Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Portbagaj megane 2 blocat, O chestie imposibila...

bg17aw
post 6 May 2016, 11:41
Post #121


Membru


Group: Members
Posts: 154
Joined: 23 September 15
From: Bucuresti




QUOTE(CoL00SaL @ 15 Apr 2016, 01:33)
Am intampinat si eu o astfel de problema...si raman "uimit" ca exista topic despre problema cu portbagajul blocat.
Se blocasera, si primul lucru pe care l'am facut a fost plecare catre un service. Problema era la niste fire ce trec printr'un cauciuc, in total 4 fire erau rupte sau ma rog intrerupte.
Totul izolat inlocuite unele fire si problema s'a rezolvat.smile.gif
Ce nu mi'a placut insa la serviceul ala este ca pentru niste fire intrerupte mi'au luat 80 lei...
*


80 lei e f f ieftin, ar trebui sa spui si pe la altii cine a rezolvat asa ieftin.
Eu m-am chinuit singur, au costat si firele, si acele plastice care se contracta termic pt izolare, si izolantul normal, si bineinteles timpul meu, am pierdut zile sa citesc cum se face, cumpar materialele si apoi reparatia efectiva.
Tu ai rezolvat cu 80 lei fara efort si ai si la cine sa te duci in caz ca nu functioneaza iar peste o luna.



--------------------
Renault Megane II Berlina dCI 82bhp (60kW) 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alinu11
post 7 May 2016, 18:26
Post #122


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 7 May 16




Da confirm problema cu firele. eu am rezolvat-o cu firele existente apoi am izolat si nu am mai avut probleme. este gandit prost tubul ala acolo...se uzeaza la inchidere si deschidere mereu pana nu mai merge.


--------------------
renault megane 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CoL00SaL
post 8 May 2016, 17:13
Post #123


Membru incepator


Group: Members
Posts: 94
Joined: 13 December 15




QUOTE(bg17aw @ 6 May 2016, 11:41)
80 lei e f f ieftin, ar trebui sa spui si pe la altii cine a rezolvat asa ieftin.
Eu m-am chinuit singur, au costat si firele, si acele plastice care se contracta termic pt izolare, si izolantul normal, si bineinteles timpul meu, am pierdut zile sa citesc cum se face, cumpar materialele si apoi reparatia efectiva.
Tu ai rezolvat cu 80 lei fara efort si ai si la cine sa te duci in caz ca nu functioneaza iar peste o luna.
*



Aici este service'ul :
https://www.google.ro/maps/@47.65914,23.677...3312!8i6656

Nu prea stiu cum se numeste asa ca am pus de pe Google Maps.
Ieftin pe naiba, scuza'mi expresia, dar pentru niste fire mie mi se pare foarte mult si erau doar 4 sau 5 rupte...sa fi costat atat de mult firele?smile.gif)) Hai ca de era lipsa pe'acolo ceva, eu nu mai ziceam nimic...
Orcum am sa ma mai duc acolo, pentru ca am avut un rulment stricat la cutie, si mi'au reparat'o si acum parca e alta masina. biggrin.gif

This post has been edited by CoL00SaL: 8 May 2016, 17:16


--------------------
Renault Megane II Combi 1.6 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jenka.e
post 9 May 2016, 04:41
Post #124


gușter de rînd


Group: Members
Posts: 441
Joined: 15 August 10
From: Timișoara




QUOTE(jenka.e @ 15 Apr 2016, 01:42)
2 lei firele, 78 lei = (știința + taxele și impozitele)!
*




--------------------
RENAULT MEGANE II (2.1) Sedan 2005 1,6, 16V, 113CP-(83kW) 150 050 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cezar13
post 9 May 2016, 10:28
Post #125


Membru autentic


Group: Members
Posts: 221
Joined: 4 June 13
From: Bucuresti Sector 4




in jur de 80 ron m-a costat tot cablajul refacut de la bancheta spate incolo adica atp peste 100 m cablu creatie proprie timp de lucru 2 zile si multi dr*ci; aveam un scurt undeva si nu l-am putut depista;


--------------------
Renault Megane 2 2004 1.6 16v combi - B513CMG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
faby_al3x
post 28 May 2016, 00:06
Post #126


Membru incepator


Group: Members
Posts: 45
Joined: 30 August 14




Întrebare (pt cine știe): Care este modul de funcționare a butonului portbagajului? Circuitul este tot timpul închis, si la acționarea butonului circuitul se deschide, actionandu-se motorașul? Sau invers? În repaus circuitul este deschis, iar la acționarea butonului acesta se închide?


--------------------
Renault Megane 2.1 2005
Benzina, 1,6 16v, break
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
balauru_327
post 31 May 2016, 15:36
Post #127


Membru autentic


Group: Members
Posts: 693
Joined: 27 February 09




Am o problema cu incuietoarea de la portbagaj , mi s-au rupt 2 chestii mici albe si nu se mai deschide portbagajul, motorasul da in gol.
Whats_App_Image_20160531.jpg
Cum o piesa noua (cod piesa 8200947699) costa cam 300 ron apelez la dezmembrari. Pe unde gasesc in Bucuresti, sector 4 eventual, dezmembrari de Renault?

Multumesc.

This post has been edited by balauru_327: 31 May 2016, 15:37


--------------------
dacia supernova 2001 1.4mpi/rapsodie - b-83-dip
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mr_X
post 3 Jun 2016, 04:55
Post #128


Membru autentic


Group: Members
Posts: 398
Joined: 17 October 15
From: Brașov




Încearcă aici:
0723078255
Adresa: str. Badea Dumitru 12A
Pe șoseaua Giurgiului, vis a vis de Dedeman

Eu mi-am luat de la el un bloc de lumini și o cotieră.

Și ce minte luminată a proiectat ca deschiderea unui portbagaj să stea în doi ***** de plastic?!


--------------------
Renault Megane II 1.6 16V 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
balauru_327
post 4 Jun 2016, 13:58
Post #129


Membru autentic


Group: Members
Posts: 693
Joined: 27 February 09




Multumesc Mr_X
Am cumparat de la ei cu 50 ron incuietoarea si cu 40 ron un capac vizitare far stanga. Destul de ieftini comparativ cu ce dezmembrari am mai gasit eu pe net.


--------------------
dacia supernova 2001 1.4mpi/rapsodie - b-83-dip
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kokaina
post 23 Aug 2016, 13:07
Post #130


Membru incepator


Group: Members
Posts: 38
Joined: 18 April 06




QUOTE(cosmin_69 @ 13 Mar 2014, 17:21)
Revin.
Am demontat in sfarsit clapeta care deschide portbagajul.(poza 1, 2)
Surpriza  sad.gif  cu trasul cauciucului fara sa demontezi clapeta.

Gutui la mine nu mergea tras de cauciuc fiindca este alt model si este lipit de rama clapetei pe care apesi.
Cauciucul este dreptunghiular si nu oval ca la voi.

Cred ca de la vreo spalare, a intrat apa prin ruptura cauciucului si a facut vreun scurt undeva, fiindca dupa ce am curatat totul si montat la loc, tot inchis ramane portbagajul.

Si nu este nici un arc ci niste lamele flexibile, care se inchid si se deschid la actionarea clapetei cu cauciuc.

A intrat apa prin cauciucul rupt.Se vede ruptura in poza 3.
Eu am lipit pe interior banda izolatoare plasticata(poza 4)
Atasez poze.

Ce siguranta sa caut sa vad daca este arsa ?
Cele de sub volan sant bune.
Firele din burduf la fel.
Cum verific motorasul care actioneaza la portbagaj ?
Pe ce pini ?

<span class='edit'>13 Mar 2014, 21:48:</span>
De aceea cred ca ma las pagubas fiindca am epuizat toate cautarile si portbagajul ramane inchis.
M-am saturat sa merg cu spatarul banchetei rabatat si cu surubelnita in torpedou. sad.gif  sad.gif  sad.gif

Ma duc la service Renault.
*


incerc si eu sa depistez unde e problema. am dat jos capitonajul si incer ca dau jos incuietoarea sa o curat, dar nu reusesc...trebuie dat jos cu tot suportul ..prin afara sau in portbagaj..am pus si ceva poze...
mersi

23 Aug 2016, 16:31:
aveti o recomandare de ptr un service in Cluj, unde pot diagnostica si repara genul asta de problema, cu portbagajul ?
mersi,
dan

This post has been edited by kokaina: 23 Aug 2016, 15:31

Attached thumbnail(s)
P8230307.JPG ( Size: 569.8k ) Number of downloads: 1293
P8230308.JPG ( Size: 505.71k ) Number of downloads: 1330
P8230310.JPG ( Size: 488.05k ) Number of downloads: 1348


--------------------
Renaut Megane 2007, Manager, 1.5 dCI, 85 CP - CJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
valyyy
post 6 Sep 2016, 19:11
Post #131


Membru incepator


Group: Members
Posts: 16
Joined: 24 January 10




Daca din greseala cand l-ai inchis a fost prins ceva textil din portbagaj peste incuietoare aceasta se blocheaza si cu greu mai desfaci portbagajul


--------------------
renault megane 1 2001 - vl 90 ysa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
anniculae
post 28 Oct 2016, 09:13
Post #132


Membru incepator


Group: Members
Posts: 31
Joined: 17 April 09




Am si eu problema cu deschiderea portbagajului.
Megane 2 break.

Masina a fost implicata intr-un accident si a trebuit sa schimb haionul cu totul.
Acum dupa conectarea firelor nu mai functioneaza deschiderea haionului. Nu actioneaza broasca daca apas pe butonul de pe haion.

Am testat broasca si functioneaza cu 3volti (2 baterii). Butonul la fel, singur face contact dar pus pe masina nu deschide.

Ceva pareri?
Am incercat sa trag de firele din acel manson care face legatura dintre caroserie si haion si toate par ok.
Exista undeva o siguranta pentru broasca de la haion? Adica din ce imi dau eu seama ar putea fi 2 situatii:
1. nu ajunge tensiune la acel motoras din broasca
2. semnaul dat de butonul de pe haion nu ajunge la calculator ca sa dea comanda de deschidere

Ma gandesc ca poate din cauza accidentului s-ar fi ars o siguranta pe undeva, desi broasca de pe haionul vechi este inca functionala, e doar putin straba.

Daca broasca ramane deschisa masina detecteaza acest lucru si nu ma lasa sa blochez usile.
Haionul este testat ridicat, inca nu am indreptat inca caroseria si implicit prinderea pe care se inchide el in mod normal de masina.
Dar pe mine ma intereeseaza de ce nu deschide (stiu ca pentru a se inchide e normal sa fie nevoie de acea prindere).

Atasez si 2 poze.
Una cu broasca, poate mai are nevoie cineva sa testeze pe viitor si sa vada ce fire se alimenteaza cu cei 3v (am marcat cu banda rosie +).
Si inca una cu haionul schimbat ca sa va faceti o pare daca putea sarii vreo siguranta. Cablurile electrice din el au fost intacte. Afectate au fost doar lampile numar.

Attached thumbnail(s)
P_20161028_085643_1_.jpg ( Size: 2.35mb ) Number of downloads: 1333
P_20161028_090237_1_.jpg ( Size: 3.17mb ) Number of downloads: 1215


--------------------
-renault -megane 2 -2005 estate - B 55 MKI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nelunet
post 12 May 2017, 23:22
Post #133


Membru incepator


Group: Members
Posts: 35
Joined: 3 May 12
From: Slatina




Salut,

Multumesc tuturor pentru postari, m-au ajuatat foarte mult.

Pentru cei la care atunci cand apasa butonul de deschidere, impreuna cu deschiderea haionului, stergatorul din spate face o cursa de 5-10 grade, problema este ca firul negru gros este intrerupt in burduf sau poate inainte de burduf.
Crezand ca este folosit doar la dezaburire luneta, eu il lasasem la urma, apoi dupa ce am citit un alt topic, tot la indrumarile voastre, am inteles ca se ramifica in haion. Dupa ce am "carpit" si acest fir principal de masa, stergatorul spate nu se mai misca.

Pentru inlocuirea firelor defecte, eu am tras mai mult in afara de cablaju din plafon (am desfacut si plasticul de pe stalpul stanga spate pt a desface din agrafe cablajul) si am ridicat acolo burduful, ramanad accesibila toata zona cu problema.
Dupa ce am inlocuit firele defecte, cam 10-15 cm, am tras innapoi burduful peste ele.

Pentru cei care vor sa verifice, punctul de unde vine firul de masa este pe aripa stanga spate, cam in zona unde este lampa din porbagaj un pic mai jos si mai in spate cred.

Mentionez ca prima manifestare a fost tot stergatorul spate care in mers se rotea de capul lui, adica cu butonul pe oprit, de fapt eu de la asta am plecat, apoi ca se rotea la deschidere portbagajului.

Daca mai are cineva alte intrebari la care pot/stiu sa raspund, o fac cu placere.

Sa aveti spor!


13 May 2017, 00:32:
@anniculae, desi foarte taziu dar poate fi de folos si pentru altii.

Eu am stricat (largit) mufa in care se conecteaza butonul de deschidere, introducand testerele de la ap. de masura. Initial dupa ce am lipit firele subtiri, butonul nu mai actiona nimic.
Am desfacut butonul si era bun, apoi am incercat cu un fir la mufa in care intra butonul, asa m-am prins ca butonul nu face contact cu cablajul, apoi am apropiat contactele din mufa si a fost si este ok. Poate este si la tine aceeasi problema.

Numai bine!

This post has been edited by nelunet: 12 May 2017, 23:32


--------------------
Renault Megane2 2007/break
Megane 2 Kombi Dec 2006 1.5 78 kw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nelunet
post 14 May 2017, 01:07
Post #134


Membru incepator


Group: Members
Posts: 35
Joined: 3 May 12
From: Slatina




Rectificare: Am tras burduful catre haion, scosesem si din haion cablajul 15-20 cm.

Nu mai stiu sigur cum a fost montat burduful. Stie cineva sigur cum trebuie sa fie orientate cele doua capete ovale? O poza ar fi minunata.

This post has been edited by nelunet: 14 May 2017, 01:09


--------------------
Renault Megane2 2007/break
Megane 2 Kombi Dec 2006 1.5 78 kw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrianiurea
post 4 Jun 2017, 01:46
Post #135


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 18 December 16




exista vreo legatura intre portbagajul blocat si luminile din portiere?....precizez faptul ca nu imi mai functioneaza de cand am schimbat bateria..ma gandesc ca poate am deranjat ceva pe acolo..am verificat butonul...sigurantele fire rupte..nimic...idei ceva? blink.gif


--------------------
renault megane 2 2004 break
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
faby_al3x
post 4 Jun 2017, 18:25
Post #136


Membru incepator


Group: Members
Posts: 45
Joined: 30 August 14




@nelunet

Attached thumbnail(s)
IMG_20170604_191834.jpg ( Size: 2.44mb ) Number of downloads: 408


--------------------
Renault Megane 2.1 2005
Benzina, 1,6 16v, break
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nelunet
post 5 Jun 2017, 21:55
Post #137


Membru incepator


Group: Members
Posts: 35
Joined: 3 May 12
From: Slatina




Asa imi aminteam si eu, nu mai eram sigur, dar mi se pare cam aiurea, adica la ambele capete cablurile sint inclinate foarte mult (mai putin de 90 de grade) fata de directia in care continua cablajul.
Iar in caz de contractare nu prea au cum sa culiseze. Poate de aici si problema, nu stiu daca sa le las cum le-am pus eu sau sa intorc burduful asa ca in poza de la tine.

Multumesc mult pentru poza!

Cred ca o sa le las asa pana la urma ...

6 Jun 2017, 10:35:
@adrianiurea

Nu stiu ce sa zic, din ce stiu se aprind toate luminile si cele din usi si din plafoniere si portbagaj atunci cand deschizi orice usa sau haion portbagaj.
Sa ma corecteze cineva daca nu este asa, eventual o sa verific azi si sa revin cu un post.

Am umblat si eu la baterie de 3-4 ori am si inlocuit baterie dar nu am avut aceasta problema.

Plafonierele si lunina la portbagaj se aprind?

This post has been edited by nelunet: 6 Jun 2017, 09:35


--------------------
Renault Megane2 2007/break
Megane 2 Kombi Dec 2006 1.5 78 kw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius3andreea
post 10 Jun 2017, 16:54
Post #138


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 4 August 16




Salut.am si eu o problema cu portbagajul daca deschid toate ussile din telecomanda se deschide.daca apas butonul portbagaj din cartele nu se aude nimic si nu deschide.multumesc


--------------------
Renault Megane 2006/2 - Dj 67 yus
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RADU__
post 10 Jun 2017, 21:21
Post #139


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.254
Joined: 18 October 07
From: Brasov




Al treilea buton de pe cartela, Doar autorizeaza deschiderea manuala a portbagajului si marcheaza comanda cu un flasch al semnalizatoarelor. Portbagajul va ramane decuiat, pana la o noua apasare pe butonul telecomenzii.


--------------------
Renault Megane IV Sedan TCE140 2022 - BV 22 ROC
tel.0742044570
Invata repede si aplica... tot repede!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cdn2828
post 11 Jun 2017, 19:39
Post #140


Membru autentic


Group: Members
Posts: 259
Joined: 22 January 12




Buna seara,

In speranta ca ma veti putea ajuta postez aici.

Am un Megane 2 Estate si am avut peoblemw cu deschisul hayonului -fire intrerupte in burduf.

Acum am alta problema: deschid toata masina din telecomanda, deschid hayonul, nu se aprinde nici o lampa ( plafoniera, lampi usi, lampa portbagaj) si cu hayonul deschis se blocheaza usile dupa cele 20 de secunde. Inchid hayonul si este blocat. La fel se intampla si daca din telecomanda deschi doar hayonul.

Ca sa nu se mai inchida singura ai sa am lumina in portbagaj trebuie sa deschid o usa.

Ma poate ajuta cineva cu un sfat?

Multumesc!


--------------------
Renault Megane 2 Estate Privilege 1,6 16v 2004 - XXZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RADU__
post 11 Jun 2017, 20:55
Post #141


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.254
Joined: 18 October 07
From: Brasov




UCH nu sesizeaza ca s-a deschis o usa. Fiecare broasca, inclusiv hyonul are un microintrerupator, care confirma ca s-a deschis o usa. In acest caz UCH nu va mai bloca usile caci se considera ca a fost o comanda de acces voita.Functia a fost programata pentru cazul in care se apasa accidental pe butoanele telecomenzii.
In cazul dumneavoastra, ori firele de la microintrerupator sunt rupte, ori microintrerupatorul este defect. Daca ati avut probleme la cablajul hyionului, este foarte probabail ca necazul sa fie tot acolo.


--------------------
Renault Megane IV Sedan TCE140 2022 - BV 22 ROC
tel.0742044570
Invata repede si aplica... tot repede!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cdn2828
post 12 Jun 2017, 09:26
Post #142


Membru autentic


Group: Members
Posts: 259
Joined: 22 January 12




Multumesc!

Ma puteti ajuta si cu diametrele firelor din burduf, respectiv cate sunt? As vrea sa ma apuc sa le schimb, insa nu stiu pe ce lungime. Stiu ca e destul de greu, cel putin la hayon...


--------------------
Renault Megane 2 Estate Privilege 1,6 16v 2004 - XXZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nelunet
post 12 Jun 2017, 09:28
Post #143


Membru incepator


Group: Members
Posts: 35
Joined: 3 May 12
From: Slatina




Nu mai sunt sigur dar microintrerupatorul de care zice RADU__ cred ca era in broasca sau linga ea.


--------------------
Renault Megane2 2007/break
Megane 2 Kombi Dec 2006 1.5 78 kw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RADU__
post 12 Jun 2017, 14:14
Post #144


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.254
Joined: 18 October 07
From: Brasov




QUOTE(cdn2828 @ 12 Jun 2017, 10:26)
Multumesc!

Ma puteti ajuta si cu diametrele firelor din burduf, respectiv cate sunt? As vrea sa ma apuc sa le schimb, insa nu stiu pe ce lungime. Stiu ca e destul de greu, cel putin la hayon...
*




Contactati-ma telefonic deseara dupa ora 20. Am sa va trimit o schema electrica.

12 Jun 2017, 20:55:
Schema electrica si pozitionarea cablajului promise.
Componenta este 1322 incuietoare portbagaj. Intrerupatorul cu pricina este incorporat in incuietoare si este conectat la terminalele 3 alb si 4negru. Firul alb ajunge in pinul 19 din mufa R2 de sub scaunul sofer, iar firul negru este legat la masa.
Sper sa va fie de folos.

This post has been edited by RADU__: 12 Jun 2017, 19:55

Attached thumbnail(s)
cablaj.JPG ( Size: 222.9k ) Number of downloads: 430


Attached File(s)
Attached File  schema.pdf ( 59.66k ) Number of downloads: 227


--------------------
Renault Megane IV Sedan TCE140 2022 - BV 22 ROC
tel.0742044570
Invata repede si aplica... tot repede!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius3andreea
post 12 Jun 2017, 22:51
Post #145


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 4 August 16




Radu nu se aude ca il deschide si nici semnalizarile nu fac flasuri cand apas butonu de pe cheie


--------------------
Renault Megane 2006/2 - Dj 67 yus
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RADU__
post 13 Jun 2017, 06:52
Post #146


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.254
Joined: 18 October 07
From: Brasov




Atunci cu siguranta butonul din cartela este defect. Va rog sa incercati cu a doua cartela. Daca nici asa nu functioneaza, atunci va trebui incercata o reprogramare UCH. Se poate vizualiza si cu alt soft daca macar cartela emite sau nu. Dar aproape sigur ca butonul este defect.


--------------------
Renault Megane IV Sedan TCE140 2022 - BV 22 ROC
tel.0742044570
Invata repede si aplica... tot repede!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionut1606
post 15 Jun 2017, 13:15
Post #147


Membru incepator


Group: Members
Posts: 59
Joined: 5 March 17




Am si eu o problema cu portbagajul uneori ramane blocat dar cand este deschis si apas pe burduful de la fire care este rupt se aude un clanc in incuietoare am verificat firele sunt ok am vazut ca firele merg prin portbagaj la megane 2 clasic pentru schimbarea burdufului trebuiesc taiate firele sau cum se procedeaza


--------------------
Renault Megane 2 1.6 16V 113cp 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 15 Jun 2017, 13:29
Post #148


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




Probabil ai un fir intrerupt. Nu se taie niciun fir. Se desfac mufele de la buton si de la incuietoare, se marcheaza si apoi se trec prin noul burduf. Firul ala interupt se repara si el. Un electrician rezolva problema pentru 50 ron.


--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionut1606
post 15 Jun 2017, 14:58
Post #149


Membru incepator


Group: Members
Posts: 59
Joined: 5 March 17




La mine trec prin burduf 8 fire am si keyless go cum pot scoate suruburile din plastic cele de la izolatia portbagajului fara sa le rup
Eu ma gandesc ca firele sunt cam intinse si ar trebui prelungite de asta as vrea sa le tai vad ca ele vin din fata masinii si as avea acces la ele prin portbagaj

This post has been edited by ionut1606: 15 Jun 2017, 15:00


--------------------
Renault Megane 2 1.6 16V 113cp 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 15 Jun 2017, 15:02
Post #150


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




Tragi sanatos de ele. Se gasesc de cumparat. 2 ron bucata in targ la Autovit.


--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
8 Pages « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 10:51
Dacia