Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Electromotor
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 19
snakeeye
Cum se verifica un electromotor de r 19 1721 cmc pentru a mi da seama care componenta e defecta in conditiile in care sufera de urmat simptome: arunaca bendixul cind ii dau tensiune dar nu invirte,carbunashii i am schimbat.
vepman_ro
Depinde unde ii dai tensiune ? doar pe bobina de "aruncat "?In bobina (solenoid termen tehnic ) exista doi contacti de mare amperaj care iti alimenteazabobina electromotorului .
Nu mai stiu exact cum se verifica ...nu mai stiu configuratia ...eventual R19/16V are os chema la indemana ?
nr1user
ai mare grija. am avut aceeasi problema si nu electromotorul era de vina...asa am crezut si eu si mi l-a dat jos cineva...degeaba...de vina era un cablu de la contact smile.gif
hd90ady
al meu nu face nimic,e mort de tot,ce poate sa fie?e greu de dat jos?
catalin_cata
daca arunca bendixul si alimentezi corect la fire si nu invarte e problema din el....perii etc......desfal e relativ usor
djalex_bolidu
am eu electromotor...130 RON!
hd90ady
ce electromotor ai? dai bobina de la el daca se potriveste cu ce am eu nevoie?
sony22
Stiu ca sa discutat de mult,dar am o problema cu electromotorul,l-am dat jos,bineinteles ca m-am chinuit,i-am schimbat suportul periilor si periile,am luat valeo,a costat ceva,le-am montat,i-am facut proba electromotorului cu fire de la bateri direct si merge perfect,declanseaza frumos bendiscul.

Insa dupa ce m-am chinuit de l-am montat pe masina,i-am dat cheie si nimic,nici clanc,nimic.Chestia este ca am facut o modificare la firicelul alb si la celo de plus ce vine direct de la baterie,sa fie asta de vina???

As da galeria jos sa-l pun cum trebuie,altfel ma chinui rau,ce ma sfatuiti???Va rog am nevoie de un raspuns pana maine
catalin_d
te pot ajuta cu un electromotor , stare ireprosabila, 150 lei
0726 762 977
Soll0
am un electromotor valeo,l`am dat jos de pe un renault 19 motor 1.4 energy..stare foarte buna!!100 de lei.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.