Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Usa Spate Infundata
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Diverse
Marius_SNC
Salutare!

Am gasit azi masina in parcare cu usa stanga spate infundata. Din cate am observat cineva a apasat cu genuchiul pe bandou si s-a idoit cam toata usa, o infundatura mai mare.
va rog frumos daca stie cineva in Bucuresti un service care sa foloseasca un sistem tip ventuza sau magnet ( nu stiu cum se numeste ). Infundatura este destul de profunda insa zic eu usor corectabila. Nu as vrea sa dau usa jos fara sa incerc posibilitatea asta.
Va Multumec !

P.S. si un cost estimativ sa stiu cati bani sa iau la mine.
Solon
Vrei fara asigurare?
O sa te coste bine de tot! Si, in functie de ce apreciaza cei de la service, s-ar putea sa fie nevoie si de revopsire!
E prea costisitoare calea pe care vrei sa o alegi!
krystyb
Trebuia sa desfaci repede fata de usa, si sa-i tragi tu una, sa sara inapoi indoitura, daca sta mult timp, si apuca sa faca cutele, nu cred ca iese cine stie ce cu ventuza.
Solon
Cum adica sa desfaca repede usa? Ce, tabla e material elastic sa faca, cute abia dupa o perioada de timp dupa ce sta sub presiune?
Tabla se indoaie si gata!
Marius_SNC
Vreau sa o trag cu ceva daca se poate fara sa desfac usa. NU face nici o cuta stai calm. Ideea era daca stie cineva un service care sa aiba un astfel de mecanism, nu e deloc zgariata , suprafata este perfecta decat sa fie impinsa putin dar nu vreau sa dau usa jos si de aceea am nevoie de ceva care sa traga. deci ori o ventuza ori un magnet.
Solon
Orice service Renault are astfel de dispozitiv!
Incearca la sectiunea Service Autorizat Renault si vezi care iti convine ca distanta!
catalin_tm81mis
la timisoara exista firma care se ocupa cu asa ceva dar sunt costuri desul de mari zic eu.
pentru o infundatura de 50 cmp si gel special care sa corecteze si zgarietura am dat 4 milioane si inca cand o spal se mai vede locul.
daca spui ca nu ai cute si zgarieturi in vopsea iti recomand o ventuza puternica ce se foloseste la prins aranjamente florale pe capota biggrin.gif
Marius_SNC
Si unde gasesc asta in Bucuresti? ms oricum
edv_ro
Poti incerca la soferii de taxi sau la instructorii de scoala auto, daca cunoasti pe vreunul dintre ei, care au firmele (de 'taxi' sau 'scoala') prinse de caroserie cu astfel de ventuze. Sunt destul de puternice.
touche
interesanta idee edv_ro, am si eu o mica indoitura asa ca o sa incerc metoda asta , sa vedem ce iese
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.