Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Scoala de soferi DICU
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
Pages: 1, 2
Dic84
Scoala de soferi Dicu este o scoala nou infiintata cu un personal profesionist si masini noi noute.Doar la noi invatati ce inseamna Arta Conduslui.Scoala noastra de soferi dispune de 10 Dacii LOGAN si de un autocamion marca DAF XF cu remorca.Noi dispunem de urmatoarele dotari :

-Sala Curs Legislativ
-Cabinet Psihologic
-colaborare cu Cabinet Medical unde dumneavoastra puteti face toate analizele necesare

La Scoala de soferi Dicu va puteti inscrie la urmatoarele categorii:

-cat B - 800 RON
-cat.C - 900 RON
-cat.C,C+E - 1400 RON
-cat.B,C,C+E(pachet) - 2100 RON

Pentru membrii acestui forum aplicam o reducere de 50 RON pentru cat.B si 100 RON pentru cat.C,C+E.Daca optati pentru pachetul complet,reducerile se insumeaza.

Relatii si informatii la nr de tel : 0722.195.424 -Florin- sau prin Private Message.
puiu82
Ar fi bine sa specificati si orasul in care va desfasurati activitatea.
Bafta!
Dic84
Scoala noastra de soferi isi desfasoara activitatea pe raza municipiului Bucuresti si judetul Ilfov.Pe viitor speram in colaborari cu celelalte orase mari din tara,dar deocamdata doar aici putem onora cereri.Va multumim!
ydaniel
C+E pt mine ar fi cam 1300lei? unsure.gif
in afara de banii astia ce se mai plateste?
Dic84
@ydaniel mai platiti asa :
- test psihologic 50 RON
- analize medicale 65 RON
- chitanta examen 27 RON

Astea sunt taxe pe care le platiti la orice scoala din BUCURESTI.

Daca mai aveti intrebari, va raspund cu cea mai mare placere in max 24h.
Dic84
in perioada aceasta,oricine se inscrie,mai primeste o reducere cadou.
puiu82
In week-end faceti ore? Adica sambata si duminica.
Daca da sunt interesat pt. fratele meu,doar in zilele astea poate,in cursul saptamanii e la servici.
Multumesc anticipat!
Dic84
da facem si in weekend ore.Scuzati intarzierea dar am fost plecat.
Dic84
Pentru Studenti avem reduceri.
Dic84
Scoala de Soferi Dicu va ureaza Sarbatori Fericite si HRISTOS A INVIAT!!!
Christu
Ma intereseaza ptr un prieten - student si vrea B-ul - care e ultimul pret? E si membru Reno!:P

Dic84
Buna Seara.Scuzati intarzierea dar cu 1 Mai am plecat din Bucuresti.
Pai pretul pentru categoria B este 750 RON.Va asteptam prietenul cu cea mai mare placere.
Dic84
Reducerile nu se cumuleaza decat la pachetul B , C , C+E.Daca este student si activeaza pe forum , nu putem cumula reducerile pentru o singura categorie. Beneficiaza de reducerea pe care o are orice membru Dacia Club sau Reno. Va multumim pentru intelegere si va asteptam sa invatati arta condusului doar cu scoala noastra de soferi.
Muratu
Salutare, as fi vrut sa fac vara asta scoala pt C+E(camion cu remorca, sau cap tractor cu semiremorca) si nu m-am hotarat inca la ce scoala sa incep.
As fi vrut o oferta si daca startul traseului este undeva in jumatatea de nord vest a bucurestiului?
Dic84
Oferta noastra pentru dumneavoastra la categoria C , C+E este de 1300 RON cu tot cu reducerea aplicata membrilor.Referitor la partea a doua,nu prea inteleg ce vreti sa spuneti.Daca va referiti la traseu , acesta pleaca de obicei de undeva de prin MILITARI , in special in week-end pentru ca este mai liber , dar si in cursul saptamanii.Asta stabiliti dumneavoastra.Referitor la punctele de intalnire , acestea se discuta cu instructorul pentru a se ajunge la o intelegere care sa va convina si dumneavoastra si instructorului. Daca mai aveti si alte intrebari va raspund cu cea mai mare placere si va asteptam sa va inscrieti!

CU NOI SUNTETI PE DRUMUL CU PRIORITATE.
Muratu
Aveti o adresa la care pot veni sa citesc si semnez contractul, camioanle au asigurare casco(daca doamne fereste fac un accident minor sa nu platesc pagubele).
Dic84
Nu este nevoie sa semnati niciun contract.Camionul are toate asigurarile platite.Avem doua sedii de firma in Militari , dar nu este nevoie sa bateti drumul pana aici.Cand va hotarati sa va inscrieti ne anuntati, stabilim de comun acord o ora de intalnire si un loc,veniti cu un avans(sau cu toti banii,cum vreti dumneavoastra - plata se face in rate pana la sfarsitul perioadei de scolarizare) si incepeti orele.Dupa aceasta stabiliti de fiecare data cu instructorul cand veniti si unde va intalniti.Daca tineti neaparat noi va putem face si contract ca dumneavoastra sa nu aveti nicio indoiala asupra firmei si a serviciilor.Va multumim ca sunteti interesat de scoala noastra si speram sa va invatam noi , arta condusului.

PS:Pentru prima intalnire trebuie sa veniti pe undeva prin MILITARI.
Muratu
Totusi o adresa la care pot veni si un program in care pot veni?
Mihai San
Cate ore de conducere sunt disponibile pentru C C+E in cei 13 mil?
Dic84
@Muratu - deocamdata nu putem da nicio adresa din motive obiective.Dir scolii inca nu a terminat de amenajat sediul principal si nu putem primi pe cineva in stadiul care este.El se afla undeva pe Str.Preciziei in incinta unui liceu cu profil auto.Pentru a nu lasa o impresie gresita , este vorba de bani.Investitiile pe care noi le-am facut , constand intr-un autocamion marca DAF XF + remorca KRONE , 10 Dacii LOGAN , unele noi , altele deja existente ,sala curs legislativ ne fac sa stopam un pic dozvoltarea firmei , ceea ce implica amenajarea sediului si inchirierea unuia mai aproape de oras.

<span class='edit'>12 May 2008, 22:48:</span>
@Mihai Stan revin maine cu un raspuns pentru a nu zice vreo prostie.

13 May 2008, 16:28:
@Mihai Stan am intrebat si sunt 40 de ore de conducere pentru categoria C , C+E.

Cu noi , esti pe drumul cu priritate !
Muratu
Dupa ce fac rost de niste bani o sa va sun!
Dic84
Va asteptam cu cea mai mare placere.Vreau sa mentionez ca daca dumneavoastra vreti,vi se da bon fiscal pe suma platita instructorului,pe loc.Nu trebuie decat sa specificati la telefon pentru a i se da o mini-casa de marcat la el.Daca nu , la urmatoarea sedinta va primiti si bonul fiscal.
razvan_d
Fratilor daca va duceti la scoala asta , cereti-l pe instructorul DORU.Super instructor si nu alta.As acorda nota 9 acestei scoli doar pentru ca acopera cel mai bine sectoarele 5 si 6 iar in restul nu prea sunt si ca inca nu si-au terminat sediul.Apelati cu incredere la ei pentru ca isi fac treaba bine. Daca va vine sa credeti , m-au dus ei cu masina lor sa fac testul psihologic....smile.gif.Mai am cateva ore cu ei si poate da Dumnezeu sa plec cu masina la mare in vara asta....biggrin.gif
Dic84
@razvan_d iti multumim frumos pentru aprecieri si speram ca toti cursantii noastrii sa fie la fel de multumiti ca si tine.

Cu noi , esti pe drumul cu prioritate !
george_dB
ma intereseaza si pe mine pt prietena mea. vrea sa faca scoala dar exista o problema ea lucreaza mereu pana la 18:30 se pot face ore numai dupa ora 19:00.
merci
daca sunte-ti asa de buni la voi cred ca o sa apelez.
Dic84
Multumim pentru interesul dumneavoastra fata de scoala noastra de soferi. Se poate ,cum sa nu. Cand va hotarati ma anuntati si vorbim la un telefon pentru mai multe detalii.

Cu noi , sunteti pe drumul cu prioritate !
semit
la aceasta sectiune nu se admite UP
michou
Buna ziua,

As avea si eu o intrebare ...ma intereseaza pentru prietena mea cateva ore de conducere...are permis din 2002...in afara de scoala nu a mai condus niciodata. Se poate ? cat costa o ora?
Dic84
Buna seara ,

Sigur ca se poate.Sedinta costa 60 RON(cu reducere de membru 55 RON) , apoximativ 90-100 de min de condus efectiv.Singura problema este ca nu putem face mai putin de 5 sedinte , adica 10 ore de conducere.

Cu noi , esti pe drumul cu prioritate !

Cu stima,
Scoala de Soferi Dicu
george_dB
buna seara . vreau si eu un nr de tel. prietena mea vrea sa faca scoala dar nu are viza pt bucuresti. si vrea sa faca scoala aici si sa dea ex in localitatea de unde suntem. astept un rsp si cat costa cat B. va multumesc
Dic84
Buna seara,

Imi cer scuze pentru intarziere dar am fost plecat din Bucuresti.Va costa 750 RON iar numarul de tel la care ma puteti gasi este 0722.195.424.
dB_staff
[FONT=Arial][SIZE=7][COLOR=blue]cu ocazia intrari mele pe forum vreau sa adresez numai urari de bine domnului Dicu si scoli pe care o conduce biggrin.gif .daca are numai instructori precum dl Doru Oprea smile.gif o sa o duca mult si bine.Daca vrei sa face-ti o scoala adevarat si sa fiti sigur ca invatati ceva apelati cu incredere la dl Dicu, si cereti-l instructor pe dl Doru.cu mii de multumiri va transmite salutari un eleva al dumneavoastra. bafta in continuare
Dic84
Multumim de aprecieri !

De o luna de zile , Scoala de Soferi Dicu a achizitionat pentru dumneavoastra si Loganuri Tipul nou.Va asteptam cu drag sa va invatam arta condusului!

La noi , esti pe drumul cu prioritate !
elro
eu am categoria B si C si vreau sa fac doar pt E(remorca),asta presupune ca trebuie sa fac scoala din nou C+E?

Multumesc
razvannn
as dori sa stiu cat costa scoala pt c si e ? si cu ratele cum e cat se plateste avans si in cat timp se face scoala ?
Dic84
@rcosmin nu trebuie sa faci scoala din nou.O sa faci doar pentru categoria E , cea care itilipseste.O sa mergi cu camionul si cu remorca.Categoria E costa la noi 500 RON.Daca te hotarasti , te astept cu un telefon.
@razvannn scoala pentru categoria C , C+E costa pentru membrii 1300 RON.Pentru aceasta categorie trebuie sa platesti un avans de minim 300 Ron iar restul banilor ii poti aduce cum vrei tu pana la sfarsitul orelor de curs.Pentru mai multe detalii putem vorbi la telefon sau direct cu instructorul.

La noi , esti pe drumul cu prioritate !

PS: de diseara nu o sa mai pot raspunde la mesajele voastre decat LUNI pt ca o sa fiu plecat din tara.Lasati aici toate intrebarile voastre si o sa va raspund cu cea mai mare placere de LUNI.

PS2:ne puteti intreba orice referitor la scoala de soferi , chiar daca nu sunteti cursantii nostrii.Va vom raspunde la orice intrebare cu cea mai mare placere.
Dic84
SUPER PROMOTIE - PRETURI REDUSE NUMAI CU SCOALA DE SOFERI DICU

In perioada 18.11.2008 - 01.01.2009 MEMBRII/STUDENTII acestui forum beneficiaza de urmatoarele preturi promotionale :
-700 RON / cat B.
-1200 RON / cat.C,C+E

Va asteptam sa va inscrieti la numerele de telefon : 0722.195.424 ; 0722.978.876

La noi , esti pe drumul cu prioritate!
elro
multumesc pt raspuns,nu aveam idee cum se procedeaza,fac sau nu scoala din nou,nu este scump,dar eu sunt din CT
Dic84
Ca in fiecare an, impartasim bucuria Craciunului cu cei pe care ii pretuim. Va uram Sarbatori minunate si un An Nou generos, cu prieteni de incredere si impliniri pe masura viselor! La multi ani!

La noi, esti pe drumul cu prioritate !
dB_staff
sa traiti dl Dicu . am si eu o intrebare... am cat b , pot da si de cat E si cam cat ma costain pret si ce acte imi trebuie.... astept rsp cat mai urgent va rog
Dic84
Buna seara,

In primul rand imi cer scuze ca nu am raspuns ieri.Din pacate nu puteti da de Cat.E fara cat.C.Deci trebuie sa faceti cat C,C+E si veti dobandi automat cat.B+E.Ca si acte va trebuie urmatoarele : copie C.I. si permis , analize medicale(le puteti face la noi), testate psihologica pentru cat.C,C+E(le puteti face la noi),cazier judiciar si poza pentru fisa.Pentru mai multe detalii va stau la dispozitie.

O seara placuta.
danielmarius
Ma intereseaza pentru sotia mea care are carnet din 2004 sa efectueze citeva ore. Intrebare Care este costul pentru 10 ore?
Cu multumiri
Dic84
Buna seara.

Costul pentru 10 ore suplimentare este de 250 RON.

Cu respect Florin,

danielmarius
Multumesc pentru raspuns.
Va voi suna la numerele de telefon din posturile de mai sus saptamina aceasta
Dic84
Vine vara si odata cu ea scad si preturile :

Cat. B - 690 RON
Cat C,C+E - 1150 RON

Pentru detalii suplimentare va stau la dispozitie : 0722.195.424.

La noi, esti pe drumul cu prioritate !
Dic84
La noi, preturile mai scad un pic.Puteti face Cat.C , C+E cu doar 1100 RON.Va asteptam !

La noi, esti pe drumul cu prioritate !
Dic84
Buna seara,

Din pacate lipsa timpului a facut sa nu mai fiu prezent pe acest forum, dar am raspuns tuturor care mi-au trimis mesaje private, cu mare drag.Asadar revin cu actualizarea preturilor si cu ofertele pentru membrii :

Preturi Scoala de Soferi :
cat.B - 750 RON*
cat.C-1500 RON*
cat.E - 800 RON*
cat.C,CE-2300 RON*
sedinta suplimentara cat.B - 60 RON ( timp efectiv de codus 1 ora si 30 de minute - ora se considera de 45 min )

*pentru membrii ce activeaza pe acest forum si au minim 50 de postari se ofera o reducere de 50 RON la cat.B si 100 RON pentru toate celelate categorii
balanel
Ziceati ca acoperiti Bucuresti si Ilfov. Si ca faceti ore si in week-end.

M-ar interesa pentru cineva, sa faca scoala de soferi, cu ore doar pe perioada week-end-ului, in Comuna 1 Decembrie, Judetul Ilfov.
Dic84
Imi pare rau dar nu putem ajunge atat de departe.Ar exista o posbilitate daca respectivul/respectiva ar putea ajunge aproape de Domnesti/A1.Nu acoperim Ilfovul ci zonele limitrofe(gen:Ciorogarla,Domnesti,Dragomiresti,Chitila,Chiajna,etc).
Imi pare rau pentru neintelegere.
Dic84
Anunt Valabil. Va asteptam sa ne vizitati. La noi, esti pe drumul cu prioritate!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.