Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

22 Pages « < 18 19 20 21 22 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Renault Clio III

kekemes
post 26 Jul 2006, 09:37
Post #571


Membru


Group: Members
Posts: 104
Joined: 27 March 06




@fade2black

mersi de sfaturi!...pana acum nu am facut drivetest decat cu un dinamique,...privilegeuri multe erau pe calea floreasca la renault...afara...si ma uitam asa ca parca e mai frumos cu negru si argintiu in interior...
oricum de luat..CLIO III imi iau...200%!!...acum ar mai trebui sa pun in balanta privilege-ul cu dinamiqueul...dar oricare ar fi as fi SUPER multumit:)

la culori...am vrut initial sa ne luam rosu...dar sotia mea a avut o remarca visavis de rosu (ce aiurea suna:)...e sotie dar nu in sensul comun, chiar dc suntem casatoriti...ma rog...prietena..ca suna mai bine) :
"farurile spate nu mai ies in evidentza, nu se mai vad asa rotunde si frumoase"...si al naibii..asa e!!!
asa ca o sa ne orientam ori catre bleu-gri...ori un alt albastru..dar nu din ala tzipator...
de-aia vroiam sa vad poza cu masina bleu-gri:)


--------------------
Renault Clio III 2006 Dynamique 1.4 16V, bleu gri, senzor parcare, climatronic, mp3, jante aliaj, FR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fade2black
post 26 Jul 2006, 09:41
Post #572


Membru autentic


Group: Members
Posts: 205
Joined: 21 June 06




@Alex.G

Privilege este si diesel de 80CP. www.renault.ro nu e actualizat.


--------------------
Renault Clio III 2006, dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
senior
post 26 Jul 2006, 09:47
Post #573


Membru incepator


Group: Members
Posts: 24
Joined: 26 April 06




@kekemes

Succes si sper sa ai parte de masina cat mai repede. Ar fi bine sa pui in balanta si termenul de livrare.


--------------------
Renault Clio 3 1,4/16V
Renault Clio III, 1,4 16V, 98CP, confort dynamique, 2006, bleu-gris
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fade2black
post 26 Jul 2006, 09:52
Post #574


Membru autentic


Group: Members
Posts: 205
Joined: 21 June 06




@kekemes

Eu am facut drive-test cu Dinamique 1.4 98 CP. Culoare era super, gris eclipse, eu pe asta as fi ales-o. Intre timp, fiindca stau aproape de reprezentanta am urmarit si alte culori.
Asadar, parerea mea, negru metalizat e naspa rau. Ce am observat e ca dupa 2 zile de stat in parcare se vedea praful pe el de parca ar fi mers o luna pe macadam. A mai dat si o ploicica ce a lasat niste dare de noroi pe ea. Negru ala ii accentueaza formele, dintr-o data masina mi s-a parut altfel, chiar nu-mi placea, portierele pareau imense si stopurile ieseau prea mult in evidenta. Pe de alta parte cand era curata arata super, cine isi alege culoare asta trebe sa iabe timp sa si-o spele des.
Mai era un model rosu, cu manerele negre si bandourile negre, arata bine. Mie mi se pare prea omogena ca si compozitie. Parea rezistent la jeg, am observat-o vreo 3 zile.
Si a mai aparut un verde, arata surprinzator. Mie nu imi place verdele, dar pentru amatorii de verde eu zic ca e o combinatie foarte reusita.

Bafta la alegerea culorii/ambiantei. Apropos, te-ai interesat cat dureaza sa iti aduca Privilege? Ti-au confirmat ei ca vine din FR?


--------------------
Renault Clio III 2006, dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kekemes
post 26 Jul 2006, 09:59
Post #575


Membru


Group: Members
Posts: 104
Joined: 27 March 06




dealerul nu mi-a confirmat ca privilege = franta...asta am aflat aici de pe forum...
eu cam in septembrie as face comanda...si termenul de livrare chiar nu ma intereseaza...poate sa fie si 2-3 luni...atata timp cat imi aduc exact ce vreau....
as vrea sa o inmatriculez pana in 2007..deci cam decembrie cel tarziu...pt ca am auzit ca o sa creasca rau de tot taxele pt inmatriculare....
pt un amarat de logan taza o sa fie 620 E..de la 1 ianuarie 2007...
prefer sa o inmatriculez in decembrie si sa dau banii astia pe casco:)


--------------------
Renault Clio III 2006 Dynamique 1.4 16V, bleu gri, senzor parcare, climatronic, mp3, jante aliaj, FR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kekemes
post 27 Jul 2006, 21:06
Post #576


Membru


Group: Members
Posts: 104
Joined: 27 March 06




inca o intrebare...pt cine nu are diesel...am vazut ca nu se mai trece motorizarea pe bara neagra laterala a usii ca la clio 2, sau megan, etc (de ex "1.4 16V"), doar la diesel am vazut "dCi"...
este adevarat?...sau am vazut eu aiurea...sau poate am vazut fata cealalta, pe care nu scrie...
ms


--------------------
Renault Clio III 2006 Dynamique 1.4 16V, bleu gri, senzor parcare, climatronic, mp3, jante aliaj, FR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 27 Jul 2006, 22:45
Post #577


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




Da, la modelele pe benzina nu este trecuta motorizarea nici pe bandourile laterale si nici pe capacul ornamental de la motor, unde scrie doar 16v.


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kekemes
post 28 Jul 2006, 09:26
Post #578


Membru


Group: Members
Posts: 104
Joined: 27 March 06




vreun motiv anume pt asta stiti?
mi se pare cel putin ciudat...adica vinzi aceeasi masina, daca e diesel ii shtantezi un dCi, daca e pe benzina nu te mai complici cu treaba asta...chiar daca la toate celelalte tipuri de renault te-ai complicat...
ciudat


--------------------
Renault Clio III 2006 Dynamique 1.4 16V, bleu gri, senzor parcare, climatronic, mp3, jante aliaj, FR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fade2black
post 28 Jul 2006, 14:33
Post #579


Membru autentic


Group: Members
Posts: 205
Joined: 21 June 06




Abureala, nu-ti fa griji ca masina merge la fel de bine si daca nu scrie 1.2/1.4/1.6 16V pe ea. Tu sa fi sanatos!


--------------------
Renault Clio III 2006, dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kekemes
post 29 Jul 2006, 17:43
Post #580


Membru


Group: Members
Posts: 104
Joined: 27 March 06




am fost azi pe la dealeri...sa culeg impresii, sa vad cam cat ar mai lasa fiecare in materie de accesorii...

first stop...meridian...la mama dracu..pe iuliu maniu...(eu locuind pe la victoriei)

ma asteptam sa vad in showroom zeci de clio 3-uri dispuse in cerc...la fel ca in poza de pe site...
aiurea...unu grean pt drivetest...si inca 2 inauntru...nici un privilege (pana la urma nicaieri nu am vazut privilege..)

un baiat amabil...am stat de vorba cu el vreo jumatate de ora..si despre concurentza, si despre detalii estetice, etc...a zis saracu ca se pot obtine presuletze, alarma...si cam atat...
cica au f multi angajati si orice pb as avea cu masina, imi fac programare si in max 2 zile ma primesc...

2nd stop...serus...
o apatie si un aier de vacanta totale...nu era nimeni in showroom...
pana la urma a zis portarul ca cica dc vrem ceva sa ne grabim ca se termina programul...si ne-am dus sa vorbim un pic cu directoarea pe vanzari...
nici nu ne lasa sa intrebam ceva...ca ea isi spunea poezia...
ne-a adormit rau tanti aia...avea si 10 icoane p ebirou...ce sa mai...era o "maicutza" smile.gif
a zis totusi ca la ei se fac programari pt service si cu 2 luni inainte...si ca asta e "avantajul" pe care il putem avea dc cumparam de la ei...ca postvanzare.....au experientza si ce buni sunt ei...
De primit ceva...ciuciu...practic totul e postvanzare...
atunci i-am zis si eu...ca practic pe ei nu ii intereseaza dc cumparam sau nu masina de la ei...
a sarit repede ca cica fiind client serus ne ajuta sa rezolvam mai repede eventoale pb...
ce sa spun...ne-a cam ofticat maicutza aia...

3rd last stop...cobalcescu..
apatie maxima si aici..nimic nou...nici covoras nu da..tre sa dam noi 44 E pe unu...



asa ca...mare dilema...d eunde sa o iau?smile.gif))


revin..dar acu tre sa fug
papa


--------------------
Renault Clio III 2006 Dynamique 1.4 16V, bleu gri, senzor parcare, climatronic, mp3, jante aliaj, FR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mackerel_fish
post 30 Jul 2006, 08:30
Post #581


Membru incepator


Group: Members
Posts: 32
Joined: 28 September 05
From: Bucuresti




QUOTE(kekemes @ 29 Jul 2006, 18:43)
asa ca...mare dilema...d eunde sa o iau?smile.gif))
revin..dar acu tre sa fug
papa
*



mai sus de alarma si covorase n-am capatat nici eu (am cautat in plus la auto marcus). exista si posibilitatea primei revizii gratis, dar s-ar putea sa fie mai putin decit alarma (scuze, n-am retinut daca vrei un clio pe benzina sau pe motorina)...


--------------------
Clio III 2006, 1.4 16V
asa, si?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kekemes
post 30 Jul 2006, 09:03
Post #582


Membru


Group: Members
Posts: 104
Joined: 27 March 06




QUOTE(mackerel_fish @ 30 Jul 2006, 09:30)
mai sus de alarma si covorase n-am capatat nici eu (am cautat in plus la auto marcus). exista si posibilitatea primei revizii gratis, dar s-ar putea sa fie mai putin decit alarma (scuze, n-am retinut daca vrei un clio pe benzina sau pe motorina)...
*



ma gandeam s aimi iau pe benzina...dar acum a mai aparut o dilema...mare...

"PROBLEMA" cu cuplul...
eu nu am mers decat pe dacie (berlina sau break...una din 86 cealalta din 99, fara injectie)
marea intrebare ar fi...prin prisma unui fost conducator de dacie...care la 2mii de turatii face ca toti dracii...si daca suporti zgomotul pana la 3 mii, schimbi urgent acolo...ar fi un impediment in stilul de condus propriu unui "shofer" de dacie....atunci cand se va urca intr-un clio pe benzina??

am simtit asta si la drivetest...adica la 3 mii de turatii nu auzeai nici musca...si nici nu tragea...doar cand sarea bine de 3 mii atunci se mai ducea ...

eu nu ma prea pricep...ca idee cuplul la dacie cat o fi?...asta ca sa imi fac o idee...
am vazut ca la dci cuplul e de 2mii rotatii....cam cum estimez eu ca e si la dacie (poate mai mult...but then again..nu ma pricep!:))
si atunci as luat dci...ca sa se apropie ca stil de schimbat viteze cu dacia (chiar dc practic nu exista asemanare intre ele:))

sfaturi?
e asa mare impediment faza cu cuplul? (la stilul dacie de schimbat viteze)

o alta chetie ar fi consumul....cica consuma 10 pe autostrada...cea pe benzina...
spuneti-mi si mie va rog consumuri medii urbane/extra/autostrada...
thanx!!!








--------------------
Renault Clio III 2006 Dynamique 1.4 16V, bleu gri, senzor parcare, climatronic, mp3, jante aliaj, FR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexC
post 30 Jul 2006, 09:36
Post #583


Vrum Vruuum


Group: Members
Posts: 1.651
Joined: 22 May 05
From: Bucuresti




In oras (Bucuresti, nu Barlad) va consuma 9-10% pe benzina si 6% pe motorina. La drum intins cam 60-80% din consumul din oras, in fiecare caz in parte, in functie de stilul de mers. Poti sa consumi 6% cu benzinarul mergand decent, fara bruscari, dar poti consuma 6% si cu dieselul daca o alergi ca nebunul. Eu as merge pe 7% benzina in afara si 4,5% dieselul.

Calculele le faci tu. Personal eu as alege dieselul, datorita cuplului mul tmai mare, care este de fapt cel care te conduce zi de zi prin oras, nu caii-putere.

P.S. Ti-am dat PM


--------------------
Renault Laguna III Privilege 2.0dci CVA 150CP
Butoanele ne fac viata mai frumoasa :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mackerel_fish
post 30 Jul 2006, 10:22
Post #584


Membru incepator


Group: Members
Posts: 32
Joined: 28 September 05
From: Bucuresti




QUOTE(kekemes @ 30 Jul 2006, 10:03)
sfaturi?
e asa mare impediment faza cu cuplul? (la stilul dacie de schimbat viteze)

o alta chetie ar fi consumul....cica consuma 10 pe autostrada...cea pe benzina...
spuneti-mi si mie va rog consumuri medii urbane/extra/autostrada...
thanx!!!
*



pe mine nu m-a deranjat la drivetest, desi si eu vin tot de pe dacie. drept sa-ti spun, ma gindesc ca nu asta ar trebui sa fie principalul motiv pentru care iti iei benzina/motorina, ci niste calcule de bani si amortizari - pentru ca stilul de condus se schimba, cum stim foarte bine, nu e un dat. oricum o sa schimbi (schimbam) o multime de chestii din stilul de condus de pe dacie, prin simplul motiv ca facilitatile de pe clio sint cu totul altele wink.gif

am fost cu unul pe autostrada si a mers cam in 6,7, nu are cum sa consume extraurban cit consuma in oras... parerea mea ©.


--------------------
Clio III 2006, 1.4 16V
asa, si?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kekemes
post 30 Jul 2006, 11:57
Post #585


Membru


Group: Members
Posts: 104
Joined: 27 March 06




mersi de 'comfort' legat de faza cu autostrada:) chiar ma speriasem...
o consuma ea mai mult decat pe motorina..dar chiar asa?...10 pe autostrada...

o mica chestie....in oferta...apare ca optiune packlook-ul (192 E doar pe dynamique, ...l acelelalte 2 tipuri optiunea apare ca nedisponibila)

packlook...tot din oferta extras .. = FBL + manere cromate la usi + MASCA PROIECTOARE NEAGRA

adica dc nu pui packlook pe ea nu ai masca de jos de sub faruri...cea de la proiectoare?...sau cum?
ms!


--------------------
Renault Clio III 2006 Dynamique 1.4 16V, bleu gri, senzor parcare, climatronic, mp3, jante aliaj, FR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kekemes
post 30 Jul 2006, 12:22
Post #586


Membru


Group: Members
Posts: 104
Joined: 27 March 06




dar masina asta nu consuma cel mai mult fata de celelalte masini din clasa ei???..ma refer la benzina 1.4...

la c3 urban e 8.1 (90cai), micra are 7.9(80 cai), yaris are 7.2, fiesta cu 8.3...etc
doar loganul vad ca are 10 l...
oare valorile astea se respecta?...am un prieten cu logan care a mers mai mult in Bucuresti decat extraurban...si are o medie de consum cam de 7.3...
tare ciudat....



--------------------
Renault Clio III 2006 Dynamique 1.4 16V, bleu gri, senzor parcare, climatronic, mp3, jante aliaj, FR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexC
post 30 Jul 2006, 15:54
Post #587


Vrum Vruuum


Group: Members
Posts: 1.651
Joined: 22 May 05
From: Bucuresti




la Clio masca farurilor este argintie sau metalica. Este vorba de "rama" farurilor, exact partea de langa caroserie, dar care face parte din ansamblul optic. In cazul pachetului look masca devine neagra.

kekemes, Clio are 98CP si un motor de 1,4 16V. Daca iei exact ce scrie producatorul diferenta fata de concurenta este minora. Ia insa in calcul ca mai folosesti din cand in cand AC in oras sau prinzi niste drumuri din alea infernale si consumul va creste si el...


--------------------
Renault Laguna III Privilege 2.0dci CVA 150CP
Butoanele ne fac viata mai frumoasa :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mackerel_fish
post 30 Jul 2006, 16:35
Post #588


Membru incepator


Group: Members
Posts: 32
Joined: 28 September 05
From: Bucuresti




nu consuma chiar putin, dar fata de c3 are 140 de kg in plus, de exemplu. si la drivetest n-a ajuns niciodata nici macar la 8 la suta, intr-o linistita zi de simbata in care nu era trafic.


--------------------
Clio III 2006, 1.4 16V
asa, si?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kekemes
post 31 Jul 2006, 10:15
Post #589


Membru


Group: Members
Posts: 104
Joined: 27 March 06




aveti idee de aspectul urmator?...am vazut 2 tipuri de indicatoare benzina pe clio3...cu cel cu care am facut drivetest..un dynamique 1.2 indicatorul era fix ca la clio2...pe display...cu segmentzele...
dar pe restul masinilor din showroomuri, indicatorul e unul clasic...ca limba de la ceas...sub kilometraj...in plus apare intre km si turometru panelul cu mashinutza (cu usi deschise sau inchise)
si o alta intrebare de acelasi gen...a citit in revista Quattroruote in numarul special dedicat clio3...ca cica marsarierul se activeaza ridicand de inelul de pe schimbator...adica la fel ca la clio 2
in pliantul clio iii...pe care banuiesc ca il aveti toti:)...eu am vreo 3-4...de la fiecare dealer:)...la pagina 4-5 unde e poza cu un bord de dinamique...schimbatorul de viteze este precum au descris oamenii aia in revista...
dar eu nu am vazut nici la testdrive, nici la showroomuri acest sistem...cu marsarierul in stanga vitezei1...ci sub viteza 5...

care e faza?..de ce 2 tipuri (in ambele cazuri) si care e criteriul?

off topicul de mai sus: jantele de aliaj suporta pneuri/cauciucuri diferite fata de rotile normale...care este diferenta?...care e treaba cu jantele de aliaj? costa mai mult cauciucurile pt cele cu aliaj?...

ms

This post has been edited by kekemes: 31 Jul 2006, 12:45


--------------------
Renault Clio III 2006 Dynamique 1.4 16V, bleu gri, senzor parcare, climatronic, mp3, jante aliaj, FR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
viculet
post 31 Jul 2006, 13:03
Post #590


Membru incepator


Group: Members
Posts: 75
Joined: 26 February 05




Iti spun ca la varianta dinamique indicatorul de benzina este clasic ( Asa este la masina din semnatura ). Si nu stiu daca ai fost atent la cadranele ceasurilor, erau cromate(daca se poate spune asa ) . Si apoi nu prea afeteaza, pentru ca ai calculatorul de bord care iti arata consumuri si restul. Legat de schimbator este in spate la viteza 5. In manual de utilizare al masinii sunt si chei cu trei butoane si acel indicator de benzina , dar care apar la masini in functie de tara de destinatie (din cite imi aduc eu aminte).


--------------------
Renault Clio 3,1.2 16 v 2006 Dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kekemes
post 2 Aug 2006, 10:15
Post #591


Membru


Group: Members
Posts: 104
Joined: 27 March 06




are cineva senzor parcare?..ca ma gandeam sa il includ...ca sa vina dynamique-ul din franta....
ce face si sub ce forma?smile.gif
mesri!


--------------------
Renault Clio III 2006 Dynamique 1.4 16V, bleu gri, senzor parcare, climatronic, mp3, jante aliaj, FR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_slz
post 2 Aug 2006, 11:25
Post #592


Membru


Group: Members
Posts: 141
Joined: 18 June 04




Am eu senzori...Cand te apropii de un obstacol incep sa bipaie. Cand esti la 30 de cm de ceva scot un sunet continuu. Si da, daca comanzi senzorii, masina vine din Franta insa ai ceva de asteptat. La mine au fost 2 luni iar masina arata la fel ca una din Turcia. Nu e nici o diferenta, decat ca astepti mai mult.


--------------------
Renault Clio III 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fade2black
post 2 Aug 2006, 12:48
Post #593


Membru autentic


Group: Members
Posts: 205
Joined: 21 June 06




Si la mine timpul de asteptare e de 2 luni.Mai am o saptamana.......
Ma gandesc ca vine de la turcaleti ca nu am pus nimic special pe ea decat clima auto. Daca chiar vrei sa fi sigur ca masina va fi facuta in Franta insista pe langa dealer sa iti arate in baza de date unde va fi facuta masina.
Bafta!


--------------------
Renault Clio III 2006, dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kekemes
post 2 Aug 2006, 17:16
Post #594


Membru


Group: Members
Posts: 104
Joined: 27 March 06




apropo...cum e clima auto?...merita?...ca bani asa...e cateva milioane in plus...ar merita...dar ca functionalitate?
adica, chiar o sa imi fie greu sa invart de switchu manual?...sunt in dubii dc sa pun sau nu..smile.gif
pareri pro/contra?smile.gif

pana acum ma gandeam sa iau dynamiqul...cu mp3, jante, senzor parcare (*=FRA) si vopsea...ajunge cam cat un privilege (cu mp3 si vopsea)...cu 50 E mai scumpa...dar are tot ce trebe si vine tot din Fr...fata de privilege raman fara manere cromate si scaun lombar...
mai e dilema cu clima auto...smile.gif
ci cu culoarea:))))


--------------------
Renault Clio III 2006 Dynamique 1.4 16V, bleu gri, senzor parcare, climatronic, mp3, jante aliaj, FR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexC
post 3 Aug 2006, 09:44
Post #595


Vrum Vruuum


Group: Members
Posts: 1.651
Joined: 22 May 05
From: Bucuresti




Sa iei in calcul si diferenta de culoare la interior. Bejul se intretine mai greu si se murdareste mai usor.

Clima auto e mai confortabila, iti ofera mai multe informatii despre temperatura si iti va fi mai usor la revanzare.


--------------------
Renault Laguna III Privilege 2.0dci CVA 150CP
Butoanele ne fac viata mai frumoasa :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fade2black
post 3 Aug 2006, 10:34
Post #596


Membru autentic


Group: Members
Posts: 205
Joined: 21 June 06




Si la mine a iesit dCI-ul la pretul unui privilege, chiar peste el. Intr-adevar am pus si eu mp3 si vopsea pe langa clima auto. Jentile de aluminiu nu ma incanta, nici senzorii de parcare, poate pack look as mai fi pus pe ea, dar depaseam bugetul.
Cum sa zic clima auto e super ok, gandeste-te ca nu mai trebe sa butonezi sa ai tot timpul o temperatura constanta in habitaclu. Cu climatronic poti pune ventilatia pe auto si el decide pe unde sa bage aerul, cat de tare sa bage. Eu zic ca pentru 103 E plus taxe se merita, e un pas mare spre confort.

Vreau sa intreb si eu pentru cei ce au deja Clio, cat costa inmatricularea, covorasele auto (cele originale pentru clio), eventual o alarma si un pret pentru asigurarea CASCO. In max o saptamana am masina si vreau sa stiu ce ma asteapta.


--------------------
Renault Clio III 2006, dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 3 Aug 2006, 10:39
Post #597


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.438
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Uite aici ceva despre inmatriculare, cat despre Casco se discuta aici


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kekemes
post 3 Aug 2006, 11:55
Post #598


Membru


Group: Members
Posts: 104
Joined: 27 March 06




@fade2black

eu am vazut in oferta la showroom la serus parca..sau meridian...un covoras 40 E!!!...da'i in ma'sa ca pot si ei dealerii sa dea cate un covoras si o alarma...
cand o sa ma duc sa comand...o sa stabilesc acest aspect de la bun inceput...
am inteles tot de aici de pe forum ca mai toti dealerii dau covorase si alarma...
ma gandesc poate poti sa vorbesti cu dealerul cand te duci sa ridici masina...sa iti puna si tie covorase macar..ca esti baiat bun:)
bafta!


--------------------
Renault Clio III 2006 Dynamique 1.4 16V, bleu gri, senzor parcare, climatronic, mp3, jante aliaj, FR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fade2black
post 3 Aug 2006, 13:24
Post #599


Membru autentic


Group: Members
Posts: 205
Joined: 21 June 06




Tu poti sa ceri, si eu am cerut, dar degeaba. Vrei sa spui ca 40E is toate cele 4 covorase, nu doar unul!
Cica CASCO pentru Clio ul meu e de 660E, cam 5%, full la Allianz asigurari. E un pret corect?


--------------------
Renault Clio III 2006, dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alex_5
post 3 Aug 2006, 13:24
Post #600


Membru incepator


Group: Members
Posts: 73
Joined: 22 June 06
From: Bucuresti




Salut! Eu am clima auto si zic ca merita toti banii! Vreau sa zic ca imi raceste la 10 metri dinn momentul de cand am plecat de pe loc! Iti recomand sa iti iei! Despre covorase stiu ca sunt de 2 feluri : alea din cauciuc costa 52 Euro iar cele din material textil 114 Euro ! Eu le-am luat pe ale dinn cauciuc ca se intretin mai usor biggrin.gif Mai intreaba si tu la renault ! Bafta !


--------------------
Reno Clio III 1.5 dCI 2006 Dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
22 Pages « < 18 19 20 21 22 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th September 2024 - 12:42
Dacia