Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Sfaturi si informatii, Bacau-Brasov-Transfagarasan-Targoviste

Racky
post 16 Jul 2006, 14:14
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.050
Joined: 1 June 05




Pe la sfarsitul saptamanii ai mei vor s-a mergem pe traseul Bacau-Brasov(oprire de 1-2 zile pe la rude)-Transfagarasan-Targoviste...Ce se aude de starea drumurilor ? Probleme ceva? stiam de ceva probleme la Curtea de Arges... Ceva obiective turistice ce merita vazute in zona Olteniei care stiti ? cam cautat pe net prin ceva ghiduri turistice si in afara de Pestera M.U.I.E.R.I.I(scris asa din cauza cenzurarii de pe forum smile.gif),Ocnele Mari si ceva prin Ramnicul Valcea mai nimic nu apare pe net(sau nu am cautat eu bine)

This post has been edited by Racky: 16 Jul 2006, 14:24


--------------------
Renault . .
2005 Symbol 1.4 8V Fidji
2008 Laguna III estate 2.0 dCI(150)-Initiale Paris
2002 Clio Bicorp 1.5 dCI 85-Privilege
2009 Laguna coupe GT 3.0 V6 dCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 16 Jul 2006, 18:46
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




In mod sigur nu ai cautat bine, cel putin nu pe daciaclub.ro... La fel ca multi altii, in loc sa pui mana sa rasfoiesti 5 minute site-ul, vrei ca, cineva sa-ti faca rezumate PE TRASEUL TAU. Ia incearca sa citesti tu ce au scris altii, sa-ti recompui din posturile lor traseul tau si poate in viitor sa aduci si ceva contributie, post factum...

PS: de la Bacau la Magura drumul e sigur super bun...


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
StefanT
post 16 Jul 2006, 20:01
Post #3


STF - Special Tactical Force


Group: Members
Posts: 3.413
Joined: 19 April 04
From: Bucuresti




Si cu il incalzeste ma ca e bun drumul Bacau-Magura? Is 20 de kiloetri din atatea sute, nu stiu daca il poate consola cu ceva. Si daca un drum pe ici pe colo cu gropi si cu 2 benzi, ce trece prin multe localitati, cu serpentine poate fi numit drum super bun, da, sunt de acord.


--------------------
Suzuki GSX-1300-R 2008 - B'100'HAY
Fan Reno 53379
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 16 Jul 2006, 20:48
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




Ma scuzi, da mesajul tau ma face sa rad... Poate daca mai citesti odata tot reply-ul incep sa cada si fisele...

PS: "..."


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Racky
post 17 Jul 2006, 09:32
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.050
Joined: 1 June 05




WOW,chiar nu stiam ca drumul pe Magura e bun smile.gif...merg aproape saptamanal pe el...cat despre cautarea mea..eu nu am cautat pe dacia-club ca n-am treaba p'acolo,cat despre comoditatea de care vorbesti s-a stii ca te inseli,am cautat pe net prin niste asa zise site-uri cu ghiduri turistice si nimic,am cautat prin route planere care ziceau ca au si obiectivele turistice de prin zona si tot nimic.Vad ca se intampla ceva cu unii de pe forumul dacia...se baga in seama oriunde cu niste sfaturi de 2 lei, doar asa de amorul artei de face posturi...Infine,dupa comportamentul unora vad ca n-o sa primesc nici un raspuns la intreabarea mea,asa ca ma duc in oras si cumpar un ghid turistic,ca nu am chef s-a ma cert cu unii pe forum....

This post has been edited by Racky: 17 Jul 2006, 09:32


--------------------
Renault . .
2005 Symbol 1.4 8V Fidji
2008 Laguna III estate 2.0 dCI(150)-Initiale Paris
2002 Clio Bicorp 1.5 dCI 85-Privilege
2009 Laguna coupe GT 3.0 V6 dCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dan_cristian2004
post 17 Jul 2006, 11:07
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 19 October 04
From: Craiova




Un posibil traseu:
(ai ce vedea si timp de 7-8 zile)
1. Bacau-Brasov Fagaras Balea Casacada - Balea Lac-Baraj Vidraru-Curtea de Arges, Rm Valcea, Calimanesti-Caciulata (posib. cazare)+Man Cozia, Voineasa, Lacul Vidra, Obarsia Lotrului Petrosani, Tg Jiu (la 15 km Runcu + cheile Sohodorului), Baia de Fier (Pestera cenzuratrii, Pestera Polovragi, Man. Polovragi, Cheile Galbenului) - la 15 km Novaci+Ranca, Rm. Valcea

2. Bacau, Brasov, Bran-Rucar, (+Pestera Dambovicioarei, Cheile Dambovicioarei)...


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,4 MPI, sept 2004 - DJ 69 TDK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 17 Jul 2006, 17:30
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




QUOTE(Racky @ 17 Jul 2006, 10:32)
Infine,dupa comportamentul unora vad ca n-o sa primesc nici un raspuns la intreabarea mea,asa ca ma duc in oras si cumpar un ghid turistic,ca nu am chef s-a ma cert cu unii pe forum....


Bravo, ai prins ideea; oricum, nu ti-ar fi stricat nici sa cauti pe daciaclub.ro...

Cat despre faptul ca unii poseda un simt al umorului echivalent cu 0, e intratabil. Poate ma repet, recititi... Cat despre goana dupa posturi, eu chiar cred ca sunt exemplul cel mai potrivit... biggrin.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 7th June 2024 - 03:17
Dacia