Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme cu electromotor renault 11
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 9, 11
msttgabriel
Salut ! poate cineva sa-mi dea un sfat in legatura cu electromotorul meu. Vreau sa-l schimb deja. Am schimbat carbunii si nu rezista la lipitura pe care am facut-o (carbunii nefiinde cei originali ). Repara cineva in Bucuresti asa ceva sau vinde careva ? daca stiti , va rog urgent.
Va multumesc
cmandrei
sad.gif pai repara cei de la electrica auto nu ? ... sau iei unul functional de la dezmembrari
msttgabriel
multumesc oricum , cu asa un ajutor o sa-mi schimb masina , am inlocuit si electromotorul dar tot clank face .era simplu la un service dar stii cit costa pentru rabla pe care o am ? Credeam ca exista sia lte sfaturi , dar pina vad un raspuns schimb toata masina.
adrianrizescu
ce Renault ai ? benz sau diesel.?
renault_18
incearca p b-dul dacia 123. intra pe alternatoare-demaroare.ro
daca ajungi acolo,spune-mi si mie t rog ce preturi au.nu prea am timp liber,iar pe mail nu vor sa-mi trimita o oferta de preturi.
eventual cauta in site "solex" topingul lansat de mine.poate afli cat m-ar costa sa rezolv problema electromotorului la ei.
Delphinul
am avut si eu probleme cu electromotrul la mine era bobina....ai mare grija ca e posibil sa fie si din contact nu neaparat de la electromotor. Spor la treaba
hhor11
salut

sa iei carbune de NOVA cele galbene nu alea negre ca alea nu-s bune deloc
si sa vezi arcurile
daca nu face contact ca lumea se incalzeste de aia se topeste fludorul pe contacte
si daca arata urat ai fece bine daca ai da rotorul la un meserias strungar sa rectifice putin
Daca face zgomot, e din cauza roti de coroana, aia mare pe ambreiaj, se poate shimba cu una de nova, e ieftin
numai ca tre sa desfaci motorul

daca vrei altul reinnoit, am eu unul de vanzare...


daca te mai pot ajuta cu sfaturi

gaby_dombi@yahoo.com
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.