Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme Trapa electrica Clio II Bicorp
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
coc_de
Am un Clio II Bicorp din 2001, odata cu dezgetul a venit si urmatoarea problema, la trapa a inceput sa se auda zgomote foarte enervante gen scartait la fiecare denivelare a carosabilului. Tin sa mentionez deasemenea ca angrenajele trapei sunt unse corespunzator cu vaselina, nu se aud zgomote metalice in momentul deschiderii/inchiderii. Am nevoie d sfatul dvs. Ca o paranteza as vrea sa va mai povestesc urmatoarea chestiune: Am un prieten care lucreaza la reprezenta Mercedes-Benz din Bv si acesta mi-a povestit ca la aceasta marca exista un chit d uzura pt trapa care costa aprox 10 euro si e format din cateva plastice care se uzeaza din pricina folosirii trapei, stie cineva daca exista asa ceva si la Renault.

Va multumesc anticipat
SorinV
greseaza chederele cu silicon special. Eu folosesc 2+2 silicone lubricant special pentru chedere. gasesti la augsburg sau uneori la benzinariile lukoil. e sublim efectul. pacat ca nu dureaza decat o luna. oricum se merita.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.