Povestea e asa: am mostenit aceasta Dacie din 1969, are 118.000 km.originali, nelovita, nu s-a umblat in motor, revopsita la cuptor acum 2 ani in nuanta originala(visiniul acela specific), se prezinta excelent caroserie, aspect, are in continuare dinam, la directie ar fi ceva probleme si anume troncane pe fata si tocmai de aceea ma gandeam s-o refac din bara in bara, atat directia cat si franele, vroiam s-o tin pentru mine.
Luni dimineata ajunge la un mosuletz din Sibiu, mecanic cu state vechi in Dacia 1100, masina pe care a invatat meserie, cum spune el(are vreo 70 si de ani acum) si dupa aia voi stiexact de ce are nevoie.
Eu oricum i-am schimbat platina, condensator, bujii, i-am curata motorul cu solutie si i-am schimbat uleiul+filtru, am pus un aditiv de la 2+2, toate astea acum 1 saptamana.
Poze cand ajung eu in Sibiu, adica luni seara le aveti aici, iar pretul e de 500 euro fix.
O zi buna tuturor!
Am uitat sa adaug nr.de telefon, ceea ce fac acum: 0746.20.30.61 Job-ul e intr-o fabricuta zgomotoasa, daca nu raspund imediat lasati-mi va rog un sms! Multumesc!