Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Caut/Cumpar Macarale Electrice R Super 5 - 2 usi
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25
Extremero
As vrea sa cumpar o perche de macarale electrice pentru un renault Super 5 in 2 usi.
Eventual sa le schimb cu unele pentru modelul in 4 usi, pe care le am, dar nu le pot folosi.

Ideea e ca la 2 usi distanta intre locul de prindere a tijei pe care culiseaza geamul si locul unde se prinde motorul este mai mare ca la 4 usi. Lucru evident, din moment ce usa e mai mare.

Macaraua arata ca in poza de mai jos, doar ca lungimea marcata trebuie sa fie mai mare de 30 cm.
user posted image

Poate se potrivesc si de la alt tip de Renault.

Merci anticipat si pt eventuale informatii de compatibilitate.
valir5gts
nu le vinzi si asa macaralele astea?mi-ar placea foarte mult.
e un depozit mare de dezmembrari care am vazut ca au multe tipuri de macarale pentru renault,evident nu si pentru mine,poate ai noroc.
depozitul este in spatele meridianului de pe luica,pe o strada de pamant.sper ca e destul de ok explicatia.bafta
RADU__
se gasesc motorase universale care se monteaza pe orice fel de macarale manuale. Se scoate manerul macaralei manuale si se fixeaza motorasul respectiv care este intr-o carcasa discreta si suficient de plata sa nu deranjeze nici privirii si nici spatiului necesar.
Extremero
Problema e ca nu mai am macaralele manuale, le-am pus pe masina de pe care le-am luat pe cele electrice.

Momentan geamurile sunt tinute inchise de macaralele din poza de mai sus, doar ca nu ajung motoarele in lacasele lor lui, pt ca fiind pt R5 in 5 usi au bucata marcata prea scurta => la 3 usi trebuie sa fie mai lunga bucata respectiva.

Dupa ce gasesc macarale electrice pt R5 in 3 usi astea din poza devin disponibile.


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.