Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Captur TCE100 GPL, activare frana de mana

DET
post 28 Mar 2022, 20:00
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 28 March 22




salut! am cumparat un Captur TCE100 GPL cu care am avut nenumarate probleme, inca de la inceput.

culmea, se manifesta aleator si, de fiecare data cand am fost la service, mi se spunea ca totul functioneaza normal.

mi s-au stins farurile, mi s-au deblocat portierele, mi-au disparut absolut toate informatiile de pe computerul de bord, lumina ambientala din protiera nu se adapteaza decat rar la intuneric/lumina

am avut probleme cu around view camera care are momente cand nu arata nimic video

stergatoarele nu functioneaza pe automat mai mult de 2-3 minute, apoi senzorul nu mai declanseaza si trebuie sa dai pe manual

ultima patanie: s-a pus frana de mana si mi-a fost imposibil sa mai deplasez masina inainte, inapoi sau s-o parchez. Urcata pe rampa si la testare, NU a dat nicio eroare, la fel cum nici inainte nu a dat eroare la nicio problema.

foarte greu au identificat cateva dintre probleme, dar tot nu le-au remediat.

ce se poate face in acest context, pentru ca masina nu mi se pare sigura si a ajuns sa imi fie si teama sa o conduc? Aveti idee?


--------------------
Renault Captur TCE 100 GPL 2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MyKe89
post 29 Mar 2022, 09:22
Post #2


Membru RFG


Group: Members
Posts: 3.013
Joined: 16 December 07
From: Bucuresti




O să vină unii care o să spună că ești prea pretențios și că mașina n-are nimic de fapt. smile.gif


--------------------
'23 Honda CR-V e:HEV
‘23 Honda NC750XA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alexei87
post 2 Apr 2022, 15:37
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 2 October 21




Salut, am aceelasi model si nu am intampinat nici una din problemele astea, imi pare rau sa aud , chiar ghinion. sad.gif


--------------------
Renault Captur 2021
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 23:19
Dacia