Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Jante R 19, marime

CoSsMy
post 20 Nov 2010, 13:05
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 107
Joined: 20 November 10
From: Brasov




salut...vreau si eu sa pun niste jante mai mari (de aliaj), de 16 as vrea insa nu stiu daca ar fi ok(fara sa modific suspensia, bineinteles). si nu cu gume cu low profile. SI trebuie neaparat omologate la RAR? astept ceva sfaturi sau alte optiuni, mai ales k astea mi se par extrem de mici(mai ales k masina e mare) si au inceput sa cam rugineasca. mersi smile.gif (pe masina din profil, R 19)


--------------------
Renault 19 1989 GTS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 20 Nov 2010, 14:10
Post #2


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




In cel mai fericit caz, pe R19 s-au pus 195/50R15, dar s-au pus doar pe 16Vuri care aveau diferente importante la trenul de rulare.

Nu face sorcova dintr-o masina care arata cat de cat bine.

Si-n plus, acum 21 de ani aveai 73 de cai, ii pui jante grele si late si o sa te rogi de ea sa se miste de pe loc...

LE - cisteste si respecta regulamentul - renunta la limbajul irc!

This post has been edited by R19/16v: 20 Nov 2010, 14:11


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CoSsMy
post 20 Nov 2010, 14:47
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 107
Joined: 20 November 10
From: Brasov




off...atunci macar la aceeasi dimensiune, dar aliaj. Insa am vazut destule cu jante mari. (chiar am un prieten care a pus de la un golf 4, tot 16(cu low profile, ce'i drept) si ii merge destul de bn. singura diferenta e ca a lui e chamade) sad.gif ...


--------------------
Renault 19 1989 GTS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 20 Nov 2010, 14:54
Post #4


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Ca ai vazut tu la el nu inseamna ca e o idee buna.


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CoSsMy
post 20 Nov 2010, 15:34
Post #5


Membru


Group: Members
Posts: 107
Joined: 20 November 10
From: Brasov




ok atunci...mersi de sfat. nu vreau totusi sa'mi creez singur probleme, poate fara rost. Insa aliaj tot ii pun. Chiar nu au cu ce sa afecteze, aceleasi dimensiuni, pastrez si cauciucurile. Cu alarma si inchidere centralizata aveti ceva idei? adica presupun ca se poate pune, dar cum si cam la ce pret, ce sa am in vedere, etc...


--------------------
Renault 19 1989 GTS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xjc0c0
post 21 Nov 2010, 10:43
Post #6


Membru


Group: Members
Posts: 830
Joined: 4 April 08
From: Brasov




Cossmy ,vino miercuri la 20:00 la macromall si iti explicam ce putem . CLICK AICI
In principiu,daca pastrezi dimensiunile recomandate ,nu-s probleme ce jante iti pui . Daca iti pui de aliaj este foarte ok , nu iti influenteaza cu nimic. Inchiderea / alarma ti-o poti cumpara aproape din orice magazin de piese auto. Montajul fiind relativ simplu. smile.gif

Numai bine !


--------------------
Ex: Megane I ---- ----
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CoSsMy
post 21 Nov 2010, 20:53
Post #7


Membru


Group: Members
Posts: 107
Joined: 20 November 10
From: Brasov




QUOTE(xjc0c0 @ 21 Nov 2010, 10:43)
Cossmy ,vino miercuri la 20:00 la macromall si iti explicam ce putem . CLICK AICI
In principiu,daca pastrezi dimensiunile recomandate ,nu-s probleme ce jante iti pui . Daca iti pui de aliaj este foarte ok , nu iti influenteaza cu nimic. Inchiderea / alarma ti-o poti cumpara aproape din orice magazin de piese auto. Montajul fiind relativ simplu. smile.gif

Numai bine !
*



As veni sincer, insa miercurea nu prea pot. Adik in general sunt f ocupat si ajung acasa tarziu. Si printre toti bolizii megane, laguna, scenic, fluence sau altele, cu tot felu d modificari, apar si eu acolo cu un moshulica din '89 la care imediat scoti picioarele prin podea si ai tractiune mijloc. Mersi de invitatie. Poate altadata. Mai ales k am un megane II in proiect ptr viitor, da nu pt un viitor foarte apropiat din pacate sad.gif


--------------------
Renault 19 1989 GTS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xjc0c0
post 22 Nov 2010, 13:57
Post #8


Membru


Group: Members
Posts: 830
Joined: 4 April 08
From: Brasov




Orice romb este binevenit. Indiferent de anul de fabricatie. Pana la urma R19 sta la baza Megane-ului rolleyes.gif


--------------------
Ex: Megane I ---- ----
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 15th May 2024 - 12:06
Dacia