-au deschi vreo 5 topicuri identice...probabil
adrian_c
Si eu vreau sa trec si la 2 roti, dar numai cand voi avea bani de cumparare si intretinere pentru o Suzuki Hayabusa.

Adica peste 100 de ani biggrin.gif .

Felicitari pentru motor si sa ai mare grija in trafic.
einstein1984
Gixxer de 600 ca prim motor si pentru mers prin oras? Nu e cam..... mult? Nu de alta dar eu ma tin prin oras de un coleg cu CBR600F2 daca prinde stopurile pe rosu fara probleme, si am doar 2,4 kW. Cu un 125 cred ca-l si depaseam.
Oricum, asfalt uscat si mult bafta!
kebbius
nu e primul motor, e primul motor nou. inainte am avut un cbr f3 din 96, deci am ceva experienta pe 2 roti. in trafic e ok, oricum e mai bine decat cu masina, dar probabil cu un scuter era si mai bine.
houseISmusic
felicitari sa sa o stapanesti sanatos si fara evenimente !
vali.eo
Felicitari pentru motocicleta! Ai foarte mare grija cu ea, se poate intampla un accident chiar daca nu esti tu de vina. Ai spus corect: O viata avem. Dar, totusi, ai o viata. Nu incerca sa ti-o irosesti cu o motocicleta. Si pe mine m-ar fii tentat sa-mi iau o motocicleta, dar, de curand, am avut o ruda care a murit intr-un accident moto, in care acesta nu a avut nicio vina. Accidentul nu ar fii parut sa fie asa grav, dar fosta mea ruda, nu mai este. Motocicleta cu care s-a intamplat accidentul a fost o honda repsol, iar soferul "expert" care i-a cauzat moartea a fost intr-un audi, ultima generatie. Am scris despre acest accident, pentru a-ti deschide ochii, sa conduci mai prudent,incet, sau sa te lasi de motocicleta. Eu unul as da banii pe benzina, stand mai mult la semafor, decat sa mor!!
Markos
QUOTE(vali.eo @ 13 Sep 2011, 00:32)
Ai spus corect: O viata avem. Dar, totusi, ai o viata.
*


Nici macar nu stim daca mai traieste frustrat.gif
vali.eo
=)))
cosmin_2300
Nu rāde, cć au trecut 3 ani de cānd a postat smile.gif
Hack
Lasa mah ca el e pus pe facut posturi aiurea rolleyes.gif ...deh e nou p'aici.
gibonu
QUOTE(vali.eo @ 13 Sep 2011, 01:32)
Am scris despre acest accident, pentru a-ti deschide ochii, sa conduci mai prudent,incet, sau sa te lasi de motocicleta. Eu unul as da banii pe benzina, stand mai mult la semafor, decat sa mor!!
*



N-am nicio intentie de a face pe despteptul si nici nu vreau sa fac teoria chibritului.
Insa, au murit oameni in statia de tramvai, pe trecerea de pietoni sau in taxi.
Asadar, nu este neaparat nevoie sa tragem concluzii de genul: moto = cosciug.

Placerea si satifactiile pe care ti le ofera motocicleta sunt pe masura, asa ca, dupa mintea mea, merita riscul asumat.
Si atunci cand mergi atent, fara viteza excesiva, fara sa te iei la intrecere cu nimeni, riscul de care vorbeam mai sus nu mai este asa de mare.

george_scala_2004
QUOTE(gibonu @ 13 Sep 2011, 10:44)
...
Si atunci cand mergi atent, fara viteza excesiva, fara sa te iei la intrecere cu nimeni, riscul de care vorbeam mai sus nu mai este asa de mare.
*



worship.gif aplauze.gif
sutica
Poate senzatia care tio ofera asa o motocicleta in 5 mn ! Nu o traiesc alti intr-o viata ! Asa ca merita riscu ! smile.gif Asfalt uscat !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.