Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: frana de mana slabita rau
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
Renaultouille
salutare! frana de mana inainte cum o trageam imediat frana dar acum de la o vreme ca sa tina cat de cat trebuie s-o trag de mai am un pic si o rup...e foarte slaba. ce are si ce trebuie sa fac?
sqryn
ori o lasi asa ori o repari. poti sa mergi cam la orice service sa o stranga, nu cred ca e mare lucru de facut.
Cristi39
service
driv8r
Se regleaza usor.Voi reveni cu fotografii
mafia_ooops
Si la mine e la fel, astept foto wink.gif.S-ar putea strange fara a merge in service, cum?mc.
claus
l-am mutat la tutoriale
Adila16
Cum se prezinta placutele de frana? Cat de uzate sunt?
Ineficienta comenzii franei de stationare a survenit brusc sau intr-un anumit interval de timp?

Daca frana de mana a devenit ineficienta destul de repede (o saptamana - doua, sa zicem) problema poate fi de la cablurile de comanda, care, dintr-un motiv oarecare, s-au relaxat/intins/rupt...Sau de la avarierea placutelor.
Daca povestea asta a aparut in cateva mii de kilometri, atunci poate fi vorba despre uzura fireasca a placutelor de frana.

LE Scuze, am sesizat tutorialul dupa ce am postat. blush.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.