Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Astept un sfat
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault Logan
nick58
Daca dupa patru ani masina nu a circulat mai mult de 10000km, trebuie neaparat sa schimb toate curelele sad.gif Multumesc pt. sfaturi!
adi_ar
sad.gif este ?? Daca da, da!
bobo77
Da, se schimba obligatoriu la 4 ani sau 60 mii km, care valoare este atinsa prima.
nick58
Stie cineva cat costa o revizie cu schimbarea tuturor curelelor, inclusiv cea de la distributie? blink.gif
bobo77
http://www.daciaclub.ro/A-4-a-revizie-4-An...ml#entry1286214
sper sa te lamuresti...
AR-18-MOS
@nick58, da, stie cineva ... ti-am spus, trebuia sa cauti.
catnico
Spre binele tau nu o lalaii prea mult pina sa le schimbi.Practica la Ren arata ca pot aparea surprize majore de la curele
teodorciurea
..si cea mai plina de surprize este detasat distributia smile.gif
katalyn03
Producatorul recomanda ca distributia sa fie schimbata la 60 000km(rulati in Romania, in afara pana la 120 000km) sau 5 ani. Bineinteles k poti sa o schimbi mai devreme, asta pentru siguranta ta, mai ales k mashina nu a functionat atata timp. Am schimbat la 101 000km, dar rupta, dar shi 35 000, acum depinde de sofer shi mai conteaza shi defectele provenite din fabricatie. Vorbesc de benzina.
AR-18-MOS
QUOTE(katalyn03 @ 26 Dec 2008, 18:20)
Vorbesc de benzina.
*


Credeam ca despre distributii ... rolleyes.gif Ca am facut ceva eforturi pentru a deslusi cele scrise cu limbajul "mIRC".
diag
Perfect de acord cu bobo77 "4 ani sau 60 mii km, care valoare este atinsa prima"
alexadv
4 ani sau 60 mii km, care valoare este atinsa prima - altfel poti sa ai surprize ce semnifica costuri importante pentru reparatia motorului
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.