Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

Dacia Break, B-65-LYL

BennyORWO
post 29 May 2012, 10:33
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 403
Joined: 10 June 11
From: Alexandria-TR




Dupa cum spune si titlul topicului,vreau sa va prezint masinuta mea,o masina care in curand va avea parte de o odihna lunga si bine meritata dupa 18 ani de exploatare.
Sa va spun cateva detalii legate de istoria acestei masini:
A aparut in viata mea(eu avand 11 ani atunci)in vara anului 2001,masina cumparata de la o matusa de a mea din Bucuresti(numerele fiind pastrate),fiind prima si unica(deocamdata)masina a parintilor mei.
Dealungul timpului masina a suferit 2 accidente minore,necesitand doar inlocuirea aripilor(dupa cum se poate observa in poze,nu sunt aripile originale),si a farului dreapta.
Intre anii anii 2005-2007 si 2008-2011 masina a stat pe dreapta,din cauza ca numai era nevoie de ea,ea fiind perfect functionabila.
In 2011 in iunie,cand m-am apucat de scoala de soferi,treaba s-a schimbat,LYL-ul starnindu-mi interesul.
Dupa toata perioada de pauza masina treabuia vazuta de un mecanic,asa ca exact cand am inceput orele la scoala de soferi,am dus masina la un mecanic pentru mici reparatii.
Masina am luat-o de la mecanic exact in ziua in care am luat si dovada de permis,fiind o bucurie foarte mare pentru mine.
Spuneam mai sus ca LYL va avea parte de o odihna lunga,cauza fiind ca un Duster ii va lua locul foarte curand.
De vandut LY-ul nu vand,REMAT nici atat,tin mult la aceasta masina,face parte din copilaria mea,si a vietii mele.



--------------------
Daewoo Nubira 3 2003 - TR-09-BEN
Dacia 1410 Break CN2 1994 B-65-LYL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex_DNK
post 30 May 2012, 12:47
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.795
Joined: 9 May 08
From: Slobozia




QUOTE(BennyORWO @ 29 May 2012, 11:33)
Dealungul timpului masina a suferit 2 accidente minore,necesitand doar inlocuirea aripilor(dupa cum se poate observa in poze,nu sunt aripile originale),si a farului dreapta.
*


.....care poze?


--------------------
skoda octavia 2009 - 87 dnk
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BennyORWO
post 30 May 2012, 16:46
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 403
Joined: 10 June 11
From: Alexandria-TR




Cand am creat topicul am avut probleme cu internetul,si s-au creat 3 topicuri in loc de unu(am rugat un moderator sa stearga 2 dintre ele).
Pozele sunt la topicul cu cele mai multe replay-uri,pe acel topic imi voi continua jurnalul de bord.


--------------------
Daewoo Nubira 3 2003 - TR-09-BEN
Dacia 1410 Break CN2 1994 B-65-LYL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
l@u
post 30 May 2012, 21:24
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.057
Joined: 31 July 06




si atunci de ce mama ciorii postezi pe toate ?


--------------------
Land Rover Freelander Td4, HSE -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 9th May 2024 - 05:32
Dacia