Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Megane nou

mihailandrei83
post 27 Apr 2015, 21:13
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 40
Joined: 8 January 15




Salutare,
De sambata sunt posesorul unui M3 nou 110 cp Dinamique.
Din pacate astazi un berbec ma atins destul de tare. Bara spate sarita din clema stanga, planseul portbagajului strambat in marginea exterioara spate, haionul nu e la linie cu aripa in stanga. Maine o duc in service.
Jumatate din Tulcea trebuie sa mearga cu vaporul nu cu masina.

Sper sa o fac cat mai repede. Am facut deja 300 km si imi place tinuta si confortul la ea.


--------------------
Renault Megane 3 Dinamique 2015
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius80_eugen
post 27 Apr 2015, 22:42
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




Asa si ?

1. De ce trebuia facut un topic nou ?
2. Care e problema/intrebarea ta ?


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariusd4
post 28 Apr 2015, 07:40
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.967
Joined: 16 October 07
From: Bucuresti




Problema e ca are Megane nou...


--------------------
Renault/Skoda Logan/Fluence /Octavia/BMW/Octavia 2007/2010/2014/2012/2019 - B 112 ...
"Nebunul care perseverează in nebuia sa va deveni înțelept".
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihailandrei83
post 1 May 2015, 23:02
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 40
Joined: 8 January 15




Care ati mai avut probleme de caroserie, in cat timp au venit piesele noi? Aici ma refer la pisele achizitionate de un service Renault. In cazul in care o faceam eu masina, bara pe AM imi venea in jur de 2 saptamani. Pe OE dureaza mai mult.

PS: Din graba nu am fost foarte explicit la postarea trecuta si vad deja ca unii se simt deranjati de acest lucru. Ma scuzati de deranj, dar mai sunt astfel de topicuri deschise si nu s-a apucat nimeni sa ocarasca aceasta.
Daca tot ati sarit in sus de suparare de ce nu ati sters topicul si nu m-ati blocat ca utilizator al acestui forum?


--------------------
Renault Megane 3 Dinamique 2015
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IonutGligan
post 2 May 2015, 09:34
Post #5


impatimit marca renault


Group: Members
Posts: 783
Joined: 7 June 09
From: Cluj Napoca




QUOTE(mihailandrei83 @ 2 May 2015, 00:02)
PS: Din graba nu am fost foarte explicit la postarea trecuta si vad deja ca unii se simt deranjati de acest lucru. Ma scuzati de deranj, dar mai sunt astfel de topicuri deschise si nu s-a apucat nimeni sa ocarasca aceasta.
Daca tot ati sarit in sus de suparare de ce nu ati sters topicul si nu m-ati blocat ca utilizator al acestui forum?
*




Nu ai inteles nimic si crede-ma nu e cu rautate insa, de ce sa deschizi un topic nou daca pute-ai sa intrebi ceva in alt topic gen ("probleme tehnice") nu sa creezi inca unul la care nici din titlul topicului nu reiese defapt o problema semnalata atunci cand voi da search pentru o problema asemanatoare ca a ta.

Topicurile ar trebui sa aibe si un titlu pe problema in sine (si care sa nu se regaseasca in 10 topicuri) astfel incat atunci cand dau un search dupa un titlul sa imi gaseasca exact cel cu problema de care sunt interesat.

Daca tu ai scris doar "megane nou" cine poate intelege (doar din titlu, fara sa-l deschizi) despre ce ar fi acel topic ?

Sfat pentru cei noi sositi pe forum: (in ideea de a ma repeta), daca aveti o intrebare sau daca aveti o problema la masina dvs, mai intai cautati in cele 16 pagini ca sigur problema pe care o aveti a mai fost deja discutata si exista topic creat si dedicat pe problema respectiva si aveti posibilitatea sa postati in continuare acolo problema dvs.

Daca totusi nu gasiti nimic util, vedeti mai intai unde a-ti putea incadra intrebarea/problema dvs in alt topic creat deja insa fara a devia de la titlul topicului. Sunt si cateva topicuri care pot incadra mai multe probleme tehnice la un loc.

Rolul topicului vechi (cel creat deja atunci cand v-ati inregistrat pe acest forum) este ca problema sa se discute pe cat posibil intr-un singur topic dedicat pe problema si sa nu se creeze 10 topicuri (cu aceeasi problema) fiindca cititorii fie obosesc fie renunta sa caute in mai multe topicuri ca sa afle o solutie a problemei lor.

This post has been edited by IonutGligan: 2 May 2015, 09:40


--------------------
Renault Megane 3 Estate SPORT TOURER dCi 1.9-130 ponei 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 1st May 2024 - 16:29
Dacia